Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследенПоследен
Показване на 151 до 165 от 226
  1. #151

    Подразбиране

    Естествено, ето заповядай :
    Медовик
    2 яйца,, 1 ч.ч. захар, 2 пълни лъжици мед, 80-90 гр масло,. Слага се на водна баня да се стопи захарта, прибавя се 1 ч.л сода, сместа побелява и се увеличава.. Маха се от котлона, прибавя се 2 ч.ч брашно.. Изсипва се върху брашно на масата и се измесва. То поизстива през това време и е топличко на ръцете, не е горещо. Докато е топло се дели на 9-10 топки, които се разточват на кръгове тънко и се пекат за няколко минути във фурната, по- препечени. Слепват се с варен ванилов крем: 1 л пр. мляко, 1 .ч. захар, а3 яйца и няколко лъжици брашно, може и нишестен крем. Трябва да отлежи за да попие от крема и да омекне. Отгоре се наръсва с остатъци от тесто натропени и изречени. Аз наръсих с настърган шоколад и гарнирах с вишни от вишновка.
    Снимката виж тук:
    http://www.7ya.ru/photos/private-sho...ID=872080&ob=0

  2. #152

    Подразбиране

    Тъкмо сега пека медената къщичка и медената елха. Ето това имам до момента
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #153

    Подразбиране

    И част от звездите са готови. А със завелия снощи сняг настроението е съвсем коледно.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #154

    Подразбиране

    Приятно настроение на всички!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #155

    Подразбиране

    Ихаа, голяма игра пада!
    Вий пак, че имате сняг, а в Русе заваля сутринта за малко и сега пак нищо няма. Само тук-таме има остатъци по някой покрив, ама и тях скоро няма да ги има.
    Djemma, извинявай, но нещо не разбрах от рецептата. Кое точно се слага на водна баня? :?
    А ти както винаги си се справила перфектно.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #156

    Подразбиране

    2 яйца,, 1 ч.ч. захар, 2 пълни лъжици мед, 80-90 гр масло се слагат на водна баня, за да се згарее и стопи захарта и меда, ако е позахаросан малко. След това вече сместта се изсипва върху брашно, но не гореща, за да не си изгориш ръцете. :wink:

    Не се притеснявай, бързо става самото тесто, малко по-играчка има с печенето, но резултатът си заслужава- страшна вкусотия е. Тази от снимката я носих на гости. Всички бяха във възторг от вкуса.

  7. #157

    Подразбиране

    Аз точно така си и помислих, че си искала да кажеш, но се зачудих заради яйцата. А пък меда аз още и за меденките като правих, първо го поразтопих както е в чашката в микровълновата за да стане по-течен.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #158

    Подразбиране

    Яйцата не пречат, няма да оставяш да завира сместа, да се пресече белтъка, само да се разтопи захарта и махаш.

  9. #159

    Подразбиране

    Ето я елхичката ми в готов вид.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #160

  11. #161

    Подразбиране

    Ето я и къщичката
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #162

    Подразбиране

    Джемма, кога успяваш да направиш всичко това? Малкият помага ли в кухнята или всичко ще бъде изненада?

  13. #163

    Подразбиране

    Помага и не само малкия, не ме питай как я закрепихме тая къща и големия помага и таткото помага- абе на тая къща и трябват 5 човека да я правят и 18 да я сглобяват.
    Виж на заден план как помага да се ядат бонбоните
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #164

    Подразбиране

    С какво я сглобяваш/лепиш, Джемма?
    Не виждам следи от карамел, сигурно ползваш захарна глазура? :?

  15. #165

    Подразбиране

    Реклама:
    Да, със същата глазура,с която е покрита, само че по-гъста.Ама докато изсъхне трябва да я държиш и ми измота всички нервички. Исвен това намам по-голям поднос и къщичката стана много близо до оградата, което допълнително ме изнерви, но радоста на детето при вида на готовата къщичка ми върна доброто настроение.

Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •