Werty,

Много депресиращо четиво това от предния ти постинг ...За края му става дума и за различните размери и съотношения (сравнени с нечии други ).

В последно време от шетане покрай - тъкмо- яденето, не ми остана време да помисля и говоря за диети.
Това беше съвсем несериозно.

Написах мнението си на базата на онова, което минава пред очите ми всяка седмица. Имам неограничен достъп до списания и всички те са пълни със съвети и обяснения. Все логични.

Никога не съм спазвала диета, мисля че самото следене на часов график и мерене и теглене на салатени листа би ми донесло повече стрес отколкото положителни резултати.

За себе си съм убедена че освен всичко друго съществува и нещо, което се нарича душевен комфорт, а той в моите представи включва всичко онова, което ми е вкусно. Мился единственото правило е всяко нещо да бъде с мярка (но не го спазвам).

Относно храненето има ред теории и всеки , захванал се с някоя, намира ред доказателства, поддържащи тезата му. Нормално.

За жалост...Не, не знам дали е за жалост или за добро; то е просто факт, че всички "модерни" схващания в областта на медицината и храненето имат живот приблизително десет години, след което биват заменяни от нови.
Беше модерно и страшно "здравословно" да се пие вода, много вода. Това вече не е така, за радост.
Мазното беше вредно, вече не е, сега виновниците са карбохидратите във всичките им превъплъщения.
Бягането също отдавна не е безрезервно признато за оптимален начин на трениране.
И ред, ред други неща, за които би ми дошъл тесен форумът да изредя.

Не си и правя труда да изчета всичко, защото не мога и не искам да препрограмирам организма си през няколко години.
Храня се с онова, което ми е вкусно и че това са основно плодове и зеленчуци е просто някаква случайност. Само че както и ти не казваш за бирата, така и аз няма да си призная по колко череши изяждам дневно когато съм в БГ и се случи да е сезонът им.
Аз също МНОГО обичам да ходя пеша, обичам улици и асфалт.
Само дето тук няма много...