Страница 4 от 16 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 226
  1. #46

    Подразбиране

    Ето един...една... каква е думата всъщност! Листа на продуктите, с които разполага съответната фирма и които могат да бъдат поръчани. Цени няма, но...по-добре. Това са практически професионални пособия, а средствата за производство винаги струват много.
    Така или иначе, гледайте и охкайте.
    http://www.schoning.no/files/schonin...kap6-baker.pdf

    По подобен начин във Варна питах за едно сладкарско присобление, което го нямаше в магазина, и ми показаха една дебела книга-каталог, с всички продукти, които могат да бъдат доставени. В случая това беше в едно малко магазинче надолу по стръмната улица към военното комендантство(?? дали не бъркам?). Предполагам че и в другия magazin- този, в близост до "Партийния колос", биха имали подобен каталог и начин на обслужване.

    На главната им страница има и други раздели, но на мен този, сладкарският, ми е най-интересен.

  2. #47

    Подразбиране

    Да и в магазина, за който говорех също има каталог , преди почти година си купих първите форми и питах за силиконовата подложка, тогава ми казаха, че могат да ми я доставят, но нали се сещате таксуват я като специална доставка, единияна. Не ми казаха цена, но пък и аз не питах и сега година след това те са заредили подложки и аз най-после се сдобих с нея.

    Но аз имах предвид от това, което имат в София на склад да доставят до нейния град, защото ако ще го внасят специално за теб... по-добре иди си купи сама от вън, хем ще си направиш екскурзия, хем ще имаш форма, та може и по-евтино да ти излезе.

    Аз много бих искала да си купя форма във вид на роза, като тази на снимката, валяк, който реже тестото като мрежа, метална шпатула за заглаждане страните на торта. Ей тогава щастието ми ще е пълно.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #48

    Подразбиране

    Дрезденски щолен

    1500 г брашно, 300 г захар, 500 г масло, 750 г стафиди, 500 г бадеми, няколко капки бадемова есенция, 50-100 г портокалови корички, 50-100 г лимонови корички, сок от 1 лимон, ванилия и канела, 3/8 л мляко прясно, 1 ч.л. сол, 120 г мая.

    Предварително си накиснете стафидите в ром. От маята, топлото мляко и захарта и малко брашно се замесва рядко тесто, оставя се да втаса 30 мин.След това се добавя захарта, маслото и брашното. Замесва се тесто и се оставя да втаса.Бадемите се нарязват не много ситно. Към тестото се прибавят коричките, ванилията, канелата, солта, стафидите и бадемите.Премесва се и се оставя отново да втаса.Оформят се продълговати щолени, върху, които с остър нож се пражи лек разрез по дължината на тестото, но не по средата , а така, че тестото да се раздели от браздата на 2/3 и 1/3.. Слага се върху постелена с пергаментова хартия или фолио тава.Оставя се да втаса. Фурната се загрява до 220 гр. Най-долу във фурната се слага празна тава, а тавата със щолена се слага по средата. Пече се 15 мин, след което температурата се намалява до 170 гр и се пече около 35-40 мин.
    Изстиналия щолен се намазва с разтопено масло и обилно се поръсва с пудра захар, смесена с ванилия.Да не се консумира преди да е изминала седмица, а най-хубав става след 3-4 седмици. Съхранява се завит във фолио или пекарска хартия, най-добре в глинен съд и на хладно място.
    От тази доза излизат 2 големи щолена.
    Аз лично не съм го правила, но една позната го прави, съхранява го увит във фолио в най-долното чекмедже ( за зеленчуци) на хладилника. Каза, че след 3 седмици бил най-ароматен и не бил сух. Исках да го опитам тази година, но направих английския коледен кекс. Щолен ще си купя от Метро, а догодина задължително ще направя по тази рецепта.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #49

    Подразбиране me4ta

    zdraveite priqteli,vse pove4e se izumqvam ot vashite recepti.strahotni sa!!!bravoooo

  5. #50

    Подразбиране

    Мафини с кока-кола

    Тесто:
    150 г брашно
    3 ч.л.бакпулвер
    30 г какао
    150 г пудра захар
    2 яйца
    100 г разтопено и охладено масло
    125 мл кока-кола
    50 г смлени несолени фъстъци

    Глазура:
    100г пудра захар
    15 г какао
    4 с.л кока-кола
    Смесват се брашното, бакпулвера и какаото, пресяват се, слага се захарта.Прибавя се маслото, айцата и колата, разбърква се, прибавят се фъстъците и пак се разбърква леко. Изсипва се във форми за мафини и се пекат в предварително загрята фурна до 180 гр, 25--30 минути.
    За глазурата се смесва какото и захарта, полека се прибавя колата. Отгоре се поръсва с цветни захарни пръчици.

    Изпичат се в хартиени формички, защото са много крехки и се чупят при вадене.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #51

    Подразбиране

    Джема ,направо съм възхитена от кулинарните ти предложения,за които те поздравявам .Много оригинални и провокиращи идеи ни предлагаш.Надявам се ,че имаш още много ,много такива.

  7. #52

    Подразбиране

    Радвам се, че ви харесват. Това не са мои рецепти, аз ги намирам в дълбимите на нета и ги изпробвам върху моите. Ако оцелеят- рецептата е добра

  8. #53

    Подразбиране

    Здравейте!Нямаше ме няколко дни, хубаво е отново да "се съберем".

    Ето едно коледно ...нещо:
    шоколадови трюфели, набучени на един конусовиден "оазис", с помощта на НЕароматизирани клечки за зъби.

    За жалост подобни предмети не са лесен обект за снимане за един непрофесионалист, затова и резултатът е никакъв. "Елхичката" дори не е поставена в платото, в което после беше сервирана.
    Но може би една идея за някого.


    ........

  9. #54

    Подразбиране

    Както обикновено Нелка, имаш невероятно оригинални идеи.....
    Защо ли това не ме учудва.......

    Djemma,а товите мафини са толкова изкусителни,особено в момента,защото съм се хванала с една диета.......Ама,ще си ги направя и с удоволствие ще си ги изям.....

  10. #55

    Подразбиране

    Скарлет,
    Благодаря за отзива, но което е по-важно: да те успокоя че за диетата не си сама...И аз доскоро се самонаказвах, но от няколко дни съм запратила цялата идея на най-гония рафт, да не ми я виждат очите! Разумно обаче, се държа настрана от кантара.

    A така и не успях да те питам защо твоето пиле в гювече е "окошарено"?- Ако решиш да отговориш, може би е редно да го направиш в темата?-Да не ни се карат!

  11. #56

    Подразбиране

    О, момичета и аз съм на диета ,ама нещо май си падам мазохистка- все като съм на диета се впускам в кулинарни подвизи и все в такива сайто ве влизам.
    Нелка, идеята ти с елхата от трюфели е страхотна, благодаря.

  12. #57

    Подразбиране

    Панетоне (италиянски коледен козунак) за автомат за хляб
    (Панетоне продават в Метро)
    4 супени лъжици прясно мляко
    2 яйца
    80 г масло
    130 г брашно
    60 г захар
    130 г брашно
    1 пакетче суха мая
    6 супени лъжици стафиди
    4 супени лъжици захаросани портокалови корички

    В моята машина се слагат в този ред съставките.
    Пече се на програма за козунак.
    Наистина е много вкусно и наистина мирише на козунак.

    Друг вариант приготвен по стандартния начин:

    350 гр.брашно
    20 гр.мая
    70 гр.захар
    2 жълтъка
    210 гр масло
    2 яйца
    3 с л топла вода
    1/2 ч. л сол
    60 гр сушени плодове, лимонови корички
    85 гр стафиди
    сок от 1 лимон
    ванилия

    1.Разтворете маята в топла вода,прибавете 280 гр пресято брашно, сол,захар и 2 яйца.Оставете да втаса.
    2.Прибавете 2 жълтъка, ванилия,сока от лимон, останалото брашно, 170 гр масло и добре омесете тестото-10минути.Втасва около 2 часа.
    3.Прибавят се стафидите и сушените плодове, предварително оваляни в брашно,измесва се. Тестото трябва да е много меко.
    4.Слага се в кръгла форма, прави се кръстообразен разрез върху тестото и се оставя да втаса 1 час.
    5.В центъра на разреза се поставя 15 гр масло, с останалото масло се маже цялата повърхност на тестото.
    6. Загрейте фурната до 220 гр печете 10 минути, след това намалете до 180 гр и печете до готовност (около 30 мин,зависи от формата.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #58

    Подразбиране

    Джема ,а ти правила ли си го тоя козунак ?

  14. #59

    Подразбиране

    Скарлет в Пловдив има магазин на Солинген на "Генерал Заимов".

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодаря за инфото Любка.Ще си купя от там форми за мъфини,защото тези,които Джема е пуснала изглеждат много вкусни и съблазнителни и ще са част от моето меню за Нова година.

Страница 4 от 16 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •