Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследенПоследен
Показване на 196 до 210 от 226
  1. #196

    Подразбиране

    Моите елхички ги слепих с гъст мармалад .

  2. #197

    Подразбиране отговор

    Момичета страхотни сте Моля ви дайте и една рецепта за коледна питка

  3. #198

    Подразбиране

    И аз ще се радвам да обменим опит .
    Ето една питка Хризантема, която много харесвам:



  4. #199

    Подразбиране отговор

    Ето какво открих аз из нета и утре ще я изпробвам... Коледна пита българска кухня


    ПРОДУКТИ:
    1 ч.ч прясно мляко
    1/2 кофичка кисело мляко
    1 с.л.сол
    1 ч.л захар
    1 каф. л. сода бикарбонат
    1/2 кубче мая за хляб
    1 яйце
    1 жълтък ( за намазване)
    брашно колкото поеме
    200 гр.сирене
    100 гр.маргарин
    олио за намазване на тавата


    ПРИГОТВЯНЕ:
    Прясното мляко се разбърква с маята и захарта, киселото мляко със содата, яйцето и солта, всичко се смесва и се меси меко тесто. Оставя се да втаса, след това тестото се дели на три части. Всяка се разточва по големината на тавата, в която ще се пече. Мажем тавата с олио и слагаме 1-вата кора, мажем с маргарин и поставяме част от натрошеното сирене. Поставяме 2-рата кора, пак маргарин и сирене, 3-тата кора се намазва само с жълтък, питата се реже на 8 части, като оставяме малък не нарязан кръг в средата. Всяка част се усуква. Оставя се да втасва добре и се пече. Преди да я извадите от фурната може да настържете малко кашкавал.

  5. #200

    Подразбиране

    В темата за никулден е моята питка "Слънце".

    Ето го и английския коледен кекс украсен вече с покритие от маршмелоу.Малко е крив отстрани, но то е от изпичането. Направих половин доза и сбърках- догодина-цялата.А как ухае, нещо божествено.Нямам търпение да го опитаме, защото го правя за пръв път.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #201

    Подразбиране

    Браво, Джемма!
    Как обработи бонбоните и какви точно купи?
    "Слънцето" ти е много оригинална идея, благодаря!

  7. #202

    Подразбиране

    Ами купих си от Метро маршмелоу- наполовина розово,наполовина бяло.Получи се бледо розовичка мастика. А рецептата е такава:
    200 гр маршмелоу се поливат с 2 с.л лимонов сок и се слагат в микровълновата за 20-30 секунди, разбърква се с лъчицаи се прибавя постепенно 300-350 гр пудра захра.Омесва се тесто, от което могат да се оформят фигури или да се разточва за покриване на торти.

  8. #203

    Подразбиране

    Най-после някой да издаде тайната на тази загадъчна рецепта! Благодаря ти, Джемма! А пробва ли да направиш цвете? Трябва ли да си много сръчен за тази работа? Може би ще спра с въпросите, когато направя пробата и разбера как се държи тази "мастика".

  9. #204

    Подразбиране

    Да, ето тази розичка направих, само за проба(светлата)
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #205

  11. #206

    Подразбиране

    А това маршмелоу какво представлява? В какви разсфасовки се продава? И къде по-точно в Метро да го търся, на кои щандове?
    Ей, Djemma, както винаги ни вземаш акъла!!!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  12. #207

    Подразбиране

    Олеле, Djemma, сега "ходих" да погледна питата ти. Не знам какво да кажа...
    Май утре и пита ще правя...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  13. #208

    Подразбиране

    Ето го маршмелоуто, на щанда с коледни сладкиши е, едни такива мекички, дунапренови бонбони.


    Аз сега правя снежните човечета на Валя, чакам да се стегне малко сместа и започвам да ги оформям.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #209

    Подразбиране

    В Метро -Русе ги няма.
    Майка ми в момента пазаруват там и не може да ги види никъде. Пратили я на щандовете с коледни сладкиши, обиколила ги няколко пъти, но нямало такива бонбонки.
    Ама съм и аз една, какво ми става- от всичко искам да пробвам.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  15. #210

    Подразбиране

    Реклама:
    Готова съм със човечетата и елхата, която е малко ниска и трътлеста, ама се свлича надолу, не стои по-висока. :?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •