Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 77

Тема: Quilling

  1. #31

    Подразбиране

    Как се правят кошничките ли?
    На един лист се чертае овал във формата на яйце /за втората кошничка/. Определят се равномерно точици през 5-6 мм., като в горната част на яйцето това разстояние намалява постепенно до 3 мм. Така приготвения шаблон се поставя върху картон за картичка и се продупчва всяка точка с по-дебела игла. Взима се обикновен конец с по-голяма дължина, вдява се в тънка игла и се започва едно шиенеееееее, което ще се опитам да ти обясня.
    Започва се от една точка и се прескачат 14т./може и друго число, но толкова е на моята картичка/-образува се една линия. От опаковата страна се преминава до съседната 15 т.и от нея се връща на точка № 2. Пак отдолу изкарваш иглата на № 3, а от нея от лицевата страна шиеш в № 16. Така от 17-до 4, от 5-до 18, от19 до 6 и така до затваряне на целия кръг. Отзад се получава линия по овала.
    Дано ме разбра. А ако не си - ще се опитам да ти го нарисувам.
    Другата кошничка е по-трудна за шиене, даже моята има грешки, които мога да оправя с налучкване. Опитай с яйцето, защото е по лесно.
    А най-лесно ще ти бъде, ако изкараш картичката на принтер, за да определиш точките.
    Това е! Успех

  2. #32

    Подразбиране

    Kamka, чудесни са! Пък и си голям производител! Кога ги завъртя толкова много?
    А с какво лепило ги залепи? Не ми се разправя с С200-много бавно стяга. Дали ще се залепят със сухо лепило? Или да си ги зашия /за по-сигурно/.

  3. #33

    Подразбиране

    barbi,не отнема много време. Лепенето е по пипкава работа,иначе навиването е лесно.Моите също са предназнаени за 8ми март.Ето още две работи които измаисторосах

  4. #34

  5. #35

  6. #36

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от stavili Виж мнение
    дано да ви харесат , още съм аматьор , но мисля, че се справям
    Много е интересно това, което ни показваш.
    Скоро се натъкнах на това - може да ти бъде полезно:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #37

    Подразбиране

    Ей, момичета, НЕВЕРОЯТНИ СТЕ!!! Ама и аз ще пробвам. Като намажа основата с С200, след това направо лепя отгоре навитата хартия ли?

  8. #38

    Подразбиране

    stavili,много са хубави картичките ти.Опитах се направя розички и аз,но не ми заприличаха много на рози:-)))
    Ще е хубаво да намираш все пак време да правиш от тия красоти и да ни ги показваш!
    dianagabi,аз ползвам лепило хелмевект/тубичка/.Намазвам вече подготвената фигурка с клечка /например за зъби/ и я залепвам на определеното и място.
    Желая ти успех и да ни покажеш после какво си направила.

  9. #39

    Подразбиране

    когато изработиш отделните елементи на пр. цвете или каквото и да е друго , постави само малки точици с лепилото, аз използвам клечка за уши

  10. #40

    Подразбиране

    Момичета, всички сте направили прекрасни неща!!! Много са нежни и елегантни!!! Може пък да взема някой ден и аз да пробвам Само да ви попитам, тази цветна хартия обикновена принтерна цветна хартия ли е или трябва да е някоя по-твърда???

  11. #41

    Подразбиране още

    ето още няколко мои неща :




  12. #42

    Подразбиране

    Браво момичета! Много добре сте се справили! И аз отдавна си мисля за това изкуство. Някой ще ми каже ли къде мога да прочета с какви материали и как се правят тези картички. Мисля че такава картичка направена с много любов е страхотен подарък.

  13. #43

    Подразбиране

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #44

    Подразбиране

    Не мисля, че съм кой-знае какъв талант в изобразителното изкуство, но в един момент ме засърбя фантазията и ето резултатът:



    Който не ходи на море, си го докарва вкъщи

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    като видях Светлето какви красоти е показала, реших и аз да опитам, но се оказа, че не е толкова лесно. Някой може ли да ми каже с каква ширина са лентичките и дали хартията е по-скоро твърда или по-мека - принтерна, например. И с какво ги навивате - в интернет видях някакъв специален инструмент и изглеждаше много лесно, но нямам време да търся такова нещо - мога ли да го заменя с нещо или само с пръсти? Хайде, момичета, които сте се занимавали с това преподайте ми един урок он-лайн. Благодаря.

Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •