Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 81
  1. #16

    Подразбиране

    Здравейте! Виждам, че темата Орифлейм - Ейвън и тук се дискутира активно. Съгласна съм с другите мнения, че всеки сам трябва да си прецени. Лично аз за първи път се сблъсках с Ори още в началото, когато се появиха на бг пазара. Естествено, бях 10-12 години по-млада и имах нужда от козметика за чувствителна кожа. представителка на ори ми предложи серия за чувствителна кожа /цените бяха, ехее/ и аз си взех. е, после трябваше да се спрявам със сърбежа и обривите. след години в период когато си търсех работа по обяви, се регистрирах като представител на ейвън. моя приятелката по това време каза: а, какво е това, като не мога да го видя и пипна, откъде да знаем какво е? е, сега ми е активна клиентка с редовни поръчки. после станах и представител на ори. но там трудно се събират поръчки, имаш минимум който да покриеш, иначе плащаш такса и т.н. /да не влизам в подробности/, но най-вече на хората им се видя скъпо. освен това ароматите им са много нетрайни. мъчих се известно време и се отказах. естествено, не мога да отрека, че ползавм някои продукти, но малко. от червилото ми се белят устните, шампоаните дори за мазна коса ме омазняват, с кремовете след неуспешния си поит не пробвам вече. в същото време мога да кажа, че на мен лично козметиката на ейвън ми пасва, но ползвам продуктите от серията Anew /за кремовете/, лакове не ползвам, аромати - да, и новите си заслужават високите цени, а пяните за вана... да ги изядеш!!!
    е, това е, че много се отплеснах...

  2. #17

    Подразбиране

    Нито една от двете Ползвам Колин
    pet.gr.bg@abv.bg

  3. #18

    Подразбиране

    Аз ползвам Oriflame и съм консултант от 2 години.Нямам забавяне на поръчки - влезе ли каталога в действие поръчваш на единия ден - взимаш на другия. Аз лично в това отношение не губя клиенти. По отношение на продуктите от серията "Грижа за кожата " - много по-добри са от тези на Avon.
    Има мостри за абсолютно всичко, ако се получи алергична реакция може да се направи рекламация.
    Важното е човек да се грижи за себе си - какво ще използва избира той самия.

  4. #19

    Подразбиране

    az izpolzvam produktite predimno na vichy ,clearins i avon ,iskah da si pora4am Vartq6t disk ,vaje ,ured za izmervane na kalorii i elektri4eski masajor zaedno s ampilite .nay nakraqa namerih predstavitelka i si gi pora4ah , dano ostana dovolna..
    smyrnad@gmail.com



    smyrna.mylivepage.com

  5. #20

    Подразбиране

    a parfyumi po4ti samo na avon bg pri nas parfyumite na avon 2,3 pati sa po skapi
    kakvo vi e mnenieto za parfyumite na oriflame???
    smyrnad@gmail.com



    smyrna.mylivepage.com

  6. #21

    Подразбиране

    Аз няколко пъти съм си купувала или са ми подарявали, ама...като сравня с другите и ако зависи от мен вече не бих си купувала-нещо ми липсва в тях, аромата не е достатъчно траен...Има и друго , което ми е направило впечатление и сигурно е така-един и същ парфюм на различен тип кожа ухае различно и времетраенето му е различно, така че всеки трябва внимателно да подбира парфюма си след като навърши определени години...примерно над 35-ароматите са различни от унисекс-младежките

  7. #22

    Подразбиране

    Да се включа и аз.От Орифлейм ми харесва само серията Джордани.А пяната за вана и лосионите за тяло на ейвън са направо разкошни.Поне за мен.


  8. #23

    Подразбиране

    Ползвала съм продуктите ина двете фирми,и все още ги ползвам,ДОБРИ СА.

  9. #24

    Подразбиране

    И двете фирми са с много слаба бяла козметика, наблягат главно на ароматите в продуктите, но като качество бях чела, че дори са вредни ако се ползват в дългосрочен план. Преди 15-тина години ползвах Орифлейм - имаше един кислороден комплекс, но тогава кожата ми си беше просто млада и хубава. Сега съм на Кларинс и Артистри ( на Амоуей ). И двете са скъпи, но са с натурални съставки и без химии. На 37 години кожата ми вече не е толкова млада, но продължава да е хубава и без нито една бръчка.
    Умря циганката...

    Между другото ще се опитам да намеря материала за действието на Ори и Ейвън и ще ви ги постна.

  10. #25

    Подразбиране

    Paula Beguon - How Cosmetic Advertising Misleads

    "Antiaging" - Против остаряване

    Ах, само ако това беше вярно. Хиляди продукти за грижа за кожата дават обещания за премахването (заличаването) на бръчките или за предпазването на кожата от стареене. Те съдържат буламач от съставки и формули. Между тях обаче няма нито един принципно верен образец. Все още всички те претендират, че спират стареенето и все още никой не е спрял да се сдобива с бръчки или се е избавил от бръчки. Има чудесни продукти, които могат да направят така, че кожата да изглежда по-добре, но нито една от нас не се е избавила дори и от една бръчка благодарение на който и да е продукт за грижа за кожата.


    "Soothing botanicals" - Успокояващи растения

    Botanicals е просто друго наименование за растения, подобни на билки и цветя или растителни екстракти под формата на масла или есенции. Успокояващи ли са някои от тях? Определено има някои успокояващи растения като - зелен чай, екстракт от кола, върба, bisabolol, licorice root (glycyrrhetinic acid), корени от репей са имената на неколцина от тях. Но съществуват също така и много чудесни натурални съставки, от лимони до ягоди, лавандулово масло, жожоба, които могат да бъдат проблем за много от типовете кожа, или като дразнители или защото могат да запушат порите. Не мога да ви кажа броят на продуктите, които открих, че претендират за това, че са подходящи за чувствителна кожа, при все че съдържат множество от тези дразнещи съставки.


    "Superficial lines" - Повърхностни линии (бръчки)

    Бъдете нащрек за думата "повърхностни"; това е мощно средство използвано в козметичните реклами. "Повърхностни линии" всъщност се отнася до временните, краткотрайни линии причинени от изсушаване, а не от слънцето(бръчките причинени от слънцето едва ли могат да се нарекат повърхностни). Повечето продукти могат да претендират обстойно че изглаждат повърхностните бръчки, и няма да ви излъжат. Повърхностните бръчки изчезват когато сложите какъвто и да е овлажнител и това е чудесно. Но - повратям - повърхностните бръчки не са тези за които се тревожите. Перманетните бръчки като тези от смях, бръчките между очите и тези на челото, мимическите линии няма да се елиминират с овлажнител(крем), освен ако той не съдържа дразнители, които временно да карат кожата да подпухне. Думата "повърхностен" е заблуждаваща защото тя не се отнася наистина за линиите и бръчките, за които жените са най-загрижени.


    "Penetrates deeply into the layers of the skin" - Дълбоко проникване в слоевете на кожата.

    "Проникване" е още една много внушителна, обаче неточна дума. Почти всяка козметична съставка в случай че нейната молекула е достатъчно малка, ще проникне в кожата, но молекулите на много козметични съставки са твърде големи, за да проникнат там. Когато козметичните съставки са способни да проникнат в кожата, думата "слоеве" е многократно добавена за да ви заблуждава. Словете на кожата са толкова микроскопично тънки, че са незначителни. Крема може да е проникнал в много от слоевете на кожата и все още да не е стигнал до никъде.


    "Deep cleansing" - Дълбоко почистване

    Този термин винаги ме е озадачавал. Колко дълбоко е дълбоко? Звучи сякаш зъболекар почиства дупка в зъбите ви. Мога ясно да чуя звука от свредел (бормашина) опитващ се да влезе в порите ви. Ако продукта почиства дълбоко - имам предвид наистина дълбоко - вие ще кървите, но никой никога няма да има черни точки защото ще ги премахвате чрез "дълбоко почистване". В този случай, "дълбоко почистване" вероятно означава "основно почистване"; е, това е добре. Но козметичните компании затвърждават убеждението, че дълбокопочистващите продукти могат да влязат в пората и да извадят (изтискат) черната точка. Има начини веществото което е в черната точка да се разтвори, но "дълбокото почистване" не е в състояние да го направи.

  11. #26

    Подразбиране

    Необходими ли са кремовете за около очи?
    Повечето жени вярват че околоочните кремове са специално формулирани за тази зона. Въпреки че зоната около очите е по-предразположена към алергии и реакции и често там най-напред се появяват бръчки, факт е че кремовете за около очи не се различават по съдържание от кремовете за лице. Не съществува доказателство, изследване или документация поддържащи тезата че околоочните кремове имат състав който ги различава от другите овлажнители за лице. Изисква се само бърз поглед върху съставките на крем за лице и такъв за около очи, за да се види, че те се различават само по цената и малката опаковка на последния. Кремовете за около очи са номер на козметичната индустрия, целящ да предизвика продажбата на два продукта, като само един е необходим.
    Единствено в случай че кожата около очите е различна от тази на лицето е може би необходимо да се ползва отделен продукт. Например, ако лицето е нормално към мазно и няма нужда от овлажняване с изключение на сухите части или около очите, тогава един подхранващ, добре формулиран овлажнител от какъвто и да е вид би свършил чудесна работа.
    Каква ирония, че основния недостатък на много така наречени околоочни кремове е че те рядко съдържат UV-филтър. За през деня това прави повечето кремове сериозен проблем за здравето на кожата. Човек вярва че прави нещо специално за очите си, но всъщност ги излага на риск от слънцето и на образуване на бръчки, използвайки продукт без защита.
    Това е още един пример как козметичния маркетинг и заблуждаваща информация могат да ви накарат да пилеете пари и да си повреждате кожата.

  12. #27

    Подразбиране

    По-зрялата кожа е различна от младата кожа - това е без съмнение. И все-пак е грешка да се купуват продукти като човек се основава на неясни възрастови категории. Третирането на зряла или млада кожа с продукти които се преполага че въздействат на оппределена възраст е нелогично защото не всеки със "по-зряла" или "по-млада" кожа се нуждае от едно и също. И все-пак това е капан за много жени (особено по-възрастни). Една жена в по-напреднала възраст може да има акне, черни точки, екзема, розацея, чувствителна или мазна кожа; докато един млад човек може да има суха, лющеща се, или очевидно повредена от слънцето кожа. Продуктите предназначени за по-зряла кожа са почти винаги прекалено подхранващи и задушаващи кожата, а тези предназначени за млада кожа са почти винаги прекалено изсушаващи. Определящия фактор за типа кожа трябва да бъде действителното и състояние, а не възрастта ви.
    Всички жени, без значение от възрастта, имат нужда от защита от слънцето и антиоксиданти, и евентуално продукти за третиране на промени на пигмента (потенциални или съществуващи), за третиране на суха или мазна кожа, или пъпки. Може да изглежда че бръчките отделят младата от зрялата кожа, но грижата която полагате за кожата не е необходимо да се различава (по възраст). Не всички жени на 40 и повече имат еднакви нужди за грижа за кожата.
    Всъщност е много лесно: Вие трябва да гледате какво се случва с вашата кожата, а то е различно за различните хора.

  13. #28

    Подразбиране

    Paula Begoun - The Crazy Things Cosmetics Salespeople Say

    Откачените неща, които продавачите на козметика казват

    Встрани от света на рекламните дрънканици има цяла област от ужасяващо неточна или направо съвсем грешна информация, която се разпространява ежедневно от продавачите на козметика из целият свят. Тези лъжливи търговски реклами са утрешните нови митове, набити в умовете на пленената публика. Тук са моите последни хитове, въпреки че те, признавам, са само върха на айсберга.

    "За да постигнат продуктите забележителни резултати вие трябва да използвате всеки един от тях; кожата трябва да бъде правилно подготвена за да приеме всички продукти от серията така че всеки от продуктите да има ефект." - Това е едно от моите ненадминато любими твърдения, защото целта му е да ви убеди да купите всички продукти от една серия. Това е класическа техника на продажба. Всъщност това което се опитват да ви кажат е че крема за бръчки от дадена линия няма да подейства докато всички останали продукти от същата линия не са използвани преди него, така че не си правете труда да си го купувате при положение че няма да купите и останалите продукти. В годините в които преглеждам редовно продукти за грижа за кожата никога не съм виждала козметична серия с продукти толкова единствени по рода си, че да не могат да се заместят с дузина други, много от които и по-добри. Освен това всяка козметична серия има продукти които трябва да избягвате защото съдържат дразнещи съставки, не предлагат достатъчна защита от слънцето или са овлажнители които пренасищат кожата. Термина който е за отбелязване в случая е "забележителни резултати". Това което козметичните компании считат за "забележителни резултати", може да е забележително различно от това което вие наистина бихте искали да видите че правят продуктите - дори и да използвате цялата серия.


    "Нашите съставки са с високо качество и затова са толкова скъпи"
    Щеше да е хубаво ако това беше вярно, но аз не можах да получа доказателство за това от нито една козметична компания. Питах за имената на техните доставчици за да открия каква категория продукти продават и дали има долнокачествени такива, които отиват при някои компании, но не и при други. Това което успях да намеря сама след разговори с неколцина производители на козметични съставки е, че техните категории не варират толкова много и всеки купува козметични съставки които са с високо качество. За пример, DuPont е един от най-големите доставчици на glycolic acid в козметичната индустря (те снабдяват над 99% от индустрията, която използва тази съставка) и те доставят един и същ (glycolic acid) на всички.

  14. #29

    Подразбиране

    Paula Begoun - The Crazy Things Cosmetics Salespeople Say

    Откачените неща, които продавачите на козметика казват

    "Известен учен (доктор, химик, дерматолог, или какъвто и да е - чувала съм ги всичките) създаде тази формула и сега тя е на разположение на публиката."

    Много доктори и химици са замесени в създаването на всякакви продукти в света на козметиката, но всички продукти съдържат стандартни козметични съставки. Те не могат да съдържат нищо друго, както лекарствата могат, иначе биха били регламентирани съвсем различно.

    Моят любим пример от този тип твърдения е Creme de la Mer на Естее Лаудер. Забележителна история съпътства този много скъп малък крем ($165 за 60мл.)! Той е създаден от Макс Юбер, космически физик от НАСА - така да се каже, за да си третира изгарянията които получил при един инцидент. Самият той рекламирал и продавал този продукт. След неговата смърт дъщеря му продължила да продава крема, докато неотдавна Estee Lauder купила правата за прозиводството и дистрибуцията му.

    В действителност този изключително елементарен крем, и като казвам елементарен имам наистина това предвид, не съдържа нищо особено необичайно или уникално, освен ако на вас не ви се иска да повярвате, че екстракта от водорасло (сорт подобен на seaweed tea) може по някакъв начин да си заслужава тези пари, или че може по някакъв начин да лекува изгаряния и белези. Според Susan Brawley, професор по растителна биология в University of Maine, "екстрактът от водорасли не е рядка, екзотична или скъпа съставка. Екстрактът от водорасли е широко достъпен и се използва във всичко от козметиката до хранителните продукти, както и за медицинска цел. Creme de la Mer съдържа най-вече екстракт от водорасли, неорганично масло, вазелин, глицерин, вещества за сгъстяване, растителни масла, растителни семена, минерали, витамини, още сгъстители и консерванти. Колко скъпо би било да се напъхат няколко водорасли и витамини в козметичен продукт? Според химиците занимаващи се с козметика, които съм интервюирала, това струва пенита, а не стотици долари.

    Освен това няколко допълнителни продукта формулирани по начин който няма нищо общо с първоначалния сега съпътстват оригиналния продукт-чудо - Creme de la Mer. Ако той беше толкова зрелищен защо му беше нужна компания и защо следващите продукти имат напълно различна формула? Предполагам, че оригиналът не притежаваше чудотворната формула на която някои се надяваха.


    Този крем е идеален за някой с мазна или комбинирана кожа, защото е без мазнини.

    Не мога да ви кажа броя продукти примамващи с това твърдение, при положение че всъщност те си съдържат мазнини или съставки които се усещат мазни, или други съставки, които запушват порите. Те може да не са маслата които разпознавате, като растителни масла или неорганични масла, но те въпреки всичко са там с имена за които вие вероятно не сте чували. Въпреки всичко, чувайки че даден продукт е без мазнини вие все още нямате информация за това как той може или не може да въздейства на кожата. Това което е най-объркващо е че съставки, за които е известно, че причиняват раздразнения могат и да не оставят мазно усещане по кожата. Изненадващо една от най-мазните съставки - неорганичното масло, беще показано в изследване след изследване, че не причинява раздразнения, въпреки усещането за мазнота. Хайде де?? Колкото по-малко козметични продукти използват жените с мазна или склонна към раздразнения кожа, толкова по-добре ще се чувства тя.

  15. #30

    Подразбиране козметиката на ейвън или орифлейм

    Реклама:
    Момичета, колебах се известно време дали да дам мнение и не можах да се стърпя. Благодаря на tetty71, написаното от нея е добре дошло. Бях няколко години дистрибутор на Ейвън и още от самото начало ме споходи едно чувство, че лъжа клиентите си, от които получавах комисион. И това чувство не се оказа лъжливо за мое огорчение. Козметиката им не е нищо особено, но имат и добри попадения, например крем против линии и бръчки на серията Anew е много добра. И скъпите шампоани за коса са добри, но на мен най-ми харесва пяната за вана. Истина е, че ароматите им са слаби и като цяло козметиката им се струва, но може би само тази част, която идва в България. Ако знаете какви неволи съм прекарала с доставките, за малко да получа инфаркт на улицата заради недоставяне на продукти, които клиентите предварително са платили. Седмици наред не идват. Всичко е менте май. Защото ни обясняваха, че основният склад е в Румъния и те преди нас си вземат продуктите, за българките каквото остане. Не ми се вярвя една голяма козметична фирма да не е в състояние да си спретне тук склад. Нали така направи орифлейм. Както и да е, отказах се, защото ми разбиха нервите. Никога вече не си купувам продукти по каталог. Предпочитам натурални - лимони, портокали, хума, кисело мляко, оризова вода, билки ит.н.

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •