Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 72
  1. #1

    Подразбиране Коледни и Новогодишни идеи-2007

    Здравейте!Интересно ми е кой какво подготвя за Бъдни вечер и Коледа...Нека всеки сподели.
    Приготвих меденки и къщичка....използвах идеи от форума.Дано ви заредят с много Коледно настроение.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Браво, много са хубави. Аз тази година съм вън от играта- нищо няма да правя,нищичко. Само щолен изпякох вече. Всичко ще купя готово.

  3. #3

    Подразбиране

    Здравей,Яни!!!
    Красиви неща си приготвила.

    Аз също нищо няма да правя тази година,освен задължителното за Бъдни вечер.Дори смятам да си купя и готова баклава.....

  4. #4

    Подразбиране

    Като гледам май само аз ще се плескам тази година .И сам войнът е войн... Останалата част от меденките...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Яни,много са хубави!
    Продължавай в същия дух!

  6. #6

    Подразбиране

    Благодаря Скарлет!
    Хайде момичета не ме оставяйте сама ,знам какви сте кулинарки... Коледа идва!!!

  7. #7

    Подразбиране

    Айде и аз да се отчета с един вкусен,мнооооого икономичен и бърз кекс.


    Moist Chocolate Cake

    3ч.ч брашно
    2ч.л (1п) бакпулвер
    1/2ч.л сол
    6с.л какао
    2ч.ч вода
    2ч.ч захар
    1ванилия
    8с.л.олио
    шоколадов чипс(поради липса на такъв,ползвах натрошен шоколадов кувертюр)
    2с.л бял оцет(поради липса го пропуснах,но мисля,че може и малко лимонов сок да се сложи по желание)

    Всичко,без шоколада се смесва- първо течните,после се добавят и сухите съставки.
    Сипва се в намаслена тавичка с форма 23-23см.Пече се при 180гр,около 30-35мин.Като се позапече малко,наръсих отгоре обилно с настърган шоколадов кувертюр.Разрязва се като изстине.


  8. #8

    Подразбиране

    Много интересно предложение Скарлет!
    Радвам се ,че го сподели!

  9. #9

    Подразбиране

    Яни ще ти предложа малко салатки,които много обичаме
    САЛАТА - ТОРТА
    Продукти:
    4-5 сварени картофа
    3-4 средно големи стерилизирани краставички
    150/200г шунка (друг колбас)
    150г сирене
    2-3 твърдо сварени яйца
    150г кашкавал
    За соса: 2 кофички майонеза и 1/2 кофичка кисело мляко
    Настърганите картофи се поставят на дъното на подходящ съд и се поливат със соса. След това се прибавят настърганите на едро краставички и се поливат със соса. Шунката се реже на малки кубчета и също се запива със соса. После се слага сиренето също настъргано на едро, пак сос; яйцата, настъргани на дребно, сос. И най-отгоре се настъргва кашкавал.
    .................................................. .................................................. ..................................................

  10. #10

    Подразбиране

    МЕКСИКАНСКА САЛАТА
    Продукти:
    6-7 печени червени пиперки.
    1 буркан консервиран зелен боб
    1/2 консерва царевица
    2 кренвирша или др. колбас
    Всичко се обърква и подправя на вкус

  11. #11

    Подразбиране

    САЛАТА-МЕЗЕ ЗА ВСЯКАКЪВ АЛКОХОЛ
    Продукти:
    4-5 сварени яйца, 300 г шунка, 300 г сирене, 300 г кашкавал; За заливката: 1 майонеза, горчица, 2 с. л. кисело мляко.
    В прозрачна купа се рендосват последователно ред белтъци, над тях жълтъци, шунка, сирене, кашкавал и отново редове от същите продукти, докато свършат.
    Смесват се 1 майонеза с малко горчица и 2 с. л. кисело мляко и се залива салатата, като леко се разклаща, за да попие надолу. Отгоре се украсява с мерудия. Поставя се в хладилника за около час и после се реже като студена торта и се поднася в чинийки върху лист салата.

  12. #12

    Подразбиране

    Не ми се правят сладки и меденки,като има толкова много по пазара.Смятам да направя един кекс с фъстъчено брашно,лешникова паста и палълнен с много и различни видове сушени плодове.Не ме питай за рецепта,в момента разполагам с тези продукти итака сам го намислила,пък ще видим какво ще стане

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ibg1963 Виж мнение
    Не ми се правят сладки и меденки,като има толкова много по пазара.Смятам да направя един кекс с фъстъчено брашно,лешникова паста и палълнен с много и различни видове сушени плодове.Не ме питай за рецепта,в момента разполагам с тези продукти итака сам го намислила,пък ще видим какво ще стане
    IBG, доста вкусни салатки, май ще пробвам мексиканската...а този кекс много интересно звучи, какво е това фъстъчено брашно никога не съм чувала, ще ми е интересно да кажеш после какво се е получило от твоята идея

  14. #14

    Подразбиране

    Разбире се,че ще покажа.Колкото до фъстъченото брашно,няма го по магазините,или поне аз не съм виждала.В работата изследваме цялата продукция на Нестле и те го влагат в продуктите си, оттам го имам Правила съм най обикновен кекс с него ,като се слага по равни части фъстъчено и обикновенно брашно и става невероятно вкусен.Това са фъстъци смлени на брашно

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от ibg1963 Виж мнение
    Разбире се,че ще покажа.Колкото до фъстъченото брашно,няма го по магазините,или поне аз не съм виждала.В работата изследваме цялата продукция на Нестле и те го влагат в продуктите си, оттам го имам Правила съм най обикновен кекс с него ,като се слага по равни части фъстъчено и обикновенно брашно и става невероятно вкусен.Това са фъстъци смлени на брашно
    Аз съм мляла фъстъци, но за друга рецепта, ами не ми е идвало и на ум, че може да се използва като брашно за кексове Някой прекрасен ден, когато имам време ще пробвам и аз да видя какво ще се получи, но си оставам с чакането и за твоя кекс как ще се получи

Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •