Страница 15 от 29 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследенПоследен
Показване на 211 до 225 от 434
  1. #211

    Подразбиране

    На малката елипсовидна "Есен" от каталога на Вилер.Но тъй като се учих да го шия сама и никой не ми беше показал как се шие гоблен,стана нещо уникално:вместо да шия четирите бода един върху друг за да стане квадратче, не знам защо реших,че горните два бода трябва да се шият с един бод встрани-така че се получи не квадратче,а ромбче!Получи се един уникален гоблен-елипса от ромбчета!Трябва да го покажа като нагледен пример как НЕ се шие гоблен!

  2. #212

    Подразбиране

    Аз уших първия си гоблен преди 2 дни. Едни приятелки ме запалиха и аз отидох и си купих. Питах продавачката какво би предложила на начинаеш и тя ми показа " Мъжкото фламинга"- Казанлък само с 4 цвята на пъпетс. Той е тесен, но дълаг като пано, шие се много лесно и стана страхотен поне според мен де. Направих го някъде за 1 месец.

  3. #213

    Подразбиране

    Моя пръв гоблен беше щампа на една къщичка с езеро,малък като картичка и веднага след това уших "Зеления замък".Не е трудно да се научи човек,но задължително първо трябва да сбъркаш за да се научиш

  4. #214

    Smile

    Цитат Първоначално написано от Lyubka Виж мнение
    Искам да направя подарък на една моя позната, която досега не е шила гоблен, а ме попита с кой да започне.
    Моят първи гоблен е червените рози в панер.

    Дайте ми и други идеи, за да може тя да си избере.
    rumkata12;az se u4ih na sveti georgi

  5. #215

    Подразбиране

    a az iskam da podarj na kumovete u6it goblen mogeteli da mi kagete koi e nai podxodj6tij za tjx

  6. #216

    Подразбиране ...

    Започнах с малката мадона, беше лесничка, затова хванах по-сериозен гоблен/"зимното момиче"-така го кръстих, нз как се казва/, но и сериозните грешки доидоха с него, реших да не ги преправям, за да се вижда нагледно, как НЕтрябва да се шие
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #217

    Подразбиране

    Момичета,по-о-о-о-о-мощ!!!!Как си качвате снимките,дето ги показвате заедно с отговорите си?!!!Пробвах с прозорчето-"качи снимка",обаче ми излизат някакви други прозорчета за качване и вече там я забатачвам!!!
    Помогнете,моля!!!

  8. #218

    Подразбиране

    Май разбрах как става!Ще пробвам да кача първия гоблен който съм ушила- моля не ми се смейте-никога не бях виждала дотогава гоблен и реших(не знам защо),че така трябва да се шие!Както виждате,резултата е : "Отнесени от вихъра"
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #219

    Подразбиране

    Качвам по-голяма снимка,че да се вижда накъде съм отвеяла бодовете!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #220

    Подразбиране

    Моят първи гоблен беше Исус чука на вратата,1:1 ,много труден с почти 50 цвята мисля беше.На него започнах да се уча.Исках много да имам нещо ушито налице,спрях го и се хванах Малката Богородица,не е никаква ценност,но все пак имаше нещо на лице,след това измайсторих Молещият се Христос и най-накрая дойде ред пак на първият.Е,все пак го завърших.сега чака за рамка.
    Мисля че подаръка трябва да е нещо лесно,което скоро ще има краен резултат и красив на всяка цена..................

    Ето го и прословутият гоблен над който се мъчих толкова време и покрай него уших още два
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 1.jpg‎ (132.8 KB, 25 показвания)
    I do not want to return to earth
    after what i experienced,
    i want to get into heaven
    because i was arleady in hell!!!


  11. #221

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lana62 Виж мнение
    Качвам по-голяма снимка,че да се вижда накъде съм отвеяла бодовете!
    Миличка какво те притеснава,като го закачиш,ще го гледат от далеч,защо аз мисля че си си заслужила труда.Добър резултат е!Айде сега ще чакаме нещо по-голямо

  12. #222

    Подразбиране

    Тук са другите ми гоблени : http://lana62.mylivepage.com
    Заповядайте да разгледате!Имам и доста натрупани схеми- който си хареса нещо да тегли на воля!!!
    Схемите са във файлов архив,подредени в папки със същото име както и картинките.

  13. #223

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от galja Виж мнение
    Миличка какво те притеснава,като го закачиш,ще го гледат от далеч,защо аз мисля че си си заслужила труда.Добър резултат е!Айде сега ще чакаме нещо по-голямо
    На мен също ми хареса и имай предвид, че ти е първия.Моя първи стана по зле.

  14. #224

    Подразбиране

    Аз пак започнах с ''Залез'' мисля че се казваше,много лесен и приятен като за първо шиене.

  15. #225

    Post

    Реклама:
    Здравейте и от мен!Моят първи гоблен е ''Снежна гора'' със седем цвята,но ушит преди повече от 25 години.Интересното беше ,че нямах представа как се шие гоблен,защото нямаше и кои да ми покаже,а имах голямо желание да се науча.Споделих това с една съседка,която ме успокои,че не е трудно-показа ми 3-4 бода и до тук.Ама това мерака е голяма работа.За 4 дена бях го скопосала,шиейки го по цветове аз се гордея с него.Стана добър

Страница 15 от 29 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •