Страница 1 от 7 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 103
  1. #1

    Подразбиране Шиенето, хоби или професия ?

    Някога не сте ли искали да превърнете своето хоби в своя професия Защото в един момент аз се влюбих в хобито си ,и единственото нещо с което искам да се занимавам е гобленарството. До сега не съм успяла да осъществя своята мечта но се надявам някой ден да успея.Дано не съм единствена ,защото досега съм срещала само неразбиране и подигравки от стана на дугите около мене

  2. #2

    Подразбиране

    Аз не бих превърнала хобито си в професия само по една единствена причина-не мога да шия каквото и да е.За да ушия даден гоблен,трябва от раз да се "влюбя" в него.Обичам да шия женски образи,а не обичам пейзажи.
    Иначе стига да има кой да заплаща за този труд,не виждам нищо лошо.

  3. #3

    Подразбиране

    Аз също съм си го мислила, но напълно споделям мнението на Скарлет, трудно бих шила нещо което не ми харесва. Все пак всички ние който се занимаваме със това сме хоре естети и харесващи красивите неща- както и със всичко на този свят и ние си имаме предпочитания :wink:

  4. #4

    Подразбиране

    Аз опитах преди няколко години, тогава бях още ученичка. Ших срещу заплащане за някаква гръцка фирма през едната от летните ваканции - беше огромен модел с кръстат бод...и грозен на всичкото отгоре. Плщаха много малко а труда беше бая. Не изпитах никакво удоволствие, даже ми се струваше че колкото и пари да платят, пак не може да се сравни с това което вложих. Не мисля че искам това да ми стане професия. Но някой ден може да направя изложба, ако ушия достатъчно количество хубави неща

  5. #5

    Подразбиране

    За това че сме хора естети съм съгласна , но всеки човек харесва различни неща. А също че много хора използват трудът ни почти без пари е много вярно. На мене са ми предлагали 500лв. за Възкресението като се има напредвид че комплектовката струваше 150лв.Рени ти може би си взела някакви пари а аз уших Веселите муиканти за една фирма, но когато гоблена беше готов фирмата не съществуваше.

  6. #6

    Подразбиране

    Aз имам усещането че ако това ми стане професия в един момент работата ще стане рутинна и удоволствието до някъде ще поизчезне.Като всяка друга работа в един момент става банална. Особено ако трябва се си шие голям модел който не ми допада.

  7. #7

    Подразбиране

    veni_3000,поне "Веселите музиканти" остана ли си за теб или ти го взеха и се изпариха?Имаше по едно врече обяви за изкупуване на гоблени,всички излязоха мошеници Не вярвам в момента да има легална и лоялна фирма,която да се занимава с тази дейност :?

  8. #8

    Подразбиране

    veni_3000,този гоблен "Веселите музиканти" го предлагаха и при нас тук в Пловдив(незнам ти откъде си).Аз само се обадих във фирмата за да попитам какви са условията и заплащането,но ми се стори доста неизгодно и се отказах.Но съм чувала от други гобленарки,че като отидеш с ушития гоблен,все намират нещо,което не им харесвало,така,че да не ти вземат гоблена.Става така,че ти копуваш от тях гоблена и го ушваш,но си остава за теб,т.е. мисля,че по този начин си продават гоблените.

  9. #9

    Подразбиране

    Наистина бях доста наивна когато го купих, но не съжалявам че го уших,може би иначе никога не бих го ушила. Аз отдавна не се хващам на подобни въдици но ми е много болно че продължава да има хора и фирми които все още лъжат а има и много жени които да им вярват.

  10. #10

    Подразбиране

    Аз мога да шия и дрехи, завършила съм такъв техникум.Едно лято се хванах да шия надомно.Детето ми беше на 2 месеца и заради тези пусти пари си избождах вечер очите.Дори съпругът ми помагаше А само ако знаете как мизерно плащат и се отказах.А представям си при условие,че един гоблен изисква толкова труд, внимание и старание.....и накрая за жълти стотинки - не.Но ако съм ушила вече някой и ми предложат добра сума ще се замисля или ако условията бяха по-почтени бих се хванала.

  11. #11

    Подразбиране хобито-професия

    здравейте момичета
    наистина е кофти да превърнеш хобито си в професия, дори звучи гадно от целия ви разговор. Поне начина който обсъждате е мноооого крив. Може би изявено по друг начин, под друга форма, би било добре, макар че пак съществува риска да наложиш собствения си вкус. Аз например не обичам да шия хора, а пейзажи. И ако зависи от мен, да продавам директно това което съм ушила, то би било всичко, но без религиозни гоблени и хора. По този начин налагам собствения си вкус, и не бих могла да задоволя нечий по-различен. Извода е, че не съм добър търговец, нали. :wink:
    happy stiching

  12. #12

    Подразбиране

    Малко или много един търговец налага своя вкус като убеди клиента в качествата на продукта който предлага.
    Друг начин това хоби да се превърне в една добра професия е създаването на модели. Защото за изработени гоблени може да се каже че няма позар в БГ.

  13. #13

    Подразбиране хобито-професия

    абсолютно вярно е че няма пазар за готови гоблени.
    Аз лично също много много не си падам по големи гоблени в тежки рамки, които застрашително висят от стената. Предпочитам повече аксесоарите за дома, завивки за легла, детски гоблени, букви, салфетки, детски метър, бродиране на хавлии, но най-голямата страст са ми покривките.
    В този смисъл исках да кажа че бих била лош търговец, защото имам понякога странен вкус. Но общоприето обожавам цветята.
    Между другото, поздравявам те за откритието ти с гоблена-виното. Много е естетично. Страхотно ми хареса. Но това гобленов бод ли ще се изработва?
    happy stiching

  14. #14

    Подразбиране

    Благодаря.
    Аз мисля да го изработя с гобленов бод и съм почти сигурен че ще се получи.
    Що се отнася до пазара на други ръкоделия мисля че и там много не са цъфнали нещата.По мои наблюдения като че ли вървят неща които се правят по бързо и са по евтини.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Az ne sym zabeliazala i v chuzhbina da ima goliamo tyrsene na ushiti gobleni, pone v dyrzhavite kydeto biah. Horata tyrsiat sami da shiat a ne da kupuvat neshto gotovo.

Страница 1 от 7 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •