Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 72
  1. #16

    Подразбиране

    Ето и една баница,която става много пухкава и вкусна.





    5 яйца
    300гр сирене
    250гр масло(разтопено)
    Тези продукти се смесват,към тях се прибавят
    1к кисело мляко с 1ч.л сода

    Взимаме две кори,обилно слагаме от сместа и навиваме корите на руло.Нареждаме в намаслена тава.Това се повтаря до подреждане на целия пакет кори.Отгоре леко намазваме с олио и слагаме в загрята фурна- 200гр.Като се опече,тавата с баницата се обръща върху три плоски чинии,това се прави за да остане пухкава.По този начин - обърната с тавата върху чиниите да стои около 5-10мин.После се разрязва.

  2. #17
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    ЛЕЛЕ,СКАРЛЕТ,КАК МЕ ИЗКУШИ С ТАЯ ТВОЯ БАНИЦА

  3. #18

    Подразбиране

    И аз да се пристраша да покажа от моите творения , тези на жена ми - по късно . сега моите
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  4. #19

    Подразбиране

    А това е Ябълковия ми слдкиш
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  5. #20

    Подразбиране

    и за сега последно Коледната ми торта , за рецептите , ако Ви харесват - ще ги напиша .
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  6. #21

    Подразбиране

    Страхотно изглеждат,вярвам,че и на вкус са такива
    БЪДИ СЕБЕ СИ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ ЗА ТОВА, КОЕТО СИ!

  7. #22

    Подразбиране

    Това е обещаният кекс със фъстъчено брашно и лешникова паста.Съжалявам,че не се вижда добре,но той става тъмен.Пълен е със сушени плодове-стафиди,ананас,череши ,кайсии,манго,папая,банан.Утре ще покажа отрязано парче,дано излезе по добре
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    БЪДИ СЕБЕ СИ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ ЗА ТОВА, КОЕТО СИ!

  8. #23

    Подразбиране

    Miro, IBG страхотно изглеждат всичките вкуснотийки дето сте показали, на човек лигите му да потекат
    Миро, ако можеш да напишеш рецептата за ябълковия сладкиш - аз много обичам неща с ябълки!!! ИБГ, изглежда страшно вкусен кекса, ще може ли да споделиш и рецептата

  9. #24

    Подразбиране

    Охо колко вкуснотии има тук . Еее Скарлет от години не съм яла баница каква мечта ми е тук и точилки няма ама и аз не съм толкова скопосна
    Миро ме засрами , за сладкишите все си мислех че по лесно е да ги купиш /има такъв избор на пазара/ а и по сигурно, обаче като гледам тези май ще взема да направя и аз нещо сладко. Обещавам по късно да ви представя моята средиземноморска/медитеранеа/ кухня. Сега правя снимки и съм в процес на приготвяне, а тук обичая е готви се - яде се-пак се готви ... и така до десерта с кафето

  10. #25

    Подразбиране

    Наде,правиш си най-обикновен кекс ,като слагаш наполовина обикновенно брашно и фъстъчено брашно- ако е 2 чаши,слагаш от двете по една.Иначе 3яйца,1ч.ч кисело мляко ,1 1/2ч.ч захар,ванилия,бакпулвер и малко масло или олио.Това с плодовете сама го измислих и купих всички които намерих по пазара.От фъстъченото брашно вкуса е невероятен.Същото се получава ако намериш и лешникова паста по пазара.
    БЪДИ СЕБЕ СИ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ ЗА ТОВА, КОЕТО СИ!

  11. #26

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ibg1963 Виж мнение
    Наде,правиш си най-обикновен кекс ,като слагаш наполовина обикновенно брашно и фъстъчено брашно- ако е 2 чаши,слагаш от двете по една.Иначе 3яйца,1ч.ч кисело мляко ,1 1/2ч.ч захар,ванилия,бакпулвер и малко масло или олио.Това с плодовете сама го измислих и купих всички които намерих по пазара.От фъстъченото брашно вкуса е невероятен.Същото се получава ако намериш и лешникова паста по пазара.
    Копирах си рецептата, много, много ти благодаря - тези дни ще я направя, тук по празниците се яде Панетоне и вече си купихме, но след това мисля да пробвам твоя кекс - само тази лешникова паста не знам дали ще намеря, но и другите продукти мисля са предостатъчни за кекса да стане невероятно вкусен!!!! Още веднъж благодаря

  12. #27

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alunagalia Виж мнение
    Охо колко вкуснотии има тук . Еее Скарлет от години не съм яла баница каква мечта ми е тук и точилки няма ама и аз не съм толкова скопосна
    Миро ме засрами , за сладкишите все си мислех че по лесно е да ги купиш /има такъв избор на пазара/ а и по сигурно, обаче като гледам тези май ще взема да направя и аз нещо сладко. Обещавам по късно да ви представя моята средиземноморска/медитеранеа/ кухня. Сега правя снимки и съм в процес на приготвяне, а тук обичая е готви се - яде се-пак се готви ... и така до десерта с кафето
    Баницата не е с точени кори,а с готови.

  13. #28

    Подразбиране

    Специални поздрави към Миро!!!
    Страхотни вкусотии.

  14. #29

    Подразбиране

    Ето какво направих днес - тиквеник за тази вечер и парфе за Коледа
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз направих Щьолен и коледно пънче.Баклавата я купих готова.За утр менюто ми още се върти в главата ми,но сигурно ще е капама по бански


Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •