Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 241
  1. #16

    Подразбиране

    Това с пробите и грешките не е ли опасно? Аз си мисля, че преди да решим да се лишим от нещо или да прекалим с друго, че когато стрелката отива надясно, е най-добре преди това да се консултираме с лекар, който ще ни каже точно за нас кое е приемливо и кое не. За това и по-горе казах "дано да не си навредим сами".

    Иначе днес четох (мисля, че беше в "24часа") мнение на един диетолог, който препоръчваше, когато искаме да дадем почивка на организма ни, да ядем едно и също през целия ден, а на другия ден друго нещо, но пак през целия ден. Примерно - днес само ябълки, утре само сирене, после само друго нещо. Това ми се струва разумно - хем има много общо с разделното хранене, хем няма лишения, хем го препоръчва диетолог.

  2. #17

    Подразбиране



    Werty,

    Много депресиращо четиво това от предния ти постинг ...За края му става дума и за различните размери и съотношения (сравнени с нечии други ).

    В последно време от шетане покрай - тъкмо- яденето, не ми остана време да помисля и говоря за диети.
    Това беше съвсем несериозно.

    Написах мнението си на базата на онова, което минава пред очите ми всяка седмица. Имам неограничен достъп до списания и всички те са пълни със съвети и обяснения. Все логични.

    Никога не съм спазвала диета, мисля че самото следене на часов график и мерене и теглене на салатени листа би ми донесло повече стрес отколкото положителни резултати.

    За себе си съм убедена че освен всичко друго съществува и нещо, което се нарича душевен комфорт, а той в моите представи включва всичко онова, което ми е вкусно. Мился единственото правило е всяко нещо да бъде с мярка (но не го спазвам).

    Относно храненето има ред теории и всеки , захванал се с някоя, намира ред доказателства, поддържащи тезата му. Нормално.

    За жалост...Не, не знам дали е за жалост или за добро; то е просто факт, че всички "модерни" схващания в областта на медицината и храненето имат живот приблизително десет години, след което биват заменяни от нови.
    Беше модерно и страшно "здравословно" да се пие вода, много вода. Това вече не е така, за радост.
    Мазното беше вредно, вече не е, сега виновниците са карбохидратите във всичките им превъплъщения.
    Бягането също отдавна не е безрезервно признато за оптимален начин на трениране.
    И ред, ред други неща, за които би ми дошъл тесен форумът да изредя.

    Не си и правя труда да изчета всичко, защото не мога и не искам да препрограмирам организма си през няколко години.
    Храня се с онова, което ми е вкусно и че това са основно плодове и зеленчуци е просто някаква случайност. Само че както и ти не казваш за бирата, така и аз няма да си призная по колко череши изяждам дневно когато съм в БГ и се случи да е сезонът им.
    Аз също МНОГО обичам да ходя пеша, обичам улици и асфалт.
    Само дето тук няма много...

  3. #18
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    умишлено сега преди празниците направих лечебно гладуване,точно заради отиващата надясно стрелка,но ми направи впечатление, че смъкването вече не е като преди 4-5год на ден килограм,а за 9дни 3кг,искам да отслабна,но :twisted: :twisted: :twisted: ,голяма мъка,ще се радвам ако още някой даде своето предложение . Ефектът при гладуването е че зимата я изкарвам почти безпроблемно

  4. #19

    Подразбиране

    Казват че някъде след 30-те всяка година организмът започва да изгаря по 1% по-малко калории. Начинът ни на живот също става все по-малко активен, оттам- и сълзите при вида на стрелката вдясно.

    !!Вижте, момичета, аз имам една идея: купете си дигитални теглилки. Те нямат стрелка и по този начин проблемът е решен,тоест престава да го има! :wink:

  5. #20
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    и каква полза от дигитални кантари,след като килограмите пак ще си идват

  6. #21

    Подразбиране

    Преди време доста се шумеше около разделното хранене.Принципа на кратко е да не се смесват определени видове храна .Предполагам ,че всички сте чували и чели по темата.В книгата, която четох основното беше :сутрин до обяд плодове и чай;на обяд салата от пресни зеленчуци може и друго, но да е един вид;след обяд отново плодове и чай;вечер пак салата може и нещо друго, но да е например:ориз без месо, или месо /пилешко или риба /.Важното беше ,че след плодовете трябва да мине половин час, за да се консумира нещо друго .След обяда ако е без месо трябва да минат 3 часа ,за да се яде плод.Ако в обяда или вечерята е присъствало месо 4 часа ,за да го обработи организма.Когато нарушите принципа се препоръчва на следващия ден да се мине на чай и плодове.Това трябва да се превърне в начин на живот.Отслабва се наистина.
    Доколкото съм чувала д-р Емилова действа горе долу на същия принцип ,но първо прилага гладуване.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #22

    Подразбиране

    Момичета, от днес реших да правя диета- моя измислица. На обяд една кофичка кисело мляко, след работа- един зрънчо Зайо- Байо. И то преди 19ч.!
    Сутрин и вечер ще си правя задължителните коремни преси, освен това ще изкачвам стъбите до 6 ет. и ще скачам на въже... Целта- 5 кг. по- слаба!
    Честно казано ентусиазма ми се стопи малко, чувствам глад и ми се привиждат разни вкусотийки... Но си мисля, че това е по- скоро на психическа основа...
    Мисля да изкарам така до петък, събота и неделя ще разпускам и после почвам разделно хранене...

  8. #23

    Подразбиране

    ..............

    ..............


  9. #24

    Подразбиране

    Нелка, не играеш честно. :twisted:
    Тези снимки са за един раздел по- надолу...

  10. #25

    Подразбиране

    Ама там няма кого да дразня!!!
    Там народът не е гладен! :wink:

  11. #26

    Подразбиране

    Ти ще видиш като стана стройна и красива!!!!
    Пък! :twisted:

  12. #27

    Подразбиране

    Ама дай сега да видим как си, че да можем да преценим. Пък! :?

    Опашката какво ще я правиш?

  13. #28

    Подразбиране

    Момичета, какви са тези диети посред зима. Сега е времето да се похапва стабилно. Април-май ще му мислите

  14. #29

    Подразбиране

    Нелка, няма сега тук пред всички да се изтъпанчвам я! Ако искаш- ще ти пратя снимка :wink:

    Динкоооо, април- май вече трябва да изглеждаме перфектно!

    Мъжка му работа... :?

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Ма'ни го, какво разбират момченцата от такива работи!

    Всъщност...моето като ме види да слагам поредната торта в хладилника и хуква да бяга със ските, защото знае какво го чака, а все държи да си стои на килограмите отпреди 20 години. Не че аз позволявам това, де...

    Мало по-сериозно: Динко е съвсем прав. Когато дните станат по-дълги целият организъм се настройва по друг начин и наистина, нуждата от и желанието за храна намаляват по естествен начин.

Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •