Здравейте! Виждам, че темата Орифлейм - Ейвън и тук се дискутира активно. Съгласна съм с другите мнения, че всеки сам трябва да си прецени. Лично аз за първи път се сблъсках с Ори още в началото, когато се появиха на бг пазара. Естествено, бях 10-12 години по-млада и имах нужда от козметика за чувствителна кожа. представителка на ори ми предложи серия за чувствителна кожа /цените бяха, ехее/ и аз си взех. е, после трябваше да се спрявам със сърбежа и обривите. след години в период когато си търсех работа по обяви, се регистрирах като представител на ейвън. моя приятелката по това време каза: а, какво е това, като не мога да го видя и пипна, откъде да знаем какво е? е, сега ми е активна клиентка с редовни поръчки. после станах и представител на ори. но там трудно се събират поръчки, имаш минимум който да покриеш, иначе плащаш такса и т.н. /да не влизам в подробности/, но най-вече на хората им се видя скъпо. освен това ароматите им са много нетрайни. мъчих се известно време и се отказах. естествено, не мога да отрека, че ползавм някои продукти, но малко. от червилото ми се белят устните, шампоаните дори за мазна коса ме омазняват, с кремовете след неуспешния си поит не пробвам вече. в същото време мога да кажа, че на мен лично козметиката на ейвън ми пасва, но ползвам продуктите от серията Anew /за кремовете/, лакове не ползвам, аромати - да, и новите си заслужават високите цени, а пяните за вана... да ги изядеш!!!
е, това е, че много се отплеснах...