Страница 1 от 17 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 241
  1. #1

    Подразбиране ОТСЛАБВАЙТЕ без големи лишения

    Искам да споделя с всички във форума,че преди десетина дни започнах Кремълската диета и ефекта е невероятен.Без да стоя гладна,отслабнах до тук с 2кг.
    Въпроса е, не в това да не ядеш,а какво ядеш.Тази диета е на принципа на УСЛОВНИ ЕДИНИЦИ.Във всеки продукт се съдържат определен брой условни единици и за да се отслабва,не трябва да се приемат повече от 40 условни единици на ден.

  2. #2

    Подразбиране

    Скарлет, това звучи чудесно!! Защо не вземеш да я споделиш с всички нас? :?
    Така няма всеки да ти я иска лично и да я пращаш постоянно.
    ЖИВОТЪТ НЕ СЕ МЕРИ С БРОЯ ВДИШВАНИЯ, А С МОМЕНТИТЕ, КОИТО СПИРАТ ДЪХА НИ!!!

  3. #3

    Подразбиране

    Ето това намерих в руските форуми.Срещу всеки продукт има грамаж и колко условни единици се съдържат.


  4. #4

    Подразбиране

    Ето още таблици,пак са от същата диета.




  5. #5

    Подразбиране

    Добре звучи, но не е ли малко кофти да пресмяташ точките на всяко нещо, което изяждаш? Все едно да смяташ калории...

  6. #6

    Подразбиране

    Смята се само първите 2-3 дни.След това,вече горе-долу знаеш кой продукт,колко условни единици съдържа.
    Аз смятам също и калориите. Намерих един калкулатор и там записвам какво съм яла през деня и той ми изчисвява колко са калориите.Направи ми впечатление,че откакто започнах тази диета,калориите,които съм приела за деня са най-много 150 и това е от захарта в кафето,но вече си купих и захарин.

  7. #7

    Подразбиране

    За нормално хранене нетрябваше ли да са около 2000 килокалории на ден? Това 150 не е ли прекалено малко?

  8. #8

    Подразбиране

    В калкулатора,с който аз измервам приетите калории за ден,има таблица,според килограмите и ръста,калкулатора за мен изчисли,че на ден се падат 1613 калории,но поради спазване на диетата,сега доста е намалено приемането на калории.
    Аз,в момента съм окрилена ,защото с тази диета,при всяко качване на кантара(всяка седмица,не всеки ден),резултата е изключителен.

  9. #9

    Подразбиране

    Тази тема е бях пропуснала и чак сега е забелязах.

    Искам да споделя с вас в момента каква диета правя. Преди една година я бях правила и бях отслабнала 12 кг. за два месеца. Килограмите успях да ги задържа за известно време (5 месеца), но ми изписаха лекарства, от които отново напълнях. В момента вече един месец съм на нея и съм отслабнала 6 кг.

    Ето и диетата:
    Разрешено за ядене:
    - месо без значение на приготвянето (само да не е панирано) (колкото и да е странно, може месото да е тлъсто)
    - зеленчуци (но без картофи, ориз и бобени). Ако си правите салати не се лишавайте от подправките.
    - яйца

    Разрешено за пиене:
    - минерална вода
    - твърд алкохол
    - чаша бяло вино - вечер

    Забранено за ядене:
    - плодове
    - ядки
    - брашно
    - царевица
    - всичко, в което има захар, подсладители или консерванти
    - мляко и млечни продукти

    Забранено за пиене:
    - газирани напитки
    - бира
    - натурални сокове

  10. #10

    Подразбиране

    Момичета, мисля, че намерих диетата, към която трябва да се придържам. Не става дума за лишаване от храна, а за смяна на начина на хранене. Озакзва се, че ако трябва да отслабне човек, той трябва да се храни редовно и в никакъв случай не трябва да гладува. Другият важен извод е, че трябва да консумираме най-много 10-20% въглехидрати, 20-30% белтъчини и 50-60% мазнини. Тогава тялото изгаря най-напред мазнините, които ни пречат да поддържаме нормално тегло. При другите диети, например с глад, тялото първо губело вода, губело мускулна маса и органи и най-малко се губели мазнини. С други думи отслабваме за сметка на загуба на добро здраве и добър външен вид. Преразказвам, за да ви заинтригувам, а иначе всичко можете да прочетете ето тук http://spidersport.com/weight-control.php. Едно парче пилешко месо, например, ще ви засити за по-дълго време от една вафличака и ще бъде по-здравословно. Пиша в тази тема (а не в другата, която "тръгна" в кулинарен свят), за да си е на мястото . Тази година ще пропусна обичайните тортички и курабийки, но по този начин ще се погрижа за здравето си. Мисля, че то е най-важното за всеки човек. Весели празници!

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Lyubka
    ...Разрешено за ядене:
    - месо без значение на приготвянето (само да не е панирано) (колкото и да е странно, може месото да е тлъсто)...
    Мое мнение разбира се, но така, ядейки месо, само ще си съсипя и изтощя организма

    А какъв точно е проблемът с плодовете? Защо са забранени за ядене? И каква е ползата от твърдия алкохол? Недоумявам наистина...

    Тази диета може и да действа за намаляване на килограмите, но на каква цена?

  12. #12

    Подразбиране

    На мен части от тази диета ми напомнят на тази с ниския гликемиск(??) индекс, но и аз не знам ракията :wink: защо е там.

    Плодове, Werty, не се позволяват- особено в началната фаза, защото съдържат захар, оттам се вдига инсулинното ниво и т.н.
    По същата причина са забранени и кореноплодни: поради голямото количество нишесте, което съдържат и което се превръща в захар.

    Убий ме, не бих могла да следвам подобна диета: аз не мога да живея без плодове.

    А иначе биологически сме създадени така, че месо и мазнини са ни нужни, докато житни продукти и захр- не (казват). :?

  13. #13

    Подразбиране

    Не смятам да се отказвам от плодове. Ям и ядки, и мляко. Мога, обаче, да поизключа хляба, сладките и тестени изделия - идеята е да не се стряскам, поглеждайки докъде е стигнала стрелката на кантара.

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nelka
    ...Плодове, Werty, не се позволяват- особено в началната фаза, защото съдържат захар, оттам се вдига инсулинното ниво и т.н.
    Това какво общо има с отслабването? Никога няма да повярвам, че е възможно да надебелея, ядейки лимони, мандарини, портокали, киви или череши

    Цитат Първоначално написано от nelka
    ...А иначе биологически сме създадени така, че месо и мазнини са ни нужни, докато житни продукти и захр- не (казват). :?
    Не знам кой го казва това, но анатомията ни не е на месоядни. Не ми се спори на тази тема (не съм вегетарианка и фанатичка на тема "месото убива", но обичам фактите:+). Мазнини са нужни, но чак пък животински?
    За рафинираната захар съм съгласна, че е вредна, но тук пчелния мед задраскваме ли го щом дори и захарта в плодовете е забранена?
    Това за житните култури също не е истина...

    Дано да не си навредим сами повече, опитвайки се да постигнем определени килограми.

    (За да не излезе, че само отхвърлям - да ви запозная с моята диета / начин на живот, която не я препоръчвам на никого :+) Храня се максимум веднъж на ден (понякога и веднъж на два дена) и то вечер (като в менюто ми влизат основно ядки, салати, плодове, консервирани грах, царевица, кисело и прясно мляко, но повече от 500-600 грама не мога да събера в мен), през деня се наливам с нес кафе (500-600 грама), а като алкохол пия само бира (няма да споменавам количества :+). Не знам това дали и как се отразява на здравето ми, но нямам спомен да съм боледувала през последните 5 години; тежа между 50-54кг (височина 170см), обичам да ходя пеш и не ме свърта на едно място :+) Не мисля, че гладувам или че се лишавам от нещо и напук на всички очаквания не съм умряла от глад

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Werty, ти спокойно можеш да продължаваш в същия дух, но когато стрелката на кантара прогресивно се мести надясно, човек започва да се замисля. След като се чувстваш добре, разбираемо е да не сменяш начина си на хранене. Ние изразяваме различни становища, но всичко това сме го прочели някъде - едва ли някой се базира на собствени научни достижения. Така че трудно ще стигнем до консенсус, защото информацията относно диетите е много противоречива и всеки търси своята диета на принципа на пробите и грешките. Весели празници!

Страница 1 от 17 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •