Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 226
  1. #31

  2. #32

    Подразбиране

    По повод на новогодишните къщички, да покажа и аз една. Не съм я правила аз, правена е по поръчка във фирма за сладкарски изделия и е подарък на шефа. На вкус беше нещо подобно на медена питка, предполагам, че рецептата е подобна на тази на Джема и Нелка:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #33

    Подразбиране

    Щастлива съм като слон в зоопарка Ето какви форми си купих днес, нямам търпение да ги изпробвам, хайде да идва вече тая Коледа.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #34

    Подразбиране

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #35

    Подразбиране

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #36

    Подразбиране

    честито, честито!!!
    Да си ги ползваш със здраве, а и нас да радваш с картинки!
    То просто лъха възторг от постингите ти, чакаме резултатите!

  7. #37

    Подразбиране

    Predi izwestno wreme pusnah towa w drug forum, i nali si e moeto, si go kopiram za da go predloja i na vas:

    Кокосови целувки/курабийки:
    180г пудра захар
    250 г кокосови стърготини
    ванилия
    4 белтъка
    _______________
    Разбий белтъците на сняг.
    Прибави захарта постепенно.
    Добави внимателно кокоса.
    С помощта на две лъжички оформи малки купчинки върху намазана тава и печи до златисто на 180*Ц 10_15 мин.

    Преди някоя година обаче започнах да правя един такъв вариант на горната рецепта и оттогава този е единственият, с който се занимавам. Ако го опитате, сигурно ще разберете защо. А и ще има на какво да се сърдите заради отеснелите панталони.

    "Моите си" кокоски
    2 белтъка
    100 г захар
    135 г кокосови стърготини
    по 25 г стафиди, лешници и готварски(по_тъмен) шоколад
    """"""""""""""""""""
    Белтъците_ на сняг, после добавяш захарта постепенно и доразбиваш.
    Лешниците и шоколадът се нарязват/накълцват с ножа на кухненския процесор на немного дребни парченца.
    Смесват се с кокоса и стафидите и се добавят внимателно към белтъчната маса.
    С лъжица се правят купчинки върху ... аз ползвам тефлонова постелка, но съм пробвала върху НЕнамазано ал. фолио, става също добре.
    Печеш на 175*Ц около 7_8 мин.
    Сладките добиват (малко) цвят за тези минути, но вътре остават меки : това е и целта.
    Когато правя по_голяма доза, оставям една част за ядене, докато останалите замразявам: това не променя качеството им.

    Последно признание: не се придържам към 25_те грама. Особено от стафидите все слагам по повече.

  8. #38

    Подразбиране

    нелка, мерси за пожеланията.
    Сладките звучат чудесно, но моите в къщи не обичат кокос Но някой ден ще ги пробвам. Когато ще идват гости

  9. #39

    Подразбиране

    А пък моята дъщеря редовно ми изяжда кокосовите стърготини ,непременно ще и направя от тези курабийки.

  10. #40

    Подразбиране

    Djemma,"влюбих" се в новите ти формички.
    От къде да си ги купя и колко струват???

  11. #41

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma
    Някой има ли изпитана рецепта за пълнена пуйка с кисело зеле. Пълнила съм пиле,ама не е същото,то е по-малко,колко се пече пуйката. Тази година ще имаме пуйка.
    Миналата година правих пълнена пуйка за Коледа. Пълнежът беше от ориз, дреболийките на пуйката и лук.
    Приготвя се така: Дреболийките се сваряват. Лукът се запържва в 4-5 суп.л.олио и се добавя 1 ч.ч.ориз. Когато оризът стане стъклен се налива 1 ч.ч.вода и нарязаните дреболии. Като се попие водата от оризът, се маха от котлона и с това се пълни пуйката. Напълнената пуйка се слага в тавата и се обвива в бекон, а отгоре в зелеви листа. Около 6-7 листа трябва да се сложат. Отгоре го завиваш с фолио. А в тавата добавяш накълцано зеле, разбъркано с червен пипер, а може и други подправки ако желаеш, добавяш и масло или олио, защото пуешкото е сухо месо. Пъхаш я във фурната и печеш на 200 градуса С. След 1.5 часа махаш фолиото и продължаваш да печеш. Като се зачерви горния зелев лист го изхвърляш. И така докато махнеш всички зелеви листа. Зелевите листа помагат на пуйката да стане по-сочна, тъй като те си пускат сока. Накрая изхвърляш и бекона и оставяш пуйката да се зачерви.
    Пуйката, която правих беше около 3.5 - 4кг и я пекох около 3 - 3.5 часа.

  12. #42

    Подразбиране

    Скарлет, от Варна си ги купих, от магазина на Солинген, не знам от къде си, но ако има магазин на Солинген , провери там, те са официален вносител на Кайзер и Лурч. А какво разнообразие има ако знаеш, искаше ми се да си купя всичко, ама е скъпичко. Имаше силиконова форма за торта "Елха", за различни мафини, мечета (аз имам голямо и малко) абе страхотия, направо не ми се излизаше от магазина. Металната разглобяема форма на Дядо Коледа струва 19 лв, малките елхички и Дядо Коледовци са скъпички- 23 лв двете(комплект са), но ги прежалих. А килимчето е 34 лв. Но аз отдавна търсих такова, защото е много удобно-разточваш направо върху него , изрязваш излишното тесто и направо с килимчето във фурната.Нищо не залепва ! Силикона издържа от -60 до + 260 гр Става и за сладолед и за печиво. Очарована съм от тези форми. Вчера научих едно много хубаво приложение на килинчето- за ефектна платка за руло, ако ти е интересно ще го споделя тук във форума.

    водолейче, мерси за рецептата. От толкова много рецепти, които събрах твоята ми допадна най-много.

  13. #43

    Подразбиране

    В голям град като Пловдив надявам се,че има магазин на Солинген,така,че дано скоро и аз се сдобия с такива формички!
    Благодаря за инфото Djemma.

    Споделяй всичко,което експериментираш .За себе си казвам,че с удоволствие чета и пробвам всичко научено от теб и Нелка.Невероятни сте!

    P.S.Искрено се надявам да не засегна някой от форумците, общуването с всички е удоволствие за мен.

  14. #44

    Подразбиране

    Ох,

    знаеш ли как се ококорих като прочетох какво си написала(и за мен)!!
    Сърдечно благодаря за добрите думи, Скарлет, аз се виждам принудена да направя едно признание:

    Дълго време писах в готварския клуб на един друг сайт, но никога не ползвах рецепта оттам. А тук, след толкова кратко време набързо направих онези кифлички с кашкавалa

    Никога повече няма да ги повторя: защото се изядоха за нула време, а дрешките и без друго са отеснели от по-рано..(Не приемай първата част на изречението за чиста монета).
    *******************************
    И аз чакам да видя съвета на Джемма.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодаря за милите думи.

    Ако случайно във вашия магазин няма такива форми, може да ги попиташ дали могат да ти доставят, вносителят е в София. Ако не,то мога да ти дам телефоните им,които са посочени на опаковките на формите,може пък да ти пратят по пощата,самопроблемът е къде да видиш асортимента им.

Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •