Страница 3 от 29 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 434
  1. #31

    Подразбиране съвети,въпроси,отговори

    Моят първи гоблен беше преди близо 20 години Малката фрегата.Много си го харесвах,но доброжелатели преди 10-15 години ми го откраднаха/не само него/и досега не се решавам да ушия друг на тази тематика.

  2. #32

    Подразбиране

    Аз започнах преди 22 години с "Маковете". Беше единственното което ми хареса от малкото изложени в магазина тогава. Ших го с голяма тръпка и вълнение. Разбира се не стана качествено ушит, но и до днес много го обичам.

  3. #33

    Подразбиране

    Първият ми гоблен беше "Влюбените синигери". Овален, с 16-18 цвята, не съм сигурна, понеже не пазя схемата. Обърках го и не знам как, но едната половина се оказа изместена с едно квадратче спрямо другата. Аз обаче нагласих работата, запълних разликата и не личи
    Няма начин да няма начин!

  4. #34

    Подразбиране


    Ами аз май все се уча , всеки гоблен ме изненадва с нещо ново.Сега ще се уча на кръсчета на Арабското момиче А пърият ми беше момичето с шапката и то какво стана май все на момитата се уча.Като гледам тук какви красоти се творят аз все ще се уча.

  5. #35

    Подразбиране

    моят първи гоблен беше вятърната мелница след това уших зима в планината ,старото мостче . Сега вече започвам нещо стигам до някъде и започвам нещо друго имам 3 завършени и 8 започнати ГОБЛЕНА

  6. #36

    Post

    Запалих се по гобленарството преди 23 години от една "Ифигения", ушита от майката на моя приятелка. Купих си като за начало вилеровия гоблен Кошницата с червените рози. Доста разшивах , докато свикне ръката ми да прави еднакви бодове без опъване на конеца. И после като се запалих... подкарах само големи гоблени : Зимния параклис, Момичето на скалата и т.н.

  7. #37

    Подразбиране

    Уших първо "Фантазия" комплектовка на Казънлък 1х4. Стана прекрасен и още повече се запалих по гоблените. Според някои е доста труден за първи гоблен, но на мен ми достави голямо удоволствие. Свърших го за около 4 месеца.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #38

    Red face коне

    Аз се учих на Диви коне на Милена стил. Половин година набирах кураж и чаках тръпката да дойде. Отварях и затварях кутията много пъти. Предишното ми хоби е плетенето, но ръцете започнаха да ме болят често и може би това е главната причина най-после около 8-ми март миналата година да стартирам. На третия ден след като започнах гоблена усетих, че започвам да се чувствам щастлива, доволна и сякаш влючена в това да ртвориш с ръцете си красота, която ще остане и след теб. И така не мога да се спра. В момента шия 2 които вървят бавно, защото са на панама с ламе - много ситна, а снощи започнах едни цветя, които смятам да подаря на майка си за 8-ми март. Дано успея.
    Искам да Ви благодаря, че Ви има мили момичета и момчета.


  9. #39

    Подразбиране

    Моят първи гоблен беше "Кармен",не помня на коя фирма беше набора.Уших го за два месеца и след това се хванах с "Хитлеровата зима".Докато бях в майчинство го завърших и го подарих с глямо удоволствие на мои приятели за сватбата.Те много се зарадваха, а аз почуствах страхотно задоволство.Сега шия "Вестфалската воденица" и като я завърша ще направя някоя от красотите,които свалих от този прекрасен форум.Приятно е да имам толкова много приятелки от цялата страна.Това е "Кармен".

  10. #40

  11. #41

    Подразбиране

    Сори,не мога да я покажа.Голяма е.

  12. #42

    Подразбиране

    Моят първи гоблен е " Морски захлас " 1:4 .Доста време се бях захласнала с него

  13. #43

    Post

    Здравейте!Моят първи гоблен е малък и се казва ”Брат и сестра”.Стана разкошен-еееее щото е моя... .Следващият беше ”Момичето на скалата”. Първият беше като китеник и една приятелка ми показваше как да започвам и свършвам конеца и разните му там тънкости.По между другото имам и 2 завършени и една започната щампа,които за отмора,а ме чакат 3 гоблена готови за шиене - купени или окомплектовани.Но нямам норма шия за удоволствие и когатоим доиде времето.
    Човек се ражда на земята, за да измине път не лек, с една професия - професията на ЧОВЕК
    http://sineokata.multiply.com http://www.snimka.bg/album.php?album_id=340393
    sineokata@abv.bg

  14. #44

    Подразбиране

    Здравейте, моя първи гоблен е доста голям -"Кралско езеро", започнах го преди 10 години уших го наполовина и го оставих защото ми омръзна да шия 1:4 и минах на 1:2. Стоя доста време и майка ми не издържа и го довърши

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Първият ми беше "Кафевият замък" ,сега за симетрия шия "Зеленият", а ми се ще до тях да сложа или "Вълшебната гора" или "Замък в морето" Иска ми се сама да ги комплектовам, но все още не мога да ги намеря безплатни ,затова продължавам да се ровя в нета, ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарна

Страница 3 от 29 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •