Страница 12 от 16 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследенПоследен
Показване на 166 до 180 от 226
  1. #166

    Подразбиране

    Опитвала ли си с горена захар?- С нея няма проблем, можеш да работиш сама. Тя се втвърдява на секундата. И, хм... там въпросът е тъкмо да се действа бързо.
    В най- "просторния" тиган карамелизираш леко захар толкова че да бъде покрито дъното и просто потапяш страната/страните, които ще залепяш/съединяваш. Притискаш за секунди и си готова.

  2. #167

    Подразбиране

    Да, спомням си, че ти беше писала за това, но когато правих къщичката изобщо не се сетих навреме. Ще си го отбележа за догодина..

  3. #168

    Подразбиране

    Djemma приеми поздравления за твоите сладкаски сподобности и от мен. Направих вчера твоите меденки, мъфини и коледния козунак / пенетоне / станаха великопни жалко че нямам с какво да ги снимам за да ви ги покажа. Само че сега помагай как да ги съхраня до Коледа. Приеми едно от мен.
    Благодаря Ви че Ви има момичета. Откакто открих сайта влизам всеки ден и се радвам на Вашите творения.Шия гоблени от 15 години, но нямам много време.Това ме правя щастлива.

  4. #169

    Подразбиране

    Всичко увиваш в целофан и слагаш в метална кутия ако имаш, ако не държиш на хладно.
    Аз пък пак направих сладки-бадемки. От днес съм в болнични и сега смятам да направя едни гръцки сладки. А мам ми подари сега едни формички, ботушче и ангелче, та май на тях приложение трябва да им намеря
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #170

    Подразбиране

    А пък освен това, от Чехия ми изпратиха ето такива формички за сладки, които не се пекат, от бисквити се правят като бадемките. Не мислех, че ще пристигнат преди Коледа и затова не ги слагах в сметките, обаче сега не мога да не направя и тях. Ето такива сладки се получават с тях. Утре ще ги пробвам.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #171

    Подразбиране

    Джема,дай моля те рецептата за бадемките.Свекито ми подари формичка за тези сладки,но нямам рецепта. От една година формичката ми стои без да съм я пробвала.

  7. #172

    Подразбиране

    О, Скарлет, това са толкова калпазански сладки, ето заповядай:
    Смилаш 2 пакетчета меки бисквити, бели, без какао, разтопяваш 1 пак.масло, 3 с.л вода и 6 "Родопчета"(Сещаш ли се едни шоколадови десертчета по колко грама са не знам, нищи не пише на тях, увити са в станиол, като "Чайките", но без пълнеж). Като се разтопи изливаш при бисквитите, прибавяш 1 чаша смлени орехи и всичко разбъркваш до еднородна смес. С формичката оформяш бадемки. Като изстинат се наръсват с пудра захар.
    Просто, но много вкусно.

  8. #173

  9. #174

    Подразбиране

    Украсих си сладките
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #175

    Подразбиране

    Djemma, браво, страхотни са! Много красиво е станало!
    Аз сега се чудя как да направя медената торта във формата на снежен човек и с какъв крем да я намажа отгоре, защото все пак трябва да е бяла. :? Единствено ми идва на ум да разбия белтъци на сняг и може би после (като я намажа) съвсем леко да ги запека във фурната за минутка. :?
    Приемам всякакви други идеи.
    Фондан за жалост нямам.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  11. #176

    Подразбиране

    Можеш да си изрежеш от картон трафарет във въд на снежен човек, Докато са топли корите са меки и посволяват да ги режеш. Или още саморто тесто, но трябва да става направо върху тавата, защото блатовете са много тънки и няма да можеш да го пренесеш човека без да се деформира. Да ти кажа аз как права- пека върху обърната тава. Да, защото там си разточвам тестото направо изрязвам с чиния ( в твоя случай със шаблона) махаш остатъка от тесто и бураш тавата във фурната така както си е наопаки. Нищо не се деформира. Малко е странно, но действа отлично. :wink:
    А за крема- добре ще е да е белтък, може и сметана, заквасена разбита с пудра захар.

  12. #177

    Подразбиране

    Страхотно!Върху обърната тава.За това пък,никога не бих се сетила.
    Джема,много интересни и практични идеи.

  13. #178

    Подразбиране

    Страхотно!Върху обърната тава.За това пък,никога не бих се сетила.
    Джема,много интересни и практични идеи.

  14. #179

    Подразбиране

    Ами защото корите за тази торта са много тънки и при опитите ми да пренеса кората тя се деформира, дори да я навия на точилка, пак си променя формата и затова

  15. #180

    Подразбиране

    Реклама:
    Djemma, супер си!
    Благодаря ти за предложението! Надявам се в Петък да покажа един сполучлив Снежен човек. Ей, ама какво щяхме да правим без теб.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Страница 12 от 16 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •