Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 226
  1. #76

    Подразбиране

    Аз съм в Норвегия, а иначе съм ти почти съсед: от Варна. Преди някоя година се прибрахме да живеем там за известно време и действително, онова, което може би най' ми липсваше, беше сметаната. В БГ заквасената криво-ляво става за работа, но бях попаднала- за проба, на нещо в едни бутилки от газирана вода...просто нямам думи! Нямам! Дано не обидя някого, но това е положениято. Искрено пожелавам на всички, и у нас да започне НОРМАЛНО производство на мляко , както и преработване на такова. И веднъж завинаги маргарините "Хопла" да бъдат заменени от нещо истинско и вкусно.

    ...........

    А незаквасена сметана не ства за внос: тя има само седмица - десетина днитрайност, затова трябва да е местно производство. Другата трае по месец.

  2. #77

    Подразбиране

    Джемма, видях твоя хворост, направен с формички. Красота!
    За сгущенката и аз гласувам с двете ръце. А какви бонбони стават от сгущенка - вкусотия! Два часа ли се вари сгущенката?

  3. #78

    Подразбиране

    Да, 2 часа, но да не извира водата, че става една бомбааа.

  4. #79

    Подразбиране

    Направих още едни сладки-кошнички със сладко и орехи, смятам да ги съхраня в метална кутия.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #80

    Подразбиране

    Извинявай Djemma как ще опазиш всички вкусотии чак до коледа ,в нас биха оцеляли точно до утре следобяд.

  6. #81

    Подразбиране

    Имам един таван, където хем е дтудено, хем никой не намира това, което крия там (добре опаковано и замаскирано разбира се)

  7. #82

    Подразбиране

    Ух, направих и локумките.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #83

    Подразбиране

    Малееее Djemma ти си магьосница, кога успяваш..........
    Много ми харесаха меденките, дала си и рецепта след това, но може ли да кажеш по подробно как се правят че ще ми е за първи път и да не сгафя нещо

  9. #84

    Подразбиране

    Mile,

    чета тук какво си написала:
    "....че ще ми е за първи път и да не сгафя нещо."

    А' сега пак го прочети, ама все еднo че "и"-то го няма.

    Много прегръдки, нали разбираш че това е само шега, с много добро чувство?

  10. #85

    Подразбиране

    Миле, ами по подробно- смесвам всички продукти без брашното до еднородна смес. Прибавям постепенно брашното докато се оформи тесто, което да не лепне по ръцете, но и да не е много твърдо, че нямам омекване иначе меденките, по-добре по-меко. Разточваш го, изрязваш формички и ги печеш, като в никакъв случай не ги препичай, защото пак няма да омекнат. По-светлички ги вадиш от фурната. Не се притесняеай ако ти се сторят меки, след изстиване се втвърдяват. Можеш да разрежеш една ако не си сигурна, ако не е тиклаво тестото-са готови за вадене.След като изстинат. Разбиваш белтъка с лимоновия сок и прибавяш пудрата захар. по рецептата , която дадох на мен ми се получава рядко, затова добавям повече пусра захар, за да може да се шприцова и да не изтича от шприца. И така с тънък накрайник или с отрязан връх на торбичка шприцоваш разни неща. Това го видях в един друг форум иначе досега по тази рецепта съм правила по мързеливи- топчета слепени с мармалад. Веднъж само правих дядо коледа по шаблон, но не омекнаха- с разноцветна глазура. Ама не омекнаха, защото ги направих непосредствено преди Коледа, затова още от сега си направих меденките- да омекнат нормално.Имат време. Прибрах ги в метална кутия на студено. Вече са омекнали вчера ги пробвах. (Само на мен е разрешено да ги пробвам, защото ако някой друг ги пробва няма да останат до Коледа) А как мирише като отворя кутията ако знаеш - божестево, на Коледа . Тези дни пак ще меся тестото- ще правя медена елха и къщичка.Ако до тогава не си ги направила, ще дам стъпка по стъпка в картинки всичко.

  11. #86

    Подразбиране

    ПРОДУКТИ:
    1 средно голяма пуйка ( около 3 кг.)
    1 голяма кисела зелка
    50 г краве масло
    50 г шунка, нарязана на ситно
    1 глава лук
    100 г бекон
    1 голяма ябълка
    2 с.л. стафиди
    2 с.л. коняк
    1 ч.ч. ориз
    1/2 ч.ч. вино
    2 с.л. олио
    3 с.л. свинска мас (или олио)
    1 лимон
    3 ч.ч. вода
    сол, черен пипер и ким на вкус;

    ПРИГОТВЯНЕ:
    Пуйката се измива, намазва се отвътре и отвън със сол, масло и чеен пипер и се поръсва със сока от 1 лимон. Стафидите се накисват в коняка за 10 минути за да набъбнат.
    Запържва се нарязания на ситно лук, ориза, стафидите и шунката в 2 с.л. олио. Добавя се 1 ч.ч. вода и се вари до набъбване на ориза. Прибавя се настърганата ябълка, сол и черен пипер. С тази плънка се правят малки сармички с част от киселото зеле. С тях се пълни пуйката и след това се зашива отвора с бял конец (или се забожда с клечки за зъби).
    От останалото зеле се отделят няколко големи листа, а останалата част се нарязва на ситно и се запържва в тавата в която ще се пече пуйката в свинската мас. След това се поръсва с ситно нарязания бекон. Пуйката се слага върху така приготвената подложка с корема нагоре, покрива се със зелеви листа (за да не прегори). Сипват се 2 ч.ч. вода и се пече на умерена фурна. От време на време се полива със соса. Обръща се на няколко пъти и се добавя по малко топла вода при необходимост. Опечената пуйка се познава по това, че лесно се набожда с вилица и от мястото на пробождането, изтича светъл прозрачен сок.
    Изпечената пуйка се изважда, а зелето се поръсва с малко ким и виното и се пече още 10 минути.
    Сервира се с гарнитура от варени картофи и плодове отт компот от дюли, кайсии или праскови (те омекотяват киселия вкус на зелето).

  12. #87

    Подразбиране

    Благодаря Скарлет, досега мислех друга рецепта да правя, сега твоята е на първо място, много ми звучи вкусно.

  13. #88

    Подразбиране

    Нелка да ме беше видяла колко червена станах...... :wink:
    Djemma много ти благодаря тези дни ще ги забъркам пък ще видим какво ще излезе :wink:

  14. #89

    Подразбиране

    някой правил ли е Пълнени палачинки с месо , предястието. :? Много ми се иска да ви помоля - дайте някоя рецепта. Така и не намерих в готварските книги

    Благодаря

  15. #90

    Подразбиране

    Реклама:
    Djemma, а меденките, които си показала на снимката с двойна доза ли си ги направила, защото ми изглеждат доста? :?
    И би ли могла да кажеш как точно се прави елхичката, какви са продуктите за салатата?
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •