Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 42
  1. #1

    Подразбиране помогнете да откажа цигарите

    От два дена съм болна и не съм пушила. Искам да откажа цитарите, но знам, че кото ми по премине и ще започна пак. Моля Ви тези които сте минали по този път дайте ми съвет

  2. #2

    Подразбиране

    Отиди в "Начало",после в "Представяне" - анкета "Пушачи или непушачи".
    Там ще прочетеш всичко,което ти трябва.Ако не ти е достатъчно,пиши ми на ЛС - обещавам да те мотивирам допълнително!

    УСПЕХ!

  3. #3

  4. #4

    Подразбиране

    Бих добавила и много инат.

  5. #5

    Подразбиране

    Снежи, аз ги отказах точно така!Бях болна и не пуших близо 10 дни.Хубавото беше,че като се върнах на работа бях само с две колежки -непушачки.Не си бях купила цигари,като си казвах на ум,че още не ми е добре,колежките ми нямаха,в семейството ми никой не пушеше освен мен и така стана!Вече не пуша 7 години,а съм пушила 12.
    Много се радвам,че ги отказах!Чуствам се по-свежа,жизнена и мириша вече по-хубаво
    И най-важното е ти самата да си убедена,че наистина го искаш!
    Успех!

  6. #6

    Unhappy

    ох... голям проблем са ми цигарите.... иска ми се никога да не съм пушила.....

    Срам ме е, че пуша.. Понякога дори не мога да се понасям....

    Скоро ми извадиха сливиците и не пушех 1 месец..... Но!!!! Всяка вечер сънувах, че пуша.... стрясках се, събуждах се и пак сънувах същото.... Е, пак си пуша и това си е..... И проблемът не е само никотоновата зависимост.... най-трудно е да скъсаш с навика....

    Бях в компания на страстни пушачи... всички пушеха.... и почти всички ги отказаха.... А аз някакси не се чувствам достатъчно мотивирана да го направя....

    Цигарите се отказват само и единственно с ОГРОМЕН инат или ако се уплашиш достатъчно много за здравето си.. т.е. с ОГРОМЕН страх....

    Успех! Стискам ти палци!!!!

  7. #7

    Подразбиране

    Цигари се отказват с голяма упоритост,твърда воля и всичко това съчетано с голям инат!!! Първо трябва да се осъзнае тяхната необходимост-здравословна и финансова и чак тогава да е налице ината.За мен те са безсмислени изгорени пари,има и други начини/здравословни/ за разтоварване на нервното напрежение.

  8. #8

    Подразбиране

    Благодаря за съветите и подкрепата.
    Четох в една книга,че за да постигне човек нещо трябва да направи 3 неща
    1 да си постави цел
    2 да си намери локомотив - някой на който да подражава
    3 да го каже на някой
    Аз си поставих целта.
    Намерих много локомотиви във форума и го казах. Остава само да.......
    Няма да се разсърдя ако някой ми обяви съревнование. Така и за двамата стимула ще е по-голям.

  9. #9

    Подразбиране

    Ami i az da ti obqvq sarevnovanie to . Vse zapocvam i spiram. Sega ot edna sedmica ne puwa ama i izbqgvam da mislq za tova- padq go ot glavata si kato misal. Ami to ne ce mi dostavqt udovolstvie dori sled edna cigara sam po-nervna togava , zawto, imam izliwni pari li , i kartinkite v glavata mi napuwaci sa po- grozni i navqvat nevejestvo i prostotiq. DA NE PUWIW E VAPROS NA INTELIGENTNOST

  10. #10

    Подразбиране

    "DA NE PUWIW E VAPROS NA INTELIGENTNOST [/quote]"
    След драконовси тежка седмица - нещо хубаво да разбера за себе си.
    Ами аз съм непушач.
    Има ли и други като мен.
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  11. #11

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alunagalia Виж мнение
    Ami i az da ti obqvq sarevnovanie to . Vse zapocvam i spiram. Sega ot edna sedmica ne puwa ama i izbqgvam da mislq za tova- padq go ot glavata si kato misal. Ami to ne ce mi dostavqt udovolstvie dori sled edna cigara sam po-nervna togava , zawto, imam izliwni pari li , i kartinkite v glavata mi napuwaci sa po- grozni i navqvat nevejestvo i prostotiq. DA NE PUWIW E VAPROS NA INTELIGENTNOST
    Това за интелигентноста ми хареса. определено е голям стимул.
    Вчера и днес ми беше много трудно. Правя нещо и изведнъж се сещам време за цигара, но издържах. Успех и на Вас.

  13. #13

    Подразбиране

    Мила Snejna, докъде стигна с цигарите?Успяваш ли да се справиш? Аз също имам такъв проблем. Пуша от 25 години и миналото лято ме оперираха. Като бях болна, спрях да пуша и реших да се възползвам от случая и да приключа с цигарите. Беше една прекрасна година без цигари! Но от лятото пак започнах, уж само една така за кеф и мислех, че всичко е подконтрол, докато почнах да купувам цигари.Все ми се струва, че вече от утре няма да си купувам и това ще го постигна с лекота. Обаче уви! Все има някакъв повод и уж все е за последно... Но вече е крайно време да кажа КРАЙ ! Обявявам ти съревнование !

  14. #14

    Подразбиране

    Не пуша вече 19 дена, но си признавам, че от време на време ми се допушва. Измислям си стимули като например:
    1. До тук съм спестила около 15 лв.
    2.От както аз отказвам цигарите колежките ми казват, че и те са ги намалили само от това че се съобразяват с мен. Например сутрин с кафето преди пушеха по 2 а сега по 1 цигара и като намат компания също.
    3.Мажът ми също преди разчиташе на мен и винаги имаше цигари под ръка. Сега къде забравил да си купи, къде от солидарност но пуши помалко.
    Като се замисля излиза, че аз съм била тази, която ги е подтиквала да пушат. Но затова пък сега ги стимулирам да ги намалят и да ги откажат за в бъдеще. И друг път се опитвала да ги откажа, но никога не съм срещала такава съпричастност от всички роднини познати и форума

  15. #15

    Подразбиране Благодаря!

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Snejna Виж мнение
    От два дена съм болна и не съм пушила. Искам да откажа цитарите, но знам, че кото ми по премине и ще започна пак. Моля Ви тези които сте минали по този път дайте ми съвет
    Искам да ви благодаря.Още не бях регистрирана във форума,а само четях и реших да спра цигарите по вашият повик.Стана ,на третия ден ми стана ужасно нервно,цяла седмица чувствах никотиновия глад ,три седмици поне веднъж на ден ми се искаше да си запаля и толкоз.Сега се чудя как толкова време съм пушила.Заредила се бях с Олипс и си хапвах бонбонче като ми си припушваше.Не е било никак трудно да се откажеш от цигарите.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •