Страница 2 от 16 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 226
  1. #16

    Подразбиране

    Някой има ли изпитана рецепта за пълнена пуйка с кисело зеле. Пълнила съм пиле,ама не е същото,то е по-малко,колко се пече пуйката. Тази година ще имаме пуйка.

  2. #17

    Подразбиране

    Джемма,
    Аз в голяма тревога! Дръпнах му едно търсене, но на първо време не намерих никакви шаблони. Те СА някъде из къщи, все ще излязат, но всъщност повече ме тревожи другото:
    нямам скенер и малко съм несигурна как бих се справила със задачата.
    Наистина тук става дума за прости форми, предполагам че мога да ползвам апарата и да допиша/дообясня размерите.

    Двете човечета са правени от същото тесто: изрязани са с една сърцевидна формичка за сладки, както и с една капковидна такава. Допълнителната украса по тях е от марципан. Същото се отнася и за прозорците и вратите на къщата.
    ************************************************** ***********

    А за пуйката така, без да търся някаква писана информация, мисля че времето беше 30 мин. на килограм, плюс още 30 мин . Но не приемай това като нещо сигурно , може да греша.


    Eto ne6to ot4asti po temata: :

  3. #18

    Подразбиране

    Нелка, благодаря за отговора, шаблоните не са ми спешни, аз всъщност имам- тези, които правих миналата година- в началото на темата, но архитектурата е друга, харесаха ми твоите стъпала и перила, тази година ще направя нещо такова. Аз използвам готови фигурки от марципан на животни и шоколадче-Дядо Коледа. Тази година имам цифров апарат и ще снимам всичко по-ясно, ще ги покажа, снимката от миналата година е размазана, защото е правена с обикновен апарат иотблизо. Тази тема ще има продължение и след Коледа, който си снима произведенията да ги качва тук. Много обичам да гледам снимки на готови вкусотийки.

  4. #19

    Подразбиране

    Ах, хубави са седмиците в края на старата и началото на новата година: първо - приготовления, после - коментари за изживяното...
    Аз съм правила през годините различни къщички и винаги е интересно, но точно тази съм я повтаряла, а и за подарък съм я приготвяла веднъж.

    И дигиталният апарат е хубаво нещо, защото приготвеното се изяжда, а снимката остава да ти напомня или да и е в помощ при следващ опит.

    Рано или късно ще намеря шаблоните; все някак ще успея да напиша/предам размерите. Мисля че дори и без приложен чертеж човек би се справил.

  5. #20

    Подразбиране

    Ето идея за оформяне на салата, която не е много течна.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #21

    Подразбиране

    Djemma, кекса е особено впечатляващ.Наистина резултата ще е интересен.Хайде, като го хапнете ще разкажеш.По велик ден една моя братовчетка, която работи в Италия се върна и ни донесе козунак от там.Понеже живеем различни градове ние си получихме въпросния козунак след около четири седмици.Не мога да ви опиша какво чудно нещо е.Разни ядчици, парченца шоколад.А най- интересното е, че все едно беше правен предния дан.Как го правят това незнам.Толкова мек и пресен да се запази толкова дълго.Та и затова дадения кекс ме впечатли така.6 седмици да стои без да изсъхне.
    Който не може да рисува може да се научи да шие гоблени. И при двата случая се създават картини.

  7. #22

    Подразбиране

    Дарри,
    Тези английските кексове все пак се съхраняват завити, иначе и те биха изсъхнали, вярвам. Сега виждам че ползват алу-фолио, а какво е било по времето на прабабите ни?(Питам аз и отговор не искам!)

    Джемма, хубавата ти елхичка ми се струва че е направена от сирене: особено като виждам наредените наоколо и' бисквитки. Нали така поднасят в края на по-обилни менюта.

    Аз намерих шаблоните преди малко, като се наканя, ще видя как ще ги орaзмеря и снимам.


  8. #23

    Подразбиране

    Права си,елхичкта е от извара с червени печени пиперки , ако искате рецептата може да я напиша.Но мисля че и друга салата,с по-твърда консистенция може да се офотми така.

  9. #24

    Подразбиране

    Джемма,

    Проверих за "пуешкото" време: не съм те подвела(30' x kg + 30').
    А температурата е 160*Ц.
    Другаде обаче сигурно ще срещнеш различна информация, нормално е.
    Пуйката не се ли продава с вградено термометърче, което изхвръква когато месото е готово изпечено?


  10. #25

    Подразбиране

    Ами нямам никаква представа, за пръв път ще купувам пуйка, но се надявам, защото това съм го виждала и много ми харесва. Ако някой е купувал в България да каже ими ли или няма термометър.
    Благодаря за инфото.

  11. #26

    Подразбиране

    Новогодишни снежни човечета

    1 пак. краве масло
    2 пак сирене Крема
    100 гр. краве сирене - настъргано

    Смесват се продуктите, като маслото трябва да е леко размекнато. Омесва се като тесто. Оформя се или като 1 голям снежен човек - от 2 или 3 топки, или пък се разпределя на 4 или 5 части и от всяка част се оформя малко снежно човече. Аз го правя по втория начин. Отгоре за шапчици им слагам връхчета от червени чушки - печени или от трушия, предварително подсушени, за да не подгизнат човечетата, парченце морков за нос, черни пиперчета за очички, парченце червена чушка за уста, черни пиперчета и за копчета, стрък магданоз или целина за метла.
    Стават много ефектни, сервирани в малка чинийка, върху млечна салата - като върху сняг. Мисля, че в къщи имам снимка от някоя Нова година, ако намеря, че я сканирам и ще я пусна довечера.

  12. #27

    Подразбиране

    Джемма,
    Ето основния шаблон за къщичката:

    (http://www.snimka.bg/album.php?album_id=12355&photo=11)
    Цялостната височина на стълбата(без стъпала) е 6 см, височината на всяко "зъбче" е нещо като 1,7 см.
    Площадката пред вратата е 5,5 х 5,5 , всяко стъпало: 5,5 х 2,5
    Покрив: две части, всяка по 22 х 9
    Две странични стени 16 х 7
    Видимата част на комина: 4 см, височината на дългата страна: 11

    Вярвам да е разбираемо. Всички мерки са в сантиметри.

  13. #28

  14. #29

    Подразбиране

    Ето една снимка от процеса на приготвяне на снежните човечета:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Вале, страхотни са, мерси за рецептата. :wink:

Страница 2 от 16 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •