Страница 5 от 29 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 434

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Да ви кажа честно аз не знам как се казва моят първи гоблен...Бях съвсем изперкала по времето на първата ми бременност, срещу мен не се стоеше и собствената ми майка ме посъветва да се науча да бродирам,чула била, че действа успокояващо...Аз й се изсмях, защото освен копче, друго да шия не можех, пък и си падам по по-бързите работи...Но, понеже наистина не се чувствах добре, помолих майката на една приятелка да ме научи да шия...Жената ми даде панама, схема, събра ми цветовете(9 на брой) от нейни останали гоблени, показа ми как се шие и аз си тръгнах поживо-поздраво...Според нея гобленът, който ми дала се казвал "Скала край морето"(целият е в кафявата гама)...Аз започнах за шия, отначало бърках, разшивах, наложи се една съседка,дето била шила преди години, да ми дообяснява,за да става и гърбът идеален..научих се...и ми беше толкова хубаво и любопитно,че шиех до 4 след полунощ..Съпругът ми чак ми купи настолна лампа, за да ми е по-лесно...Интересното е, че като уших гоблена го показах на жената, която ми даде схемата , тя като го видя избродиран каза, че това бил"Кафявият замък"..., след време видях този гоблен в каталога на "Милена стил"....е, да ама ТОВА НЕ Е МОЯТ ГОБЛЕН! ...и ТАКА АЗ И ДО ДНЕС НЕ ЗНАМ КАК СЕ КАЗВА...но тогава си възстанових душевното равновесие и ...се зарибих за цял живот. Даже като започна да се изнервям за нещо, съпругът ми си знае...хваща ме за ръчичка, казва: .."Лети, мисля, че е време да ти купим ново гобленче"...и отиваме до магазина...първото нещо, което ми подари, когато разбрах, че съм бременна с второто ни дете беше... нов гоблен

  2. #2

    Подразбиране

    моя първи гоблен бе "панерче с червени рози: след него :жълти рози:,:пъстри рози",а у дома настана една тишина-нито говоря,нито ям само шия до 2-3ч.ноща сега има моменти с месеци не подхващам гоблен.

  3. #3

    Smile Моят ..............

    Моят първи гоблен е щит в далечната 85-86 година и е "Слънчева есен " на Казанлък Но нямаше кой да ми покаже как се шие и сама трябваше да разгадая техниката.Мисля че се справих защото от тогава постоянно шия .Понякога и по два на веднъж.

  4. #4

    Подразбиране

    Моят първи гоблен беше "Кошничка с пъстри рози". Бях 12 годишна и много палава, та майка ми реши, че така ще ме укроти. Крайния резултат макар и много лош така ме запали, та днес никой не може да ме раздели с гоблените. А ето и резултата.Не е перфектен, но все пак бях на 12 години
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Моят първият беше този(кафевият). Докато направя тъмно кафявото около лицето го разшивах 3 или 4 пъти, но стана много нежно. Подарих го на баба ми.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    аз мисля че трябва да е малък и с малко цветове за да види по бързо крайния резултат и да се закрасти на ли това е целта? мисля че детските гобленчета са подходящи.успех!!!!!!!

  7. #7

    Подразбиране

    Първият ми гоблен беше една кошница с рози. А имам и този с малката мадона,но в синьо.Сега шия "Лятото",но ме е срам да кажа от кога съм го започнала Все не намирам време да го завърша.А "Пролетта"съм я ушила отдавна.Искам да ги събера всичките годишни времена,ама кога ще стане....

  8. #8

    Подразбиране

    моя първи гоблен е бели кали. завърших го преди няколко дни.не ме затрудни много с 16 цвята е. няма да го слагам в рамка,защото ми е учебен и не изглежда толкова добре.

  9. #9

    Подразбиране

    parvia mi goblen be6e ''Fener4eto(Snejnoto grad4e) byah go po4nala na krast4eta sled kato pro4etoh upatvaneto i go raz6ih dobre 4e kazanla6kite imaha mnogo kontsi
    smyrnad@gmail.com



    smyrna.mylivepage.com

  10. #10

    Подразбиране

    Смирна и на мен ми се случи същото, но с "Малката воденичка" на Казанлък.Аз бях тогава в 4-ти клас и като разбрах,че трябва да разшивам...направих го като станах на 25.След това го комбинирах със "Снежното градче".

  11. #11

    Подразбиране

    А моят първи гоблен беше рози в панер. Моята братовчедка ме учеше да шия и ме караше да разшивам всеки грозен бод. Завърших го много трудно и след като му сложих рамка го подарих. Каза ми, че когато подаря първия гоблен ще ми върви в шиенето. Е... подарих го на майка ми не на друг пак си остана у дома.... Ама от тогава не мога да спра да шия

  12. #12

    Подразбиране

    Мойта майка, която нищо не разбира от гобрени реши , че аз трябва да се науча и ми гупи първия гоблен. Какъв ужас - 24 цвята на 20 квадратчета казваше се "Хижа в планината" с едно голямо ябълково дърво разцъфнало отпред. С ужсно много грешки и разшиваници успях да го завърша след една година. Не повтаряйте тази грешка. Трябва да се почва с нещо малко и просто иначе рискувате да загубите интерес

  13. #13

    Подразбиране

    Моя първи гоблен беше "Момичето с бродерията".Беше мъничък,но съчетаваше в него близо 60 цвята.И след ушиването му вече бях напълно зарибена!!!
    Красотата ще спаси света!

  14. #14

    Подразбиране

    ако щете ми вярвайте това е първият ми гоблен, то си и личи на места, много труден ми беше обаче от инат го уших за около 6 месеца
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #15

    Подразбиране

    Моят първи гоблен е "падаща звезда" на милена стил.И след това грабнах "мостар" и покрай него някои малко по малки
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 5 от 29 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •