Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 103
  1. #76

    Подразбиране

    По скоро хоби е шиенето на гоблени за мен,в нашата страна е доста трудно да ти е професия!
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  2. #77

    Подразбиране

    Аз с удоволствие бих превърнала хобито в професия ,защото няма нищо по хубаво да работиш с кеф.Преди време работи като кроячка в една малка фирма м,където работата беше един неспирен купон ,но напуснах ,защото няма пари в този пазарен прозорец -конфекцията просто ни убива.Сега продавам в склад за гуми и имам много свободно време за хобито си-гоблени( понеже шия на работа)Бих продавала и бих шила по поръчка ,но досрега не съм чула някой сериозно да иска да купи гоблен .Ако някой чуе за такава фирма нека да пише на имейла ми.Бих шила даже и за 1,50 лв. на квадратче

  3. #78

    Подразбиране

    Ирка за 1.50 не бих продаала толко труд ами ако ти дадат 1-1 някоя икона
    Спрете земята искам да сляза.
    valioa@abv.bg

  4. #79

    Подразбиране

    Жалко е, че трудно се намира кой да ти плаща за шиене на гоблени - най-много да се натъкнеш на измамници, както стана с мен. Бях се хванала да шия за една фирма и интересно - въпреки че като Скарлет трябва първо да се "влюбя" в някой гоблен, за да го ушия, за заплащане бях готова да шия всичко, защото имаме не малка нужда от пари. Просто чувствах, че правя нещо полезно за мен и за семейството ми (или поне си мислех така), а същевременно упражнявах любомото си хоби. После, като разбрах, че няма да ми платят... изведнъж ми мина ентусиазмът, поне този, свързан с конкретния гоблен. Между другото точно тази фирма стана причина да открия форума, понеже търсех информация за нея... е, не намерих, но открих това уютно местенце, за което никак не съжалявам! Сега повечето ми "дейности" из Интернет са свързани с този форум и с гоблените!
    А иначе се бях хванала и към друга фирма, която плаща за плетива на една кука (които също са ми любими). Само че там за една много красива и не много малка дантела ми платиха само 1.50 лв. , затова се отказах да си хвърлям труда на вятъра.
    В крайна сметка се оказа, че е доста трудно и почти невъзможно да си изкарвам хляба чрез любимите хобита...

  5. #80

    Подразбиране

    труда си е труд ,за мен кефа е в самото шиене и в това да видидиш какво излиза от ръцетети па макар и за момента и повече никога да не го видиш.Аако получиш за това пари-още по добре.
    Знаете ли колко красоти-шедоври съм създала като крояч-шивач?
    радваш им се за момента и после някой ги отнася и той обира овациите ,за теб си остава насладата че МОЖЕШ с главно М

  6. #81

    Подразбиране

    На последък се задоволявам само с похвалите от съпруга каквото и да направя. Но когато чуя навън да питат малката -кой ти го плете или кой ти го уши-баба ли тя се тръшва и отговаря троснато-мама ми го направи. Тогава ми никнат крила и това ме прави много щастлива.АМАН ОТ ИЗМАМНИЦИ-стига ми тая награда а тя за мен не е малка
    Спрете земята искам да сляза.
    valioa@abv.bg

  7. #82

    Подразбиране

    За мен до преди известно време беше удоволствие/ имам предвид шиенето на облекло/, никога не ми е било професия, но ми се удава. Така стоят нещата и с плетенето и гоблените, които доста късничко започнах да шия.Надявам се с годините да успея да ушия онази малка част която най-силно ме впечатли

  8. #83

    Подразбиране

    Шиенето на гоблени за мен е истинско удоволствие
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  9. #84

    Smile

    За мен бродирането на гоблени е хоби- те ме разтоварват,те ме успокояват!

  10. #85

    Подразбиране

    Шиенето на гоблени за мен е СТРАСТ!
    Правя го с голямо удоволствие, макар , че и на мен ми се иска да съчетавам полезното с приятното, т.е. да шия за пари, но не успявам.Опитвам от много години, но за сега нищо.Но това е друга тема и съм я споделила вече с вас , но в Измамници - мошеници.

  11. #86

    Подразбиране

    ако шия,защото трябва-няма да ми е приятно а да си разделя,с това,което съм ушила,в което съм вложила толкова труд и любов е просто немеслимо.има ли такава цана гоблен бих продала само ако трябва да направя жертва за хората,които обичам.дай БОЖЕ да не ми се налага

  12. #87

    Подразбиране

    аз от всичките гоблени които съм зашила не съм и се опитвала да продавам, но съм подарявала и бих подарявала.
    за мен шиенето е хоби и удоволствие и разтоварване, но наистина ако има възможности за продаване, то цените трябва да съответстват на труда и времето прекарано над гоблена, а за съжаление в България няма такива богати колекционери на гоблени които са готови да платят добра цена
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  13. #88

    Подразбиране

    Шиенето за мен е хоби.То ми носи естетическа наслада.
    katya ivanova

  14. #89

    Подразбиране

    Шиенето ми доставя удоволствие, а и щастието,че си създал нещо не е малко. Много пъти съм си мислела,че никога не бих подарила гоблен,дори съм се чудела на една позната,която нямаше много гоблени,а почти всички подаряваше. От известно време и аз започнах да подарявам гоблени, и май почти всеки ушит е предназначен за някого. Почти три години не бях шила гоблен за себе си, но и така бях удовлетворена. А гобленарството е интересно хоби и лично аз го деля само с цветята.

  15. #90

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз не бих се съгласила да шия и да си бода очите, а гоблените да красят чужди стени. А и тук няма реално заплащане на труда , който се хвърля при ушиването на един гоблен. Гоблените са произведение на изкуството и трябва да се отнасяме към тях както към картини на Рембранд например.Те са също толкова красиви и уникални.

Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •