Страница 1 от 16 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 226
  1. #1

    Подразбиране Коледни и новогодишни рецепти

    Хайде тук да съберем интересни идеи и рецепти за Коледната и Новогодишната трапеза. Ще започна с медена елха,скенирах го направо от тетрадката си,ако не е четливо-пишете ще набера рецептата.
    Също и медена къщичка може да се направи от това тесто.Ето тук има шаблони :
    http://www.pastrywiz.com/cakes/gingerbreadhouse.htm
    Моята къщичка е по други шаблони, ако на някой му трябват да се обади ще ги пусна тук.

    Чакам вашите интересни рецепти.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Чете се горе- долу, но аз малко се повзирах. Добре, че имаш четлив почерк! :wink:

  3. #3

    Подразбиране

    Празнични сарми

    Свинско филе се нарязва на пържолки, начукват се, посоляват се и се поръзват с черен пипер,чубрица и леко се запържват. Сварява се пилеи се обезкостява. Приготвя се и плънка от : запържена кайма, гъби,ориз, подправки и малко вино. Върху зелев лист се реди пържолка, 1 с.л плънка ,пилешко месо. Завива се на сармичка.Подреждат се в глинено гърне и се пекат 2-3 часа.

  4. #4

    Подразбиране

    Празнични пържолки

    Обожаваме тази рецепта в къщи и аз я правя редовно, надявам се и на вас да ви хареса.
    Във голям гювеч редя един ред свински пържоли слагам заквасена сметана , топено сирене и гъби, втори ред пилешки пържоли и пак топено сирене заквасена сметана и гъби и така докато не свършат продуктите. Накрая поливам със бяло вино и бутам във фурната. Аз лично ги задушавам доста време, около 3-4 часа, но не на най-силна фурна, а умерена.. Тази рецепта става за различни видове месо- аз лично съм го правила и със горни и със долнипилешки бутчета бутчета, става разкошно.
    Приятен апетит :wink:

  5. #5

    Подразбиране

    :? Djemma рецептите не се отварят

  6. #6

    Подразбиране

    mylli рецептата която си написала наистина е много хубава ,аз също я приготвяла на моите лакомници и те много я харесват.Само че аз използвам иенско стъкло.Опитайте няма да съжалявате.

  7. #7

    Подразбиране

    Да veni_3000 и аз в началото им го приготвях във иенската тенджера, но се оказа че ни е малка, а пък гювеча събира повече :wink:

  8. #8

    Подразбиране

    НОВОГОДИШНА ШАРЕНИЯ

    Необходимо е:
    Сарми-зелеви
    Пълнени чушки
    Свински врат
    Пилешка пържола

    След,като си навиете сърмите,напълните си чушките и овкосите пържолките,ги нареждате в тенджера.Първо чушките,отгоре ред пържолки,после сърмите,отгоре от другия вид пържлки.Поливате с малко олио,пълните с вода,отгоре върху последния ред се слага една чиния за да притиска и се вари.

    Да ви е вкусно

  9. #9

    Подразбиране

    Направих английски коледен кекс, който се пече 6 седмици преди коледа , завива се във фолио и се съхранява като переодично се напръсква с ром, преди коледа се украсява по желание, например така :
    За пръв път го правя, но мирише страхотно, ако трябва рецептата-свиркайте.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #10

    Подразбиране

    Djemma,този кекс ме заинтригува.Моля те пусни рецептата.
    Имам и един въпрос:"Ако в него има яйца,как се съхранява 6 седмици?Няма ли да се развали?" :? :?

  11. #11

    Подразбиране

    ох Djemma това направо не е за мен, представяш ли си цели 6 седмици, а пък и казваш че мирише вкусно.............направо го пиши изяден :wink:

  12. #12

    Подразбиране

    Мили,
    Ето изход от положението: правиш си две вкусотии и едната - какво толкова- нека да си отлежава!

    Това е моята медена/захарна къщичка от миналата коледа:



    Eto i kak e receptata pri men:

    400 g СИРОП (това е нещо на базата на захарта, не знам дали го има у нас, но то се явява заместител на пчелния мед. С други думи с мед би било по-добре, но по-скъпо)
    200g захар
    100 g чисто масло
    4 яйца
    4 ч.л. канела
    0,5 ч.л. кардамон(дано не бъркам думата)
    0,5 ч.л. смлян чер пипер
    0,5 ч.л. джинджър/джинджифил
    0,5 ч.л.л карамфил(смлян)
    2 ч.л. бакпулвер
    1 kg брашно
    Пече се при 200*C около 8 + 3 min.
    __________________________________________________ ________
    Това е голяма доза, в случай че някой реши да опита, е навярно по-добре да направи половината, а ако се окаже недостатъчно не е беда да замеси нова порция. Остатъците могат да се изрежат в различни формички и да се изпекат като курабийки.
    __________________________________________________ ________
    Върху затоплен котлон (е, не директно върху него, а в съд, де ) разтопи сиропа(или меда), захарта и маслото.
    Остави да се охлади и добави към сместа 1х1 яйцата
    Добави подправките заедно с 2/3 от брашното
    Омеси тестото добре и остави да престои добре завито на хладно. Може само да пренощува, може да изчака така до два дни.
    Остатъка от брашното използвай при точене, като разточеният лист трябва да е с дебелина около 3мм.
    Не изрязвай различните детайли предварително, а прехвърли листа или част от него в тавата. Или евентуално върху силиконова постелка или хартия за печене- в зависимост от това, което ползваш.
    Едва тогава изрежи елементите, отстрани излишното тесто и печи 8мин.
    Извади тавата от фурната и контролирай дали фигурките отговарят на шаблоните. При големи отклонения можеш да наложиш шаблоните и да изрежеш фигурките отново. Това не е от голямо значение при несложни модели, тогава тази фаза може да се пропусне.
    Доизпечи фигурите до златистокафяво- още около 3 мин.
    Извади фигурите от тавата и ги постави за охлаждане върху скара
    Залепи къщичката с топена захар и украси по вкус.

  13. #13

    Подразбиране

    А шаблоните, шаблоните къде са? И дечицата-ти ли ги прави или са готови? Може ли подробности, моля.


    А кекса ще го напиша довечера , че сега заминавам на съвет- учителка съм и имаме педагогически съвет в 15.30, ще наказваме ученици с отсъствия.

  14. #14

    Подразбиране

    ето те отново със красотите който правиш - изумяваш ме всеки път и ме амбицираш да правя опити и аз ( хаха за повечето резултати няма да казвам че много ще ми се смеете :wink: )
    Аз обичам да приготвям и да се занимавам но ако можеше след това да не го опустошавах толкова бързо че нещо започна да ми се лепи

    Харесва ми крачещото слонче :wink:

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    И така Английски коледен кекс (Christmas cake)

    Продукти :

    350 гр меко масло
    350 гр. захар
    3 с.л golden sуruр ( аз заместих с мед :? )
    6 яйца
    350 гр брашно
    75 гр смлени бадеми
    1 бакпулвер
    5 с.л бренди или ром

    Плънка :

    200 гр стафиди светли ( аз сложих общо 200 гр стафиди по сто тъмни и светли)
    200 гр стафиди тъмни ( останалите 200 гр сложих смес от сушени кайсии,манго,ананас)
    150 гр сушени вишни ( аз ползвах череши)
    75 гр лимонови и портокалови корички
    50 гр нарязани бадеми
    50 гр нарязани орехи
    1 с л канела
    1 с л млян карамфил
    сок от 1 лимон
    100 мл бренди
    4 с л портокалов сок

    Приготвяне на плънката :

    Всички плодове,които са по-едри се нарязват на дребно,прибавят се стафидите,орехите,бадемите, соковете,подправките и се заливат с брендито, Оставят се да престоят една нощ и тогава се влагат в кекса.

    Приготвяне на кекса :

    Включете фурмата на 150 гр. Форма (23 см диаметър) се застила с пекарска хартия и дъното и стените,така,че да e po-висока 2 см над стените.
    Разбива се маслото със захарта и меда.Прибавят се 1 по 1 яйцата и брашното като се редува- едно яйце, 1 с л брашно (слага се само половината брашно).След това се прибавя плънката,останалото брашно, смлените бадеми и бакпулвера.Обърква се добре,изсипва се във формата и се изравнява с лъжица.Формата се покрива с двойно сгъната пекарска хартия и се слага да се пече 2,5-3 часа.Проверява се с клечка след 2-рия час.Като е готов се изважда,набучва се с клечка на няколко места и се залива с брендито (5 с.л)Оставя се така за половин час,след което се вади върху решетка и се оставя до пълното му изстиване.
    Плътно се завива в пергаментова хартия и после във фолио. Пази се не повече от шест седмици на хладно и тъмно.От време на време се развива ,поръсва се с бренди и пак се завива ( за да не е много силно,може чай с бренди). Преди коледа се покрива с марципан и се украсява с марциоанови фигури по желание.

    Моите коментарии:

    Продуктите ми се видяха много и намалих продуктите наполовина- сбърках. Стана тънък, другия път всичко ще спазя по рецептата,макар и да излиза скъпичко. Мислех, че 2,5 часа са много за печене- пак сбърках. Идеално кексът беше готов точно след 2 и 20 мин от поставянето му във фурната. Мислех, че ниската температура ще го изсуши- и тук сбърках- хартията отгоре го предпази от това. Изобщо засега ми се вижда много вкусен,ще го пробваме на 25.12 и ще кажа как е.Ако някой го пробва по-рано да пише, че едвам се въздържам да не го разрежа,ама съм го скрила добре,да не го намерят.

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 1 от 16 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •