Страница 5 от 16 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 226
  1. #61

    Подразбиране

    Всъшност,като се замисля,цялото новогодишно меню май тази година ще ми е с рецепти от форума. Ще правя пуйката на Водолейче,снежните човечета на Валя,къщичката на Нелка,Дрезденския щолен и мъфините на Джема,абе с две думи-никакъв проблем нямам тази година за това,какво ще има на масата.

    Благодаря на всички ви!!!

  2. #62

    Подразбиране

    Скарлет, в момента нямат с коледни мотиви, т.е. това което показа Джина. Продавачката ми обеща в най-скоро време да се обади в София в склада и да поръча. Ако искаш и ти мини за да я подръчкаш. Аз ще мина в сряда пак оттам, за да разбера какво е направила (на мен ми е напът магазина)

  3. #63

    Подразбиране

    qni, правила съм само този, който е в машината за хляб, другата рецепта не съм.

  4. #64

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma
    Пече се на програма за козунак.
    Djemma коя е програмата за козунак? Аз май нямам такава! :?

  5. #65

    Подразбиране

    Попитах ,защото ме интересуваше дали рецептата е изпитана и евентуално да споделиш дали има някоя тънкост ,която си открила .Иначе готовия козунак е хубав и като съм тръгнала да разсъждавам се замислям над един въпрос :След като го има готов ,струва ли си усилието ,труда , нервите и времето да го правим в къщи ?И както казват хората :Я стане ,я не стане ...Вие как мислите по тоя въпрос като не говоря само конкретно за този козунак ,а по принцип ? :?

  6. #66

    Подразбиране

    Ами аз обичам да си приготвям сама нещата, но понеже никога не съм яла такъв и не мога да сравня правения с купения затова си купих вчера от Метро за сравнение, но ще го отрежа на Коледа, няма да правя друг тази година. :?

    В моята машина програмата за козунак е под номер 4:
    Първо месене - 5 минути
    Остатъчно време - 5 минути
    Второ месене - 20 минути
    Първо втасване- 39 мин
    Knock back -10 секунди
    Второ втасване - 25 мин 50 секунди
    Отвеждане на газовете -5 секунди
    Последно втасване-51 мин 55 секунди
    Изпичане : 500 гр-50 мин: 750 гр-55 мин: 1 кг- 60 мин
    Продължителност на програмата: 500 гр- 3 ч и 17 сек: 750 гр- 3ч и 22 сек: 1 кг- 3 ч 27 сек
    Виж коя програма подхожда на това време и на нея печи. Може да се наложи да изключиш 5 10 мин по-рано, ако видиш, че може да прегори. по тази рецепта аз включих на 500 гр т.е 3ч и 17 сек, но я изключих около 17 мин по-рано, т.е програмата продължи реално около 3 часа.Рецептата я взех от един форум и между другото жената там също каза, че еизключила около 10 мин по-рано машината. Така, че имай го впредвид ако ще го печеш.

  7. #67

    Подразбиране

    След,като 3 дни обикалях магазините да търся формички за мъфини и не намерих,ето и моят ГОЛЯМ мъфин.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #68

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Скарлет
    След,като 3 дни обикалях магазините да търся формички за мъфини и не намерих,ето и моят ГОЛЯМ мъфин.
    Ммм, много добре изглежда на вид, а на вкус как е?
    И аз отдавна мисля да си купя такива формички, но в моя загубен град дори не са и чували за мъфини. Обаче някои казват, че сполучливи мъфини се получавали и в купичките за крем карамел, но още не съм се решила да пробвам.

  9. #69

    Подразбиране

    На вкус е страхотия.Да си оближеш пръстите.Като нарязах" големия мъфин",почерпих приятели и роднини в блока и досега вече 3 пъти съм писала рецептата,всички го хареса много.

  10. #70

    Подразбиране

    Направих днес меденки за Коледа, сложих ги в метална кутия да омекват.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #71

    Подразбиране

    Ох, вчера цял ден това правих и аз!
    Искаш ли да кажеш рецептата: интересно ще ми е да я сравня с тукашната.
    Дотук имам направени 7 вида курабийки: толкова трябва да има човек у дома за коледа.
    Или още по-добре 14 вида.

    Аз една година бях направила 35.


  12. #72

    Подразбиране

    35 ???( както казватмоите ученици- уби коня с лопатата) Аз чак толкова не съм правила никога. Най-много 4-5.Ами покажи де, искам да ти видя сладките, умирамси да гледамкартинки,апочти никой не показва,затова показвам моите уж за стимул и другите да показват.
    А рецептата замеденките ми е
    2 яйца, 1 ч.ч захар, 1 к.ч мед,1 ч.ч. олио, 1 ч.л сода, 1 канела,брашно.Заглазуратабелтък, лимонов сок и пудра захар.В момента нямам червена боя и затова само с бяла глазура ги направих, но нищи няма сняг и ако няма и по Коледа,бялото ще е актуално.

  13. #73

    Подразбиране

    Ами ... беше ми още интересно да опитам колкото може повече и... Всъщност най-голямото затруднение беше съхранението им, защото макар и да съкращавах дозите само до 1/3 и 1/4, на камерите пак им дойде много количеството, та беше голямо прехвърляне докато извадя нова порция за слагане на масата.

    Но моите изобщо не са украсявани и просто не са интересни за гледане, наистина.

    Благодаря ти за рецептата, кажи я същата като тукашната.
    Само аз ползвам чисто масло и сироп вместо мед.
    Запитах те, защото аз правя едни тънички такива, които са без яйца и при тях важното е не да омекват, а да хрупат. Голямо точене пада, днес ме болят дланите.


  14. #74

    Подразбиране

    Изхитрих се да ти намеря един сайт:
    http://www.ta-a.net/jul/julebakst.shtml

    Списъкът в центъра е само на коледни бисквитки, може да поразгледаш ако ти е интересно.

    Забравих че тук се ползва И сметана(незаквасена в повечето случаи) в тестото, става въпрос за такава с 38% масленост.

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Къде тук?Ти къде си? Аз тук нямам сметана- не заквасена и с висок процент масленост,а така ми липсва... вкусът на детството.Добре,че поне започнаха кондензирано мляко да зареждат- че и то ми липсваше, а присъства в много от рецептите ми.Майка ми си дойде преди няколко дни бях и поръчала сметана,ама тази, която ми донесе-досущ като нашата заквасената. Нищо общо с онази гъстата,мазната и некисела сметана.
    Благодаря за сайта.

Страница 5 от 16 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •