Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 56
  1. #16

    Подразбиране

    Според мен забраните да се работи по празниците е измислена,за да накара всички да се отпуснат и празнуват. Някога хората са се трудели неуморно,а не както е сега: " вие си почивате,а електроуредите ви работят"... Аз лично смятам,че на празник човек трябва да прави хубави и приятни неща,а не да чисти и подрежда както в делничен ден!Обаче бродирането на гоблен не може да се сравни с кърпенето на чорапи и затова не е работа,а удоволствие!!!

  2. #17

    Подразбиране

    Аз не шия само ако вкъщи имаме именник.Иначе обикновенно след обяд си захващам ръкоделието.Че то ако гледаме църковния календар всеки ден е някъкав празник.А,това значи да не шием въобще.


  3. #18

    Подразбиране

    Аз също не шия на празници, защото съм опитвала и все нещо неприятно ще ми се случи.От свещеник знам,че след 17ч може да се работи.
    Но все пак колкото хора толкова мнения.Всеки сам решава.

  4. #19

    Подразбиране Антоновден

    "На Антоновден се празнува за предпазване от болести. На този ден жените не бива да шият и плетат, защото се вярва, че ако се убодат няма да зарасне лесно."
    Ами сега

  5. #20

    Подразбиране

    Да ви кажа и аз така съм чувала-на някои празници не се плете,на други не се шие ,на трети -и двете. Днес нищо не се прави от ръкоделството,особено ако имаш малки деца. Меси се питка със сода и се раздава на съседи. Така се прогонвала шарката. Според мен - кой както си реши. И аз знам, че след залез слънце вече може и се възползвам от това.

  6. #21

    Подразбиране

    Днес и утре са големи църковни празници - Антоновден и Атанасовден. Аз по принцип не вярвам много на тези поверия за празниците, но все пак съм си обещала, че на големите църковни празници няма да шия. И засега спазвам обещанието си. А и има още толкова неща за вършене, които обикновено правя точно в тези дни.
    Поздрави за именниците. Весело изкарване.

  7. #22

    Подразбиране

    Момичета,
    Специално за Антонов и Атанасов ден:
    "Жените не работят, не варят боб и леща, за да не разсърдят чумата, шарката и синята пъпка."

    Избягвам да шия на по големи празници, защото обикновенно после разшивам. И ми се

  8. #23

    Wink

    Според мен шиенето преди време, когато се измислени тези догми и сегашното - нямат нищо общо. Аз специално шия единствено и само за удоволствие, за мен то не е работа, затова не виждам защо да ми се забранява да си доставям радост. /По логикато на забраните шивашките предприятия трябва да затворят/

  9. #24

    Подразбиране

    Умирам от нерви,но на празници не шия.А винаги тогава имам време, но от суеверие не пипам гоблена.

  10. #25

    Подразбиране

    започнах първият си гоблен на Антоновден преди 8 години ,просто така се случи .Но по принцип избягвам да шия на празници.

  11. #26

    Подразбиране

    Здравейте, аз се въздържам да шия на големи празници до 17 часа. След това нищо не може да ме спре, ако имам време. Иначе от свещеник знам, че ако переш детски дрехи не е грешно, защото детето е най- чистото създание на земята.

  12. #27

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lililina Виж мнение
    Здравейте, и аз се въздържам да шия по празниците. Празникът започва от 17 часа от предния ден и свършва след края на литургията на обяд.Така че ако на някой му се шие сега може спокойно да го прави.така го знам и така го правя.
    Ето, че научих нещо ново, което ме удовлетворява.
    katya ivanova

  13. #28

    Подразбиране

    Когато ми се шие и имам свободно време сядам и шия без да се интересувам какъв ден е .Но когато имаме в къщи именник тогава не шия ,тогава празнувам.

  14. #29

    Подразбиране

    а тези дни кога ще може да се шие и кога не

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от megim Виж мнение
    Според мен шиенето преди време, когато се измислени тези догми и сегашното - нямат нищо общо. Аз специално шия единствено и само за удоволствие, за мен то не е работа, затова не виждам защо да ми се забранява да си доставям радост. /По логикато на забраните шивашките предприятия трябва да затворят/

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •