Показване на 1 до 15 от 15
  1. #1

    Подразбиране Четири гоблена в една рамка

    Мили дами,
    Почнах една серийка с малки сезони които съм приложила по долу. Въпроса ми е знаете ли дали може четирите гоблена да се рамкират в една обща рамка и дали става хубаво и интересно? Ще се радвам ако ми и покажете подобни рамкирани гоблени.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от merita Виж мнение
    Мили дами,
    Почнах една серийка с малки сезони които съм приложила по долу. Въпроса ми е знаете ли дали може четирите гоблена да се рамкират в една обща рамка и дали става хубаво и интересно? Ще се радвам ако ми и покажете подобни рамкирани гоблени.
    Виждала съм три малки гобленчета в една рамка на Ланарте малките - Арабското девойче, Принцесата и Венецианската маска, много красиво стояха, но уви нямам снимка да ти покажа, някъде из Мултиплай-я ги видях. Според мен ще бъде много ефектно, само да не са твърде големи гоблените де! Тези на Ланарте са 13х18см всеки!

  3. #3

    Подразбиране

    Мисля че би се получило чудесно, ако гобленчетата наистина са малки. Все пак са обединени от една идея - сезони. Аз например много харесвам ето тези четири символа - земя, вода, огън и вода, които стоят чудесно в една рамка. За съжаление не мога да ги ушия, защото има 3-4 номера сред конците, които не мога да намеря.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    Много добре биха стояли в една рамка особено малки сезони оформени като прозорец. Самото дооформяне може да стане с помощта на подходящо паспарту. И аз смятам да правя точно такова,но все още не му идва реда.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  5. #5

    Подразбиране

    На отделни парчета панама ли ще ги шиеш или на едно цяло?

  6. #6

    Подразбиране

    Ако са ушити на една панама, проблема е никакъв, могат да се направят в една рамка / интересувах се преди време за един мой гоблен или 4 миниатюрни гобленчета - дали да го нарежа на отделни или да бъде цял/. Ако са поотделно незнам, там където рамкират ще могат да отговорят най-точно.

  7. #7

    Подразбиране

    Според мен по-удобно ще е, ако са ушити на една панама. Аз съм ушила две миниатюрки на една панама и ги сложих заедно. Ако има паспарту смятам, че дори да са на отделни парчета после може да ги зашиеш като шевът ще се скрие под паспарту-то
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #8

    Подразбиране

    Според мен ще бъде хубаво в една рамка,ако са малък размер.Оформени като прозорец с паспарту,ще изглеждат великолепно!

  9. #9

    Подразбиране

    Ами не са на една панама отделни са комплектовани. 15х15 са. Мисля и аз нещо като прозорец оформено но наистина най-добре е да питам на място.

  10. #10

    Подразбиране

    На мен ми отказаха в ателието да рамкират три миниатюри в една рамка - било твърде сложно. Тогава си поръчах рамката и паспартуто и заедно с мъжа ми изрязохме отворите и се получи това.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от anito11 Виж мнение
    На мен ми отказаха в ателието да рамкират три миниатюри в една рамка - било твърде сложно. Тогава си поръчах рамката и паспартуто и заедно с мъжа ми изрязохме отворите и се получи това.
    А това паспарту от картон ли е ?

  12. #12

    Подразбиране

    noar, и всички, които четат темата: виждала съм картон ,различни цветове в една книжарница.Струваше 0.90лв. листа.Спокойно може да се ползва за паспарту.
    Не смея да пиша къде е ,да не излезе, че е реклама.
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  13. #13

    Подразбиране

    В книжарниците продават листа формат А4- цветни картонени.Вършат идеална работа и за паспарту и за картички.И струват само 0,10 лв.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  14. #14

    Подразбиране

    Има и формат А3 и А4 предназначен за визитки - малко по-твърд е от картончетата А4 за обща употреба и в по-интересни цветове.Също могат да свършат добра работа
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Паспартуто си е точно паспарту - дебело е около 2-3 милиметра и за това малко по-трудно се реже. Иначе съм ползвала и детски гланцови блокчета - имат златисто и сребристо, а също така и картон за визитки, цветен кадастрон и т.н. всяко си има своите предимства и недостатъци и е подходящо в определени случаи. Добре, че се появиха рамките от магазините по левче - направо се родихме!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •