Показване на 1 до 15 от 15
  1. #1

    Подразбиране Традиции в снимки:)

    По традиция,ако между годежа и сватбата има Курбан байрям на годеницата се изпраща коч със злато.На снимките не личи,но на всеки рог на коча има по една златна паричка
    А аз от своя страна изпратих на годеника ми баклаваЕ не е правена от мен,но...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Тийн, миличка,много интересни традиции имате.Не бях чувала за тях, много е хубаво, че ги спазвате.

  3. #3

    Подразбиране

    Много ми е хубаво като научавам,нови за мен неща.Хайде разказвай и показвай още.


  4. #4

    Подразбиране

    Много интересно ! Давай още снимки .
    А кочът позира за снимка като киноартист.

  5. #5

    Подразбиране

    Много интересни традиции имате.Разкажи още малко
    БЪДИ СЕБЕ СИ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ ЗА ТОВА, КОЕТО СИ!

  6. #6

    Подразбиране

    Много е хубаво че ни запознаваш с интересните традиции които имате сега следва да ни запознаеш със подготовката за свадбата а дай боже след това и с традициите по посрещането на първородния ви син

  7. #7

    Подразбиране

    itek наистина коча си беше цял артист\
    lilina,vania.kaimska,ibg1963 покрай сватбата са наистина интересниНо и за годежа имаше много интересни неща.За тях като минат празниците по-подробно.
    galia69 общо взето всички традиции са ни свързани със златоИ това най-ми харесваГорко и на свекърва ми

  8. #8

    Подразбиране

    Айде да разкажа малко
    1.Когато идваха да ме искат свекърва ми донесе ето това на снимката.Пълно е с шоколадчета.Като го поднесе каза:"Да хапнем сладко,да поговорим сладко"Тоест като ме поискат да не им се откаже
    2.Самия годеж се сключва от най-възрастния от страна на момичето.Пръстените бяха завързани с дълга червена сатенена лента.След като дядо ми ни сложи пръстените резна лентата по средата.От мойта лента и от тази на годеника ми отрязах няколко парченца.Те се дават на несемейните момичета и момчета,за да им донесат и на тях късмет.
    3.Преди да отреже лентата дядо каза,че ножицата не реже.То е малко като обичая където булката казва,че обувката и е малка.Трябва някой от мъжка страна да даде парички за да успее ножицата да разреже лентата
    4.Коча се коли и годеницата трябва първа да вкуси от месото муи по-точно да изяде десния бъбрек.А преди да го заколят трябваше да го целуна по челото.Много е варварско това с изяждането на бъбрека.Верно изпържен,но ме беше жал за животното
    Ако се сетя за още ще пиша
    Мерси за проявения интерес
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #9

    Подразбиране

    Много е хубаво да споделяме за обичаите и традициите от различните краища на страната!Така научаваме много !Разкажи още, интересно е!

  10. #10

    Подразбиране

    lari ще оставя малко изненади за сватбата

  11. #11

    Подразбиране

    Интересни традиции имате и е добре, че ги спазвате! Но това с изяждането на бъбрека наистина си е гадничко! Добре че ние нямаме такъв обичай, иначе... направо ще си разваля годежа! Аз от малка видя ли едно животно докато е още живо, било то агне, пиле или дори шаран, да ме убиеш, не кусвам от него след като е заколено и направено на някаква гозба.

  12. #12

    Подразбиране

    marji аз моя коч даже си го кръстих.А и след като го целунах по челото си станахме направо приятелчета.Но,поне се измъкнах да не присъствам на коленето.И мина по-леко за мен

  13. #13

    Подразбиране

    Много ми е интересно, като чета за традициите и най-интересно, че продължавате да ги спазвате. Хайде де разказвай!!!

  14. #14

    Подразбиране

    Teen, много е интересно всичко.Щом сега не искаш обещаваш след свадбата да разкажеш всички подробности подкрепени със снимки
    БЪДИ СЕБЕ СИ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ ЗА ТОВА, КОЕТО СИ!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    ibg1963 естественоКогато е съпроводено със снимки е много реалистично и интересно
    Ради радвам се,че и на теб ти е харесало

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •