Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 32
  1. #1

    Подразбиране Как започвате гоблена и на редове ли бродирате?

    Интересно ми е как е при вас? От къде започвате гоблена и как го шиете?
    Аз го започвам от долния ляв ъгъл. Преди много дисциплинирано карах по 1-2 реда наведнъж и после преминавах по- нагоре, а в последно време шия, където ми падне- малко от долу, като ми писне отивам отгоре, ако има по-голямо петно от един цвят. Ако има фигура, искам и тя да ми се покаже малко...и гобленът е мноого смешен. Малко "Къде стъпал Георги, къде-не"
    А, за иконите пък съм чувала, че е добре, първо да се избродира лицето..."за да те погледне" гоблена....И от моя бегъл опит ( с една малка ушита икона), забелязах, че като уших лицето, по ми спореше шиенето, някакси се амбицирах и по-бързо завърших гоблена. Как е при вас?

  2. #2

    Подразбиране

    Мисля че имаше тема в която се обсъждаше този въпрос, но след като те интересува..... Аз шия по цветове и по принцип от горния ляв ъгъл. Шия сащо и от средата ако е бод кръстче.

  3. #3

    Подразбиране

    Аз шия на цветове и започвам обикновено от долен ляв ъгъл.Но не ушивам всичко от един цвят,а и гледам да не прескачам повече от два знака.За иконите детайла шия след като се очертае.Виждала съм шито на редове или на квадратчета ,но не ми харесва как се получава отзад

  4. #4

    Подразбиране

    Ти сериозно ли казваш че не ти харесва как се получава отзад като се шие на редове.

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veni_3000 Виж мнение
    Ти сериозно ли казваш че не ти харесва как се получава отзад като се шие на редове.
    Това,което съм виждала не ми хареса.Приличаше на китеник отзад

  6. #6

    Подразбиране

    Аз започвам да шия от долния ляв ъгъл и продалжавам по цветове, а когато има детайл го шия последен. По редове или на квадратчета никога не съм пробвала.

  7. #7

    Подразбиране

    аз започвам от долния десен ъгъл. бродирам според гоблена - или на редове, или на цветове - както се случи.

  8. #8

    Подразбиране

    и аз започвам от долен ляв ъгъл ,шия с цвят докъдето ми стигне конеца,или до където има от знака,гледам да не оставям много дупки,че после става трудно попълването,особено ако конците са светли като цвета на панамата

  9. #9

    Подразбиране

    На мене не ми прилича на китеник,това е гърба на един мой гоблен даже спечели и наградка.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от yonka Виж мнение
    Това,което съм виждала не ми хареса.Приличаше на китеник отзад
    Аз просто изказах лично мнение.А колкото до това моите също са двулицеви,не че някои го интересува

  11. #11

    Подразбиране

    Я да се намеся и аз-шия отдулу нагоре но не на редове ,старая се да не прескачам големи растояния,а колкото до това как става отзад гоблена -ами все още не съм видяла рамкиран роблен гърба да е към стъклото.Шия за удоволствие и това което правя гледам да не ме изнервя и натоварва излишно.
    Друг е въпроса когато се шие за да го продавате или поръчка от някого,но аз поне не се занимавам с това.
    djina59@abv.bg

    Тук срещнах приятели за които съм мечтала,
    но срещнах и такива за които живота бих си дала.


  12. #12

    Подразбиране

    Много отдавна не обръщом внимание на гърба на гоблена всеки си шие както иска важното е удоволствието от шиенето.Просто исках да покажа че не приличат на китеник по този начин

  13. #13

    Подразбиране

    Можеш ли да снимаш малка част от гърба на гоблена отблизо (да си личат отделните бодове). Все немога да разбера как се минава от един цвят на друг при това шиене по редове. (Поздравления за наградата )

  14. #14

    Подразбиране

    И аз започвам от долен ляв ъгъл и шия наред без да прескачам. Просто долепям цветовете!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Започвам от долен ляв ъгъл с цвят, който го има в повече. Карам от него докато мога, всмисъл да запълня частта от гоблена, която съм подхванала в момента. Ако има още от същия цвят на друго място го спирам и започвам с него когато стигна до това място. След този цвят вземам друг, който е до него и продължавам докато си изпълня фрагмента и с него цвят. И т.н. със следващия цвят

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •