Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Показване на 61 до 72 от 72
  1. #61

    Подразбиране

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  2. #62

    Подразбиране

    Чудесни неща сте направили, изглеждат страхотно.Не си падам много по сладкото, но при такива изкушения не бих издържала.
    БЪДИ СЕБЕ СИ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ ЗА ТОВА, КОЕТО СИ!

  3. #63

    Подразбиране

    Миро,поздравления за направенто от теб и жена ти!
    Ако не те затруднява пусни рецептата на тези пастички,че нещо ме заинтригуваха...

  4. #64

    Подразбиране

    И аз се присъединявам към молбата на Яни за пастичките.
    Много и хубави неща сте приготвили!!!

  5. #65

    Подразбиране

    Рецептата ми е доста стара , и е за торта , но ако си направите правоъгълни блатове , пастити са готови , мнението ми е да се режат по малки , защото много засищат . Ето и рецептата :
    В една чаена чаша се разбиват 1 яйце , 2 с.л. кисело мляко , 1ч.л. коняк или ракия , и чашата се допълва с вода . В 250 гр брашно се омесва 250 гр маргарин , след което на тънка струйка се прибавя сместта от чашата и се меси тесто . нормално меко . Тестото престоява 2 часа в хладилник , след което се разделя на 12 равни части и Всяка част се разточва на кора , с големината на тавата в която ще се пече . Става доста тънка кората . Надупчва се с вилица гъсто . Тавата се маже с мазнина само за първата кора. И така всяка коричка . Пекът ке в загрята на 220 гр фурна . Стават много бързо , всяка кора се пече за около 5 мин .
    За крема: 300 масло се разбиват с 1/2 ч.ч. захар , кристална , до пухкав крем . След това лъжица по лъжица се прибавя предварително сварен и охладен до студено ванилов крем приготвен от 1 л прясно мляко , 6 яйца , 4 с.л. брашно 2 ч.ч. захар (може и повече ). Бие се докато масления крем удвои обема си и е лъжица по лъжица за да не се пресече.
    На всяка кора се слагат по около 3с.л. лъжици крем и се разпределят по цялата кора и така на дванайсетте кори . Отгоре не се маже крем , защото се захлупва с табла - по - голяма от корите и върху таблата се поставя добре изчистена и обвита в "нещо" тухла . Сериозво , Само че единичка , , че с четворка ще се счупи хладилника . И така престоява 24 - 48 часа в хладилник . После се гарнира , и може и на пасти , може и на торта . Наистина не се шегувам , тази торта се прави поне един път в годината в семейството ни , и уверявам Ви че е супер . Не е традиционната торта , но е много вкусна . Дано Ви хареса , ако има въпроси - насреща съм . Успех
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  6. #66

    Подразбиране

    Благодаря ,Миро!Рецептата е интересна и ще я пробвам задължително.

  7. #67

    Подразбиране

    Миро, благодаря че сподели рецептата! А за това ,че е вкусна не се съмнявам
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  8. #68

    Подразбиране ..............

    Миро, какво масло използваш, защото откакто не внасят "Президент" не съм намерила качествено масло за крем. С това се и оправдавам, де

  9. #69

    Подразбиране

    [QUOTE=moni2111;155931]Миро, какво масло използваш, защото откакто не внасят "Президент" не съм намерила качествено масло за крем. С това се и оправдавам, де[/QUOTE

    Ама то си е така като сложиш масло каквото и да е се вкиселява крема и аз напоследък не слагам след като за един рожден ден стана така по добре без масло

  10. #70

    Подразбиране

    Използвам масло на Ямболските фирми , но с разфасовка 250 гр
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  11. #71

    Подразбиране За пастите?

    Миро ,за каква големина на формата/тавата е рецептата?Горе-долу -малка,голяма или средна ?

  12. #72

    Подразбиране

    Реклама:
    В декемврийския брой на сп.Кулинарен журнал / ще излезе на 17-18.12.09/ може да погледнете вкусотийките с които ще Ви изненадам
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •