Страница 15 от 17 ПърваПърва ... 51314151617 ПоследенПоследен
Показване на 211 до 225 от 241
  1. #211

    Подразбиране

    Мили момичета от извесно време много се шуми около една книга "КАК ДА ОТСЛАБНЕМ ЗАВИНАГИ"автор:
    Пиер Дюкан
    ето и някой съвети побликувани:Доктор Пиер Дюкан, чието име отваря 7 720 файла в интернет и който е автор на десетина книги, издадени в стотици хиляди екземпляри, започва кариерата си през 1966 г. като общопрактикуващ лекар. Много скоро обаче се ориентира към диетологията и създава изключително ефикасна диета за трайно отслабване. Дюкан е първият диетолог, който използва протеинов режим за ужас на колегите си, чиито препоръки не излизат от кръга на плодовете и зеленчуците.
    "Как да отслабнем завинаги" става абсолютен бестселър, след което е многократно преиздавана. Диетата се състои от четири режима: ударен режим на чистите протеини (месо, риба, яйца), смесен режим (месо и зеленчуци), преходен режим (по малко от всичко) и режим на окончателната консолидация (един диетичен четвъртък до края на живота).

    Какви са предимствата на диетата?
    - Не броите калории
    - Ядете колкото ви душа иска от разрешените храни
    - Със сигурност отслабвате
    - Не напълнявате, след като отслабнете

    За кого е предназначена?
    - За дебелите, които желаят да свалят между 10 и 20 килограма
    - За свръхзатлъстелите, които имат 30 и повече излишни килограми
    - Но и за дамите, които желаят да се повталят, преди да отидат на море

    Какво още ви предлага книгата?
    Най-важното - рецепти и менюта, които да направят спазването на диетата лесно и приятно!


    Четирите етапа на протеиновата диета са замислени така, че да осигурят съответно:
    - първият - светкавична и стимулираща загуба на тегло;
    - вторият - по-бавно, но неизменно намаляване на килограмите до постигане на желаното тегло;
    - третият - запазване на новопридобитото тегло през период с продължителност, равна на 10 дни за всеки свален килограм;
    - четвъртият - окончателно стабилизиране на теглото чрез спазване на еднодневна диета веднъж седмично до края на живота.

    Етапите на протеиновата диета на д-р Дюкан
    I етап
    Ударна фаза на "чистите протеини", която позволява светкавично отслабване, не по-бавно от онова, което се постига чрез гладуване.
    II етап
    Смесен период на протеини, редуващи се с протеини + зеленчуци, през който постигате желаното тегло.
    III етап
    Режим на запазване на постигнатото тегло. Период на голяма уязвимост, чиято продължителност е точно 10 дни за всеки свален килограм.
    IV етап
    Период на окончателна стабилизация - един ден от седмицата чисти протеини.

    Диетата на д-р Дюкан е предназначена за дебелите, които желаят да свалят между 10 и 20 килограма; за свръхзатлъстелите, които имат 30 и повече излишни килограми; но и за дамите, които желаят да се повталят, преди да отидат на море. Протеиновата диета е ефикасна и в най-трудните случаи - при жени в предменопауза или в менопауза; при "диетоустойчиви" индивиди, започвали и изоставяли всякакви режими на хранене; при пушачи, решили да откажат цигарите.

    ДИЕТАТА НА ПИЕР ДЮКАН В РЕЗЮМЕ
    Ударен режим - чисти белтъчини: средна продължителност - пет дни; отслабване - 5 килограма
    Смесен режим - редуване на белтъчини и зеленчуци: средна продължителност - една седмица за сваляне на един килограм
    Преходен режим - запазване на постигнатото тегло: средна продължителност - десет дни на свален килограм
    Режим на окончателно стабилизиране: чисти белтъчини всеки четвъртък до края на живота

    Съветите на д-р Дюкан:
    Никога не спазвайте диета, препоръчваща по-малко от 60 до 80 г чисти белтъчини. Освен ако не желаете да ограбите мускулите си, а кожата ви да увехне. Белтъчините позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата. Белтъчините се усвояват трудно. За усвояването на 100 калории трапезна захар организмът ви изразходва само 7 калории. Усвояването на 100 калории масло или олио ви отнема 12 калории. А за да усвоите 100 калории чисти белтъчини, ще изразходвате цели 30 калории. Изберете сами!

    Пийте много вода. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Забравете какво са ви говорили бабите ви - пийте вода, докато се храните. Водата засища.

    Яжте от разрешените храни, колкото искате и толкова често, колкото ви се ще, и никога не прескачайте ядене.
    Мислете за това, което ядете - усещанията, предизвикани от храната, се улавят от центъра на засищането в мозъка. Яжте бавно - когато се храните бързо, намалявате количеството усещания, които стигат до мозъка ви.
    Яжте студени храни и пийте студени напитки винаги, когато е възможно. За да ги усвои, организмът трябва да ги затопли и следователно да изразходва калории.

    Обливайте се с хладка вода. Ако останете под душа две минути, организмът ви ще изгори 100 калории само за да затопли тялото ви, а това е калорийният еквивалент на 3 км ходене пеш.

    Откажете се от асансьора.

    Стойте прави колкото можете повече.

    Ходете целево - прибирайте се вкъщи пеш, ходете на пазар или на гости със собствените си крака.
    Моля ако някой си е закупил книгата и вече е започнал режима много моля да сподели защото аз вече малко гледам с недоверие . откъс от книгата

  2. #212

    Подразбиране

    Аби, можеш ли само с две думи да кажеш(за да не четем цялата книга) какъв най-скоростен начин за сваляне предлага този автор. Живо се интересувам, не ме е страх да експериментирам, но за съжаление нямам достатъчно време да чета. Ако може само с няколко думи. Моля те!

  3. #213

    Smile

    ето извадки за отделните етапи
    Времетраенето на УДАРНИЯ РЕЖИМ: определя се от това, колко килограма има за сваляне. Колкото повече, толкова повече: ако килограмите за сваляне са много, тогава ударният режим е от 5 до 10 дни. Ако килограмите за сваляне са малко, тогава ударният режим е от 2-3-5 дни.
    Сваляне: при пет дни ударен режим, възможно е да се стигне и до 5 кг.
    СМЕСЕН РЕЖИМ-Времетраене: до достигане на желано тегло. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.
    Сваляне: средно по 1 кг на седмица.
    ПРЕХОДЕН РЕЖИМ -Времетраене: по десет дни на всеки свален килограм от началото на режима (ако са свалени 5, значи 50 дни в преходен режим)
    РЕЖИМ от тук до края на света.
    Включване на всички храни. По един седмично задължително само на чисти протеини. Освен това се включват задължително 3 лъжици овесени трици всеки ден. тук има повече подробности

  4. #214

    Подразбиране

    При тази диета е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! да се пият комбинирани витамини, тъй като изключването на всякакви въглехидрати означава и изключването на плодовете /и зеленчуците при първия етап/, които са източниците на витамини за организма.

  5. #215

    Thumbs up аз успявам

    мили момичета искам да споделя добрия резултат от режима които съм споделила по-горе с вас ТОИ ДЕЙСТВА .
    Спазих доста старателно споменатия режим и от 1-во число на този месец до сега съм 8 кг. надолу. не съм се мъчила ваобще и доста съм си похапвала (както е и разрешено в режима) Чувствам се добре и препоръчвам на всички които са настроени на вълна отслабване да го изпробват.

  6. #216

    Подразбиране

    Аби, само белтъчини ли похапва през тези 20 дена или отвреме невреме и заленчуци? И откъде се купуват тези овесени трици?Имат ли нещо общи с овесените ядки?

  7. #217

    Подразбиране аз успявам

    не разбира се аз направих 10 дни на месо извара яйца и сирене всякакво месо без свинско лапах като луда ....... следващите 5 дни месо със всякакви салати от зеленчуци без картофи.....и сега пак 5 дни изкарах на чисти протеини пак месо яйца извара.......с две думи спазвах изцяло инструкциите с малки изключения за водата немога да пия по 1.5 литра много ми е и така Ако искаш прочети по-горе и пробваи доста приятелки съм запалила и сега чакаме да видим резултатите........ ако си решила да започваш успех!
    а, да не забравя за триците малко се поозорих с намирането в началото и в мелачката за кафе си смилах овесени ядки после ги намерих в диетичния щанд на била -същата работа като овесените ядки вършат така че ......прецени дали си заслужава да търсиш.....

  8. #218

    Подразбиране

    http://www.otslabni.net/index.php

    Наскоро попаднах на този сайт. Някой пробвал ли е тази диета ? Всъщност това е само реклама, а за самата диета научаваш , ако си купиш книгата на въпросния Апостолов, която струва 30 лв.

  9. #219

    Подразбиране

    Аз сега съм на една диета. 1 ден само косело мляко, 2 ден само пряно мляко, 3 - само сирене, 4 - само кренвирши, 5 - само картофи, 6 - само ябълки и 7 - само газирана вода. Всъщност може да се пие чай или кафе. Засега съм много доволна аи ми я похвалиха. Вярно, че ми се ядат различни неща, но изобщо не съм гладна. Явно по принцип се тъпчем по навик.

  10. #220
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    Аби 1004,от утре смятам да последвам твоя пример,след 10 дни,ще пи6а за резултата

  11. #221

    Подразбиране

    Приятелката ми прави диетата на д-р.Аткинс .Беше 96кг. и я спазваше стриктно.Започна я октомври 2006.ноември.декември,януари,февруари,през март започна да се отпуска и в крайна сметка юни 2007, тя беше 56кг.Сега яде всичко,но умерено,защото корема и се прибра.Диетата на Аткинс е много ниско въглехидратна.Първите 2 седмици тя ядеше само пиле,риба, домати,краставици,зелена салата.Пиеше много вода,чай зелен,майчин лист със зърнастец и пиеше по 1 безкофеиново кафе дневно.На третата седмица включи сирене обезсолено и кисело мляко.Втория месец си хапваше през ден по 100гр.ориз.Третия месец включи картофи по 100гр.,като задължително ги редува с ориза.Сега,я виждам,че яде кроасан,но не напълнява.През целия период не е спортувала.Работи във видеотека и не се движи кой знае колко.Кожата и не провисна, само ръцете малко се отпуснаха.Обаче какъв крак направи,мъжете редовно я заглеждат.С тези килограми,та живя около 15 години(96кг.)Има гуша,високо кръвно.По точно имаше високо кръвно.Обича да си ляга рано,но обича и секса(единственната и гимнастика).И така тази млада дама е на 38 години и успя да си надвие чревоугодничеството.

  12. #222

    Подразбиране

    Забравих да кажа,че на всяка цена през целия този период тя пиеше комбинирани витамини.10дена витамини,после 10 дена почивка и пак 10 дена витамини и така до края.Мога да добавя,че синът ми понеже е абитюрент, в момента спазва тази диета и понеже се за нимава с фитнес тялото му се извайва чудесно.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #223

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от didi_ml Виж мнение
    Аби 1004,от утре смятам да последвам твоя пример,след 10 дни,ще пи6а за резултата
    Моля те, записвай си ако трябва на лист точно какво ядеш и пиеш. Точно след 10 дена, ако имаш успех, ще започна и аз.

  14. #224

    Подразбиране

    Моя съвет е, ако започнете диетата на Аткинс или друга безвъглехидратна диета, на всяка цена да приемате и разхлабителни медикаменти или чайове. Аз бях близо месец на тази диета. Спазвах я съвсем стриктно, като отхвърлих дори всякакви млечни храни и плодове. Успях да сваля 6-7 кг, но получих много сериозни проблеми и се наложи да прекратя диетата. В крайна сметка само седмица след това при нормално хранене почти си възвърнах килограмите. Сега смятам пак да я започвам, но за по-дълго време и на всяка цена с разхлабителни.

  15. #225
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    Реклама:
    Oт вчера съм на диетата,посочена от Аби 1004,трябва да ви кажа,че се чувствам много добре,при положение,че не съм се лишила кой знае от какво.Диана,не се притеснявай ,убедена съм,че ще има за какво да пи6а след няколко дни,ве4е свалих 700гр и съм много удовлетворена,успех на всички ,които са решили да слабеят!

Страница 15 от 17 ПърваПърва ... 51314151617 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •