Показване на 1 до 15 от 81

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Paula Begoun - The Crazy Things Cosmetics Salespeople Say

    Откачените неща, които продавачите на козметика казват

    "Известен учен (доктор, химик, дерматолог, или какъвто и да е - чувала съм ги всичките) създаде тази формула и сега тя е на разположение на публиката."

    Много доктори и химици са замесени в създаването на всякакви продукти в света на козметиката, но всички продукти съдържат стандартни козметични съставки. Те не могат да съдържат нищо друго, както лекарствата могат, иначе биха били регламентирани съвсем различно.

    Моят любим пример от този тип твърдения е Creme de la Mer на Естее Лаудер. Забележителна история съпътства този много скъп малък крем ($165 за 60мл.)! Той е създаден от Макс Юбер, космически физик от НАСА - така да се каже, за да си третира изгарянията които получил при един инцидент. Самият той рекламирал и продавал този продукт. След неговата смърт дъщеря му продължила да продава крема, докато неотдавна Estee Lauder купила правата за прозиводството и дистрибуцията му.

    В действителност този изключително елементарен крем, и като казвам елементарен имам наистина това предвид, не съдържа нищо особено необичайно или уникално, освен ако на вас не ви се иска да повярвате, че екстракта от водорасло (сорт подобен на seaweed tea) може по някакъв начин да си заслужава тези пари, или че може по някакъв начин да лекува изгаряния и белези. Според Susan Brawley, професор по растителна биология в University of Maine, "екстрактът от водорасли не е рядка, екзотична или скъпа съставка. Екстрактът от водорасли е широко достъпен и се използва във всичко от козметиката до хранителните продукти, както и за медицинска цел. Creme de la Mer съдържа най-вече екстракт от водорасли, неорганично масло, вазелин, глицерин, вещества за сгъстяване, растителни масла, растителни семена, минерали, витамини, още сгъстители и консерванти. Колко скъпо би било да се напъхат няколко водорасли и витамини в козметичен продукт? Според химиците занимаващи се с козметика, които съм интервюирала, това струва пенита, а не стотици долари.

    Освен това няколко допълнителни продукта формулирани по начин който няма нищо общо с първоначалния сега съпътстват оригиналния продукт-чудо - Creme de la Mer. Ако той беше толкова зрелищен защо му беше нужна компания и защо следващите продукти имат напълно различна формула? Предполагам, че оригиналът не притежаваше чудотворната формула на която някои се надяваха.


    Този крем е идеален за някой с мазна или комбинирана кожа, защото е без мазнини.

    Не мога да ви кажа броя продукти примамващи с това твърдение, при положение че всъщност те си съдържат мазнини или съставки които се усещат мазни, или други съставки, които запушват порите. Те може да не са маслата които разпознавате, като растителни масла или неорганични масла, но те въпреки всичко са там с имена за които вие вероятно не сте чували. Въпреки всичко, чувайки че даден продукт е без мазнини вие все още нямате информация за това как той може или не може да въздейства на кожата. Това което е най-объркващо е че съставки, за които е известно, че причиняват раздразнения могат и да не оставят мазно усещане по кожата. Изненадващо една от най-мазните съставки - неорганичното масло, беще показано в изследване след изследване, че не причинява раздразнения, въпреки усещането за мазнота. Хайде де?? Колкото по-малко козметични продукти използват жените с мазна или склонна към раздразнения кожа, толкова по-добре ще се чувства тя.

  2. #2

    Подразбиране козметиката на ейвън или орифлейм

    Момичета, колебах се известно време дали да дам мнение и не можах да се стърпя. Благодаря на tetty71, написаното от нея е добре дошло. Бях няколко години дистрибутор на Ейвън и още от самото начало ме споходи едно чувство, че лъжа клиентите си, от които получавах комисион. И това чувство не се оказа лъжливо за мое огорчение. Козметиката им не е нищо особено, но имат и добри попадения, например крем против линии и бръчки на серията Anew е много добра. И скъпите шампоани за коса са добри, но на мен най-ми харесва пяната за вана. Истина е, че ароматите им са слаби и като цяло козметиката им се струва, но може би само тази част, която идва в България. Ако знаете какви неволи съм прекарала с доставките, за малко да получа инфаркт на улицата заради недоставяне на продукти, които клиентите предварително са платили. Седмици наред не идват. Всичко е менте май. Защото ни обясняваха, че основният склад е в Румъния и те преди нас си вземат продуктите, за българките каквото остане. Не ми се вярвя една голяма козметична фирма да не е в състояние да си спретне тук склад. Нали така направи орифлейм. Както и да е, отказах се, защото ми разбиха нервите. Никога вече не си купувам продукти по каталог. Предпочитам натурални - лимони, портокали, хума, кисело мляко, оризова вода, билки ит.н.

  3. #3

    Unhappy Разочарование

    По принцип си купувах продукти най- вече на Oriflame , макар , че съм опитвала и на на Avon.Още от както продуктите на Oriflame започнаха да се разпостраняват в България с майка ми сме си купували и оставахме много доволни.Струваше ми се , че в нещата на Avon използват повечко химия и ги отбягвах съзнателно.Но сега определено не мисля така , защото съм много доволна от последните им продукти , които използвах.А от Oriflame съм много разочарована.Поръчах си четка за баня, масажьор и бебешка пяна за вана за бебчето си.Лошото бе, че сина ми се оказа алергичен към продукта и се обрина целия.Макар , че направих опит да върна пяната и обясних какъв е проблема ми отговориха, че нищо не можели да направят.Четка така и не получих , защото били свършили, а масажьорът(струваше 35 лв.) се оказа без подвижна глава, нямаше батерия в комплекта и на всичкото отгоре на гърба на една разлепена пластмасова опаковка, в която беше сложен,пишеше с големи букви "Made in China"....няма какво повече да коментирам

  4. #4

    Question Продукти и козметика от Ф Л П?

    Някой от вас ползвал ли е продукти на тази фирма?Имат серии за декоративна козметика

  5. #5

    Подразбиране

    Пиши точно какво те интересува - кремове, спирали, моливи, сенки, фон дьо тен......................

  6. #6

    Подразбиране

    Ами всичко!Какви са впечатленията ви ако сте ги ползвали?

  7. #7

    Подразбиране

    Хубави са шампоаните на Адванс Техник, юношеската спирала, млеката и лосионите за тяло от 4.50, геловете за баня, крем против линии и бръчки на серия Аню, юношеския фон дьо тен, но той няма богата гама от нюанси,маската за суха коса с манго от 250 мл, червилата от 3.90, не са трайни, но пък правят устните копринено меки и цветовете са красиви, имаше един спрей за обем и плътност за тънка и изтощена коса - много е добър, геловете за баня, пените за вана, които могат да се използват върху гъбката за баня и излизат доста по-евтино, защото се харчат малко, а са по 0.500 л, но в общи линии всичко е индивидуално. Моливите не ги препръчвам, скъпите червила са добри, скъпите лакове също, гланцовете от дамската серия - всички. Много добри, дори отлични са им всички слънцезащитни продукти. Имаше един гел за след слънце за тяло и коса - направо невероятен, имат гел за след изгаряне от слънце - вълшебен - само едно нанасяне и всичките последици от слънцето изчезват. Много е икономичен и с половин шише цяло семейство изкарва почивката. Аз дори съм подарявала остатъка на приятелка и е било достатъчно за нейното семейство.

  8. #8

    Question към представителите на Avon

    а какво ви е мнението за кремовете на Avon Solution?
    има сега едни на промоция дневен и нощен

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ina Виж мнение
    а какво ви е мнението за кремовете на Avon Solution?
    има сега едни на промоция дневен и нощен
    Отскоро използвам Avon solutions Hydrofirming и въпреки,че кожата ми мнооого чувствителна нямам проблеми с него и съм доволна от този продукт!
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ina Виж мнение
    а какво ви е мнението за кремовете на Avon Solution?
    има сега едни на промоция дневен и нощен
    Не са лоши. Питай дистрибутора дали няма мострички. По-рано имаше за всеки продукт

  11. #11

    Подразбиране

    Била съм дистрибутор и на двете марки...Определено съм за Ейвън по всички параграфи-цените са им по-нормални и продуктите са доста по-качествени от тези на Орифлейм..
    Лично аз от Орифлеймската декоративна козметика направих страхотни алергии ( от сенки и по-късно от спирали).Била съм доволна от 2-3 неща-един крем за тяло и едно червило -това е. Парфюмите им са с мнооого надути цени.
    Семейството ми ползва Ейвън-твърдо!Обаче и там започнаха да дигат цените, което им е голям минус...мисля че ще им паднат продажбите, защото просто народът обеднява с тази ежедневна инфлация...
    Гледаш да имаш за ядене , да платиш сметките, да облечеш децата,а за другото както дойде...Колкото и да е жалко...

  12. #12

    Подразбиране

    И аз имам големи разочарования от Ейвън , но продължавам да си купувам. Купих си един крем , за сияйна кожа. Когато го нанеса обаче , той не попива ами остава по лицето ми като ....наелон , непрекъснато ми идеше да го изтъркам и като потъркам се свлича. Реших че това е заради блестящите частички (въпреки че никъде не пишеше че е с такива) и си поръчах друг, че и цяла серия... Ефекта същия , изхвърлих ги. Хубава е обаче маската за коса с маслини на СПА , пудрите им са хубави.
    На орифлейм си купих крема за груби петички (голям проблем ми бяха от години) и е чудодеен Heel Relief Creame .

  13. #13

    Подразбиране

    Имам опит единствено с Ейвън и въпреки че съм чувала лоши неща за тях, на мен лично ми харесват. Пробвала съм няколко вида червила, маски за лице, моливи за очи и съм доволна. Пък и цените им не са високи за разлика от тези, които се продават в аптеките например. Дори в момента искам да си закупя някои неща, но дистрибуторката ми си смени телефона и не мога да я открия... Ако някой тук е от София и е дистрибутор на Avon, може да ми пише.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •