Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 103
  1. #31

    Подразбиране Здравейте приятели

    Преди 2 години разбрах че една позната дава да се шият гоблени.Като предплаща 50% от цената,но имаше определен срок за който да се изработи гоблена.Трябваше да ушия Натюрморт с ананас - 20,5/29 квадратчета общо 594.За 5 месеца трябваше да е готов.Цената беше 700 лв.
    Гоблена го изработих за 70 дни но вместо 1:2 аз не съм разбрала и го уших 1:4.Е дадоха ми допълнително 200 лв.
    Знаех че гоблена не е за мен и све пак ми беше приятно да го работя,дори всички в къщи ме подкрепяха.Децата и съпруга ми си поделиха домашните задължения , а аз само си шиех.С удоволсвие бих ушила и друг гоблен , но все пак трябва да ми хареса самия гоблен.

  2. #32

    Подразбиране

    Че много бързо си го направила браво. Ако беше го шила 1:2 сигурно за месец щеше да е готов.

  3. #33

    Подразбиране

    браво Таня. Наистина си се справила страхотно. Още повече че това като цяло ти е донесло удовлетворение.
    happy stiching

  4. #34

    Подразбиране

    Mnogo byrzo naistina, za 70 dni. Bravo.

  5. #35

    Подразбиране

    Браво Таня Като стана въпрос за бод 1:2 ,какво мислите за него Мен най-напред като ме учиха да шия гоблен първо на този бод ме научиха,уших 3 гоблена и чак тогава разбрах,че има и други бодове.Простено ми е,защото бях все пак на 16 години.Следващите си гоблени вече си ги ших 1:4 и 1:1,имам и с детайли.В момента шия първия гоблен с кръстат бод.

  6. #36

    Подразбиране

    Аз мисля че е крайно не подходящ за портрети много е едър.
    За пейзажи и др. става и се шие доста бързичко но пак става малко по грубо и разхода на конец е повече.

  7. #37

    Подразбиране Здравейте приятели

    На мен лично не ми харесва, ушила съм така Веселите музиканти и Натюрморта с ананас - после го ших за себе си.
    1:2 е груб бод и не го препоръчвам.

  8. #38

    Подразбиране

    като започнах първия си сериозен гоблен "Момиче с куче" видях че на самата схема беше посочен този бод,а лицето на момичето беше 1:1.Схемата беше немска снимана Бях на 13г. и много не разбирах и почнах да шия 1:2 с 3 нишки.Уших около 3 реда и една позната ми каза ,че така няма да ми стигнат конците и трябвало да си шия 1:4.И аз го разших и го почнах отново.Този гоблен така и не го завърших.Загубих му мерак.Стой така и чака.Един ден може да се реша да го завърша,но конците докъде ще стигнат не знам.Но помня, че наистина доста едро ставаше с 1:2.

  9. #39

    Подразбиране

    Искам и аз да ви изкажа мнението си,защото изчетох вашите отначало до край.
    Наистина в Пловдив имаше фирма за изкупуване на гоблени - аз тогава предложих Сиси,макар че ми се плачеше.Но ми поискаха сума пари,за да го покажат на сайтове - накрая - няма клиенти.От мен съвет - защото съм кака на всички - НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ!Никога няма да продам гоблен под 2 лв/кв.см.Знаете как се шие и какво Ви струва това.Относно поръчка: поискаха да ушия Тайната вечеря - казах да си платят комплектовката с ДМС конци,като разбраха цената,се отказаха.А за шева?
    Прочетох за Веселите музиканти - не знея кой модел е -дали е целият Вилеров модел - това беше първият гоблен,в който се влюбих - видях го ушит в моя братовчедка-около 1,50/2,00 метра.Нещо великолепно.Поиска ми само за скицата 1900 марки.Отказах се.Изобщо милички - и аз съм една одисея...
    Моето хоби и страст - моите гоблени
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=2567

  10. #40

    Подразбиране

    Да, но мама не ви каза и за един друг неин случай. Във вестника имаше обява за предлагане ушиване на гоблен срещу заплащане...И какво мислите се случи :?
    Отново ИЗМАМНИЦИ! Тя закупи гоблена за 250 лв./гаранция, че ще го ушие и няма да избяга. След предаването му тези пари й се възстановявали...
    Дрън, дрън, та пляс! Известно време си стояха там, където им беше офиса и в един момент - дим да ги няма....
    Но най-лошото беше, че нито конците, нито пък самият модел, отговаряха на тези 250 лв.Мислех, че ви го е споделила...но е наистина много кофти ситуация...Който е изпадал в подобно положение знае за какво става въпрос :zipper:

  11. #41

    Подразбиране

    Абсолютно съм съгласна с Джовани. Когато дадено занимание ти доставя удоволствие, не бива да се превръща в рутинно действие, т.е. в "работа". Ще се изгуби чара на шиенето....

  12. #42

    Подразбиране

    Дани може би донякъде да си права ,но понякога човек се лъже .Може би око имахме достатъчно средства за нормален живот не бихме се хванали на подобни въдици.В големите градове по лесно се намира работа и е по добре платена , докато в по малките е по добре да не работиш защото заплатата едвам ти покрива разходите.

  13. #43

    Подразбиране

    За съжаление е точно така И аз съм правила опити да открия фирми ,които изкупуват гоблени и всички до един се оказаха мошеници.Добре поне,че не съм изгоряла с някой гоблен или с пари,само на вятъра имах навъртени телефони и се убедих,че лъжат на поразия... те и от това си правят бизнес - телефоните са импулсни

  14. #44

    Подразбиране

    Напълно съм съгласна защото в момента една обява в интернет на която като се обадиш ти казват че не може да говориш от gsm а трябва да се обадиш от стационарен телефон,мисля че имат около десетина телефона на които трябва да се обадиш , а те ти вземат телефона и ти казват че ще ти се "обадят".Мисля че трябва да си споделяме и подобни неща пък дано и други поне да четат какво си пишем и да не им се обаждат , защото тия "копувачи" печелят на наш гръб.Между другото има и някаква Цвети от Пловдив която също копувала гоблени но трябвало да отидеш лично при нея , ако има някой от Пловдив който е чувал нещо за тази госпожа нека сподели .

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Никой не трябва да не се заблуждава по този начин. Няма какво да го овъртаме пазар за гоблени просто няма... Всякакъв вид "телефони" които купуват гоблени са импулсни и са чиста проба измама. До сега за толкова години не съм чул някой да е продал нещо по този начин и да е спечелил. Всичко това се прави с една единствена цел ИЗМАМА.
    Просто трябва да се наслаждаваме на хобито си и на това което сме изработили и да не се занимаваме с глупости

Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •