Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 56

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lililina Виж мнение
    Здравейте, и аз се въздържам да шия по празниците. Празникът започва от 17 часа от предния ден и свършва след края на литургията на обяд.Така че ако на някой му се шие сега може спокойно да го прави.така го знам и така го правя.
    Ето, че научих нещо ново, което ме удовлетворява.
    katya ivanova

  2. #2

    Подразбиране

    Аз шия по празници, мисля че като не го възприемаш като работа, а като удоволствие не е грях Освен това през делничните дни нямам време особено от тичане и празниците са ми за шиене..Не съм забелязала да ми се случва нещо лошо след като съм шила

  3. #3

    Подразбиране

    Здравейте,днес е Еньовден.Шие ли се днес

  4. #4

    Подразбиране

    Според мен забраните да се работи по празниците е измислена,за да накара всички да се отпуснат и празнуват. Някога хората са се трудели неуморно,а не както е сега: " вие си почивате,а електроуредите ви работят"... Аз лично смятам,че на празник човек трябва да прави хубави и приятни неща,а не да чисти и подрежда както в делничен ден!Обаче бродирането на гоблен не може да се сравни с кърпенето на чорапи и затова не е работа,а удоволствие!!!

  5. #5

    Подразбиране

    Аз не шия само ако вкъщи имаме именник.Иначе обикновенно след обяд си захващам ръкоделието.Че то ако гледаме църковния календар всеки ден е някъкав празник.А,това значи да не шием въобще.


  6. #6

    Подразбиране

    Аз също не шия на празници, защото съм опитвала и все нещо неприятно ще ми се случи.От свещеник знам,че след 17ч може да се работи.
    Но все пак колкото хора толкова мнения.Всеки сам решава.

  7. #7

    Подразбиране Антоновден

    "На Антоновден се празнува за предпазване от болести. На този ден жените не бива да шият и плетат, защото се вярва, че ако се убодат няма да зарасне лесно."
    Ами сега

  8. #8

    Подразбиране

    Да ви кажа и аз така съм чувала-на някои празници не се плете,на други не се шие ,на трети -и двете. Днес нищо не се прави от ръкоделството,особено ако имаш малки деца. Меси се питка със сода и се раздава на съседи. Така се прогонвала шарката. Според мен - кой както си реши. И аз знам, че след залез слънце вече може и се възползвам от това.

  9. #9

    Подразбиране

    Днес и утре са големи църковни празници - Антоновден и Атанасовден. Аз по принцип не вярвам много на тези поверия за празниците, но все пак съм си обещала, че на големите църковни празници няма да шия. И засега спазвам обещанието си. А и има още толкова неща за вършене, които обикновено правя точно в тези дни.
    Поздрави за именниците. Весело изкарване.

  10. #10

    Подразбиране

    Момичета,
    Специално за Антонов и Атанасов ден:
    "Жените не работят, не варят боб и леща, за да не разсърдят чумата, шарката и синята пъпка."

    Избягвам да шия на по големи празници, защото обикновенно после разшивам. И ми се

  11. #11

    Wink

    Според мен шиенето преди време, когато се измислени тези догми и сегашното - нямат нищо общо. Аз специално шия единствено и само за удоволствие, за мен то не е работа, затова не виждам защо да ми се забранява да си доставям радост. /По логикато на забраните шивашките предприятия трябва да затворят/

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от megim Виж мнение
    Според мен шиенето преди време, когато се измислени тези догми и сегашното - нямат нищо общо. Аз специално шия единствено и само за удоволствие, за мен то не е работа, затова не виждам защо да ми се забранява да си доставям радост. /По логикато на забраните шивашките предприятия трябва да затворят/

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от megim Виж мнение
    Според мен шиенето преди време, когато се измислени тези догми и сегашното - нямат нищо общо. Аз специално шия единствено и само за удоволствие, за мен то не е работа, затова не виждам защо да ми се забранява да си доставям радост. /По логикато на забраните шивашките предприятия трябва да затворят/
    Абсолютно съм съгласна с теб относно шиенето за мен това е удоволствие както се едно да седна да пия кафе с приятелка така че това не е работа и аз шия когато ми се шие
    Дори днес е Лазаров ден моята пералня опра три пъти ако гледам празниците кога мога да успея със домакинската работа като се има впредвид че съм осем часа на работа през седмицата ?

  14. #14

    Подразбиране

    Умирам от нерви,но на празници не шия.А винаги тогава имам време, но от суеверие не пипам гоблена.

  15. #15

    Подразбиране

    започнах първият си гоблен на Антоновден преди 8 години ,просто така се случи .Но по принцип избягвам да шия на празници.

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •