Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследенПоследен
Показване на 211 до 225 от 226
  1. #211

  2. #212

    Подразбиране

    Честита 2006 година!
    Бъдете здрави!
    Много вкусни рецепти и кулинарни успехи!
    Ето още една идея за питка :wink:




  3. #213

    Подразбиране

    Алис,

    Като някакво голямо, бухнало цвете ти е питата. Блазе на твоите у дома!

    Аз нямам пита, но викам да приключа празничната тема със снимка на коледния венец и на новогодишната маса. Е, последната се сетихме да я снимаме след употреба, ама здраве да е!

    И наистина, ЗДРАВЕ ДА Е на всички ни през новата!






  4. #214

    Подразбиране

    ей,Нелка,
    наздраве и Честита Нова Година
    А каква марка е виното?

  5. #215

    Подразбиране

    Астрелке,

    Една мнооого дълга и пълна с хубави неща година и на теб!!

    За виното хайде недей да питаш, че не виждаш ли самотната чаша, останала на масата...Моята е. В началото на вечерта беше с около сантиметър по-пълна..Така че забрави такива въпроси с повишена трудност, аз съм от онези дето им никнат едни неща на гърба...

    В твоята снимка обаче има толкова много интересни неща!
    Питата ти е като от приказките, нещо в нея ме кара да си мисля за играчка и усещането е много приятно. Може би заради хубавите букви. А и заради обилната захар. Така е из магазините ви, където продават сладкиши: толкова много и хубави неща в тях, но хубави по един по-истински начин, някак като курабийките от детството, а не като изкуствените бисквити по рафтовете в суперите.

    Също и покривката, върху която е поставена питата е много хубава! Изглежда ръчно изработена, прилича на "Хардaнгер", но знам че и при вас има тип бродерия, много подобна на нея.

    Изобщо много приятна изненада това докосване до твоя свят, нека още веднъж да пожелая мир в него през следващата година!

  6. #216

    Подразбиране

    Честита това 2006год на всички, желая много здраве и щастие, а останалото само ще дойде :wink:
    Това е моята коледна трапеза......
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #217

    Подразбиране

    А това новогодишната.....
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #218

    Подразбиране

    Нелка,
    съвсем правилно отгатна ,че питата е купешкаАз такива красоти не се наемам да правя. А ,че има тук разни сладкиши - от вкусни по-вкусни си е факт.То добре ,че ги има, иначе гостите ми само шоколадови бонбони щяха да ядат
    Но не завиждай,когато идвате за България минете от тук и ще ги опиташ лично

  9. #219

    Подразбиране

    Астрелаан,

    Срам- не срам, ние така и правим:
    За "по-направо" минаваме през Гърция.
    ............................................
    И все се каня да видя дали има в магазините течна (истинска) сметана, но винаги забравям. И как да не забравя, като в такива моменти гроздето и другите плодове ме интересуват далеч повече...

  10. #220

    Подразбиране

    Честита Нова Година на всички и специални благодарности на Djemma за това че ме подтикна към кулинарни прояви - ето някои от тях на снимки
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #221

    Подразбиране

    А ето и десерта - тортата елха на Djemma с малко по-различно тесто - пак за меденки.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #222

    Подразбиране

    Много са ви хубави трапезите
    А пък аз не се сетих да снимам цялата маса, а отделно нещата, който правих, но при мен е голям проблем прехвърлянето на снимки от апарата на компютъра.
    Който не може да рисува може да се научи да шие гоблени. И при двата случая се създават картини.

  13. #223

    Подразбиране

    Повдигам темата, че скоро ще е актуална, да си припомним идеите за празничната трапеза.

  14. #224

    Подразбиране

    Това е една моя любима темичка!
    Толкова е хубаво човек да се наслаждава на тези красоти показани тук...
    Аз много много нямам кога да се заседявам в кухнята за разни глезотийки, но твоите меденки, Джемма, се правят най-редовно в къщи, само че през годината не ги украсявам. Всъщност изключвам миналата събота и неделя, когато ги правех веднъж в събота без украса и веднъж в неделя с украса. В неделя се наложи пак, защото малкия искаше да кулинарства, оставих го да си ги реже и украсява и после бяха занесени в градината да се почерпят децата.
    Мога само да кажа (всъщност сигурно вече съм го казвала), че който не е пробвал меденките на Джемма е пропуснал много. Не знам защо са винаги тези обяснения за дългия им престой който им е нужен за да омекнат, но при мен никога не се е налагал такъв- максимум няколко часа.
    А пък снощи пробвах едни мъфини, но беше пълен провал. Всъщност на външен вид всичко си беше ОК- надути прекрасно и най-вече не залепнали във формата, но на вкус- ОТВРАТ, заминаха всички в боклука.
    После пък реших да направя и малка репетиция (за първи път ми е) с мастика от маршмелоу, обаче и там нещо не ми се получи. Може би трябваше повече пудра захар да сложа в тестото , но все ме беше страх пък да не стане много твърдо туй чудо. Абе ето я снимката, ама не ми се смейте много. То се поразтече нещо от крема явно, а тази сутрин гледам и разни комбали отгоре...направо ужас.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  15. #225

    Подразбиране

    Реклама:
    Tbi kato sam nova v forymite moze li da mi kazete kade to4no da otkria retceptata na djemma za novogodishnite medenki,pro4etoh napisanoto ot Bambi,4e koito ne gi e opital-gybi,taka 4e bih iskala da razbera kak se prigotviat!Predvaritelno blagodaria

Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •