Показване на 1 до 15 от 434

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    na men purviyat goblen mi beshe Mosta Mastar, no predi tova sam brodirala razni karenca, pokrivchici
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  2. #2

    Подразбиране

    Това е първият ми гоблен , кръстат бод , и след него започнах с гобленовия но това е първото ми творение с конци събирани от нас
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  3. #3

    Подразбиране съвети,въпроси,отговори

    Моят първи гоблен беше преди близо 20 години Малката фрегата.Много си го харесвах,но доброжелатели преди 10-15 години ми го откраднаха/не само него/и досега не се решавам да ушия друг на тази тематика.

  4. #4

    Подразбиране

    Аз започнах преди 22 години с "Маковете". Беше единственното което ми хареса от малкото изложени в магазина тогава. Ших го с голяма тръпка и вълнение. Разбира се не стана качествено ушит, но и до днес много го обичам.

  5. #5

    Подразбиране

    Първият ми гоблен беше "Влюбените синигери". Овален, с 16-18 цвята, не съм сигурна, понеже не пазя схемата. Обърках го и не знам как, но едната половина се оказа изместена с едно квадратче спрямо другата. Аз обаче нагласих работата, запълних разликата и не личи
    Няма начин да няма начин!

  6. #6

    Подразбиране


    Ами аз май все се уча , всеки гоблен ме изненадва с нещо ново.Сега ще се уча на кръсчета на Арабското момиче А пърият ми беше момичето с шапката и то какво стана май все на момитата се уча.Като гледам тук какви красоти се творят аз все ще се уча.

  7. #7

    Подразбиране

    моят първи гоблен беше вятърната мелница след това уших зима в планината ,старото мостче . Сега вече започвам нещо стигам до някъде и започвам нещо друго имам 3 завършени и 8 започнати ГОБЛЕНА

  8. #8

    Post

    Запалих се по гобленарството преди 23 години от една "Ифигения", ушита от майката на моя приятелка. Купих си като за начало вилеровия гоблен Кошницата с червените рози. Доста разшивах , докато свикне ръката ми да прави еднакви бодове без опъване на конеца. И после като се запалих... подкарах само големи гоблени : Зимния параклис, Момичето на скалата и т.н.

  9. #9

    Подразбиране

    Уших първо "Фантазия" комплектовка на Казънлък 1х4. Стана прекрасен и още повече се запалих по гоблените. Според някои е доста труден за първи гоблен, но на мен ми достави голямо удоволствие. Свърших го за около 4 месеца.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #10

    Red face коне

    Аз се учих на Диви коне на Милена стил. Половин година набирах кураж и чаках тръпката да дойде. Отварях и затварях кутията много пъти. Предишното ми хоби е плетенето, но ръцете започнаха да ме болят често и може би това е главната причина най-после около 8-ми март миналата година да стартирам. На третия ден след като започнах гоблена усетих, че започвам да се чувствам щастлива, доволна и сякаш влючена в това да ртвориш с ръцете си красота, която ще остане и след теб. И така не мога да се спра. В момента шия 2 които вървят бавно, защото са на панама с ламе - много ситна, а снощи започнах едни цветя, които смятам да подаря на майка си за 8-ми март. Дано успея.
    Искам да Ви благодаря, че Ви има мили момичета и момчета.


  11. #11

    Подразбиране

    pomosht !!! kakto razbrahte az sam nachinaeshta i neznam kakvo e 1:1 i 1:4 pomognete i mnogo se dvoumq kak da razdelqm koneca na kolko chasti ! parviq mi goblen beshe lebed no shtampiran i beshe lesno s debeli konci sega zapochvam da se ucha na shema predlojete mi kakav da mie vtoriqt goblen

  12. #12

    Подразбиране

    Нека и аз да се включа в тази тема - нали от скоро се регистрирах и до сега не съм писала - аз се научих на един гоблен който дори не му зная името. Баба ми ми го намери и ми го даде и то беше на такава едра панама, че се наложи да е с цял конец за нижка - в смисъл не едо или две, или три кончета, ами шест на веднъж хахаха. Той беше едно коте, ама облечено в костюма на Дядо Коледа. Овален на форма (някой знае ли как се казва ) Доста детски, ама и то аз като започнах бях на 9-10. Като го гледам сега - малееее: ту някой бод е доста стегнат, ту друг е доста хлабав... Ама баба си го харесва и си го рамкира, и даже на стената си го укачи!!! Да е жива и здрава, все така да я радват творбите ми
    Редактирано от LidiyaZ : 08.07.2012 в 19:59.
    Елате да видите как върви гоблена ми:


    http://lidiyagobelins.blogspot.com

  13. #13

    Подразбиране

    Първият (и единствен) гоблен беше "Жълти рози" и го ших в ученическите си години. Сега пак искам да шия , но се чудя какво да избера ?

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •