Цитат Първоначално написано от nelka
...Плодове, Werty, не се позволяват- особено в началната фаза, защото съдържат захар, оттам се вдига инсулинното ниво и т.н.
Това какво общо има с отслабването? Никога няма да повярвам, че е възможно да надебелея, ядейки лимони, мандарини, портокали, киви или череши

Цитат Първоначално написано от nelka
...А иначе биологически сме създадени така, че месо и мазнини са ни нужни, докато житни продукти и захр- не (казват). :?
Не знам кой го казва това, но анатомията ни не е на месоядни. Не ми се спори на тази тема (не съм вегетарианка и фанатичка на тема "месото убива", но обичам фактите:+). Мазнини са нужни, но чак пък животински?
За рафинираната захар съм съгласна, че е вредна, но тук пчелния мед задраскваме ли го щом дори и захарта в плодовете е забранена?
Това за житните култури също не е истина...

Дано да не си навредим сами повече, опитвайки се да постигнем определени килограми.

(За да не излезе, че само отхвърлям - да ви запозная с моята диета / начин на живот, която не я препоръчвам на никого :+) Храня се максимум веднъж на ден (понякога и веднъж на два дена) и то вечер (като в менюто ми влизат основно ядки, салати, плодове, консервирани грах, царевица, кисело и прясно мляко, но повече от 500-600 грама не мога да събера в мен), през деня се наливам с нес кафе (500-600 грама), а като алкохол пия само бира (няма да споменавам количества :+). Не знам това дали и как се отразява на здравето ми, но нямам спомен да съм боледувала през последните 5 години; тежа между 50-54кг (височина 170см), обичам да ходя пеш и не ме свърта на едно място :+) Не мисля, че гладувам или че се лишавам от нещо и напук на всички очаквания не съм умряла от глад