Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 72

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Ето и една баница,която става много пухкава и вкусна.





    5 яйца
    300гр сирене
    250гр масло(разтопено)
    Тези продукти се смесват,към тях се прибавят
    1к кисело мляко с 1ч.л сода

    Взимаме две кори,обилно слагаме от сместа и навиваме корите на руло.Нареждаме в намаслена тава.Това се повтаря до подреждане на целия пакет кори.Отгоре леко намазваме с олио и слагаме в загрята фурна- 200гр.Като се опече,тавата с баницата се обръща върху три плоски чинии,това се прави за да остане пухкава.По този начин - обърната с тавата върху чиниите да стои около 5-10мин.После се разрязва.

  2. #2
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    ЛЕЛЕ,СКАРЛЕТ,КАК МЕ ИЗКУШИ С ТАЯ ТВОЯ БАНИЦА

  3. #3

    Подразбиране

    И аз да се пристраша да покажа от моите творения , тези на жена ми - по късно . сега моите
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  4. #4

    Подразбиране

    А това е Ябълковия ми слдкиш
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  5. #5

    Подразбиране

    и за сега последно Коледната ми торта , за рецептите , ако Ви харесват - ще ги напиша .
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  6. #6

    Подразбиране

    Всички сте се представили прекрасно !
    Миро, пусни рецептите на твоите чудесни творения.

  7. #7

    Подразбиране

    Страхотно изглеждат,вярвам,че и на вкус са такива
    БЪДИ СЕБЕ СИ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ ЗА ТОВА, КОЕТО СИ!

  8. #8

    Подразбиране

    Това е обещаният кекс със фъстъчено брашно и лешникова паста.Съжалявам,че не се вижда добре,но той става тъмен.Пълен е със сушени плодове-стафиди,ананас,череши ,кайсии,манго,папая,банан.Утре ще покажа отрязано парче,дано излезе по добре
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    БЪДИ СЕБЕ СИ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ ЗА ТОВА, КОЕТО СИ!

  9. #9

    Подразбиране

    Miro, IBG страхотно изглеждат всичките вкуснотийки дето сте показали, на човек лигите му да потекат
    Миро, ако можеш да напишеш рецептата за ябълковия сладкиш - аз много обичам неща с ябълки!!! ИБГ, изглежда страшно вкусен кекса, ще може ли да споделиш и рецептата

  10. #10

    Подразбиране

    Охо колко вкуснотии има тук . Еее Скарлет от години не съм яла баница каква мечта ми е тук и точилки няма ама и аз не съм толкова скопосна
    Миро ме засрами , за сладкишите все си мислех че по лесно е да ги купиш /има такъв избор на пазара/ а и по сигурно, обаче като гледам тези май ще взема да направя и аз нещо сладко. Обещавам по късно да ви представя моята средиземноморска/медитеранеа/ кухня. Сега правя снимки и съм в процес на приготвяне, а тук обичая е готви се - яде се-пак се готви ... и така до десерта с кафето

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alunagalia Виж мнение
    Охо колко вкуснотии има тук . Еее Скарлет от години не съм яла баница каква мечта ми е тук и точилки няма ама и аз не съм толкова скопосна
    Миро ме засрами , за сладкишите все си мислех че по лесно е да ги купиш /има такъв избор на пазара/ а и по сигурно, обаче като гледам тези май ще взема да направя и аз нещо сладко. Обещавам по късно да ви представя моята средиземноморска/медитеранеа/ кухня. Сега правя снимки и съм в процес на приготвяне, а тук обичая е готви се - яде се-пак се готви ... и така до десерта с кафето
    Баницата не е с точени кори,а с готови.

  12. #12

    Подразбиране

    Специални поздрави към Миро!!!
    Страхотни вкусотии.

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nadejdabr Виж мнение
    Miro, IBG страхотно изглеждат всичките вкуснотийки дето сте показали, на човек лигите му да потекат
    Миро, ако можеш да напишеш рецептата за ябълковия сладкиш - аз много обичам неща с ябълки!!! ИБГ, изглежда страшно вкусен кекса, ще може ли да споделиш и рецептата
    Ябълсов сладкиш



    500 гр брашно
    1 пак бакпулвер
    175 гр маргарин
    [125 гр захар
    щипка сол
    лимон или ванилия - 2 пак
    1 - 2 капки есенция горчив бадем
    2 яйца
    3 - 4 с.л. прясно мляко

    За трохите
    100 гр маргарин
    200гр брашно
    150 гр захар
    щипка сол
    1 ванилия

    От всички продукти се замесва тесто . Престоява 30 мин в хладилник. При поставянето му в тавичката ( аз ползвам тортена форма с диаметър 26 см), с пръсни се оформя по стената на формата ръбче около 1 см. Обелват се и се нарязват върху сладкиша на филийки 1 кг ябълки
    Замесват се трохите от посочените продукти и се разпределят върху целия сладкиш , да се покрият ябълките
    Тавичката е предварително намазана само с мазнина . Пече се при 200 гр около 1 час
    След като се извади от фурната , още топъл се полива с разтопено масло или маргарин и се поръсва с кристална захар

    Това е любимия сладкиш на големия ми син , дано ви хареса - успех
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  14. #14

    Подразбиране

    Наде,правиш си най-обикновен кекс ,като слагаш наполовина обикновенно брашно и фъстъчено брашно- ако е 2 чаши,слагаш от двете по една.Иначе 3яйца,1ч.ч кисело мляко ,1 1/2ч.ч захар,ванилия,бакпулвер и малко масло или олио.Това с плодовете сама го измислих и купих всички които намерих по пазара.От фъстъченото брашно вкуса е невероятен.Същото се получава ако намериш и лешникова паста по пазара.
    БЪДИ СЕБЕ СИ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ ЗА ТОВА, КОЕТО СИ!

  15. #15

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ibg1963 Виж мнение
    Наде,правиш си най-обикновен кекс ,като слагаш наполовина обикновенно брашно и фъстъчено брашно- ако е 2 чаши,слагаш от двете по една.Иначе 3яйца,1ч.ч кисело мляко ,1 1/2ч.ч захар,ванилия,бакпулвер и малко масло или олио.Това с плодовете сама го измислих и купих всички които намерих по пазара.От фъстъченото брашно вкуса е невероятен.Същото се получава ако намериш и лешникова паста по пазара.
    Копирах си рецептата, много, много ти благодаря - тези дни ще я направя, тук по празниците се яде Панетоне и вече си купихме, но след това мисля да пробвам твоя кекс - само тази лешникова паста не знам дали ще намеря, но и другите продукти мисля са предостатъчни за кекса да стане невероятно вкусен!!!! Още веднъж благодаря

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •