Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 30
  1. #1

    Подразбиране Панагюрски тутманик

    Слагам и аз една рецепта
    Не съм го правила никога, но много пъти съм си хапвала...
    Майка ми го прави днес и аз снимах около нея. Снимките не са добри, но тя през цялото време мрънкаше да не снимам Ама аз инат...снимах. И накрая ми каза: А сега да те видя как ще запишеш рецептата като слагам на око от продуктите.
    Ама каза де. Макар всичко да е "горе-долу толкова".

    Продукти:
    На 1кг брашно (горе-долу) се слага 0,5 l топла вода, в която се слага половин чаена лъжичка сол и то непъна, абе да е малко.
    1 яйце
    200-250 ml олио
    1/2 малко (от125 гр) пакетче масло
    около 400гр сирене, който обича да слага смело и повече

    Брашното в никакъв случай да не е от това за сладки, имало някакви набухватели,а не трябват такива. И да се пресее.

    Така. Приготвянето е в картинки:

    Замесва се тестото от брашното, водата със солта, яйцето и една супена лъжица олио. Меси се докато стане полутвърдо, изглежда като на втората картинка - така че да не се разтила като се остави, а си стой на топка.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Разтопява се маслото в половината олио. Като, ако в маслото има вода трябва да се изпари. Внимавайте - много пръска. Макар днес маслото с което го правихме да беше Президент.
    Правят се топки около 20 за тези продукти и се оставят в останалото олио за 20 минути. Държат се в олио за да не изсъхне повърхността им.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    Всяка топка се топи в разтопеното масло с олио. То трябва да е топло по време на работата, за да се отпуснат топките и да се разточват лесно. Топките се разтеглят на ръка в тавата, като се прави колкото се може по-тънък лист. Върху разтлания лист се поръсва 1 или 2 лъжици от маслото, в зависимост от желанието за степента на мазност, и се поръсва с натрошено сирене.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    Листа се завива на пакетче, като всеки следващ се увива около направеното до момента, като готовото се слага така че там където е събрано завитото да е надолу, това се прави за да не се събират дебелите крайща на листовете на едни място. Извинявам се, че точно това не го снимах, но приспивах бебето тогава
    Оставят се 2 топки - може най-малките, за най-отгоре. Когато се стигне до тях направеното до сега се слага в тавата където ще се пече и последните 2 листа не се увиват около целия тутманик, а се слагат само отгоре, като и върху тях се слага масло и сирене. По средата се прави дупка с пръст, например. Така трябва да изглежда преди печене.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Оставя се да престой 30 мин, слага се в студена фурна и се пече на 200 градуса....а за минутите ще питам, но трябва да стане тъмно златисто.
    Като се изпече се напръсква с ръка с малко вода и се завива с хартия и кърпа отгоре да се задуши.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    Аз го харесвам докато е топъл и хрупкав. Като се подгравя му се губи вкуса. Много си похожда с айрян.
    В Пангюрище съм виждала, след като се опече тутманика да се поръсва с захар о тогава се завива за задушаване. На мен лично обаче, това смесване на сладко и солено не ми харесва.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    Да ви е сладко!
    Ей, измъчих се докато го опиша, но ако пробвате ще разберете, че си струва.

  8. #8

    Подразбиране

    Звучи ми много вкусно, а и много обичам тестените неща. Копнах си рецептичката, мерси много.

  9. #9

    Подразбиране Панагюрски тутманик

    Специални поздравления на тази майка.Като го гледам този тутманик и...да не казвам повече-като ми се събере фамилията около Коледа ще го направя,и в мислите ми ще ви наздравя.

  10. #10

    Подразбиране

    Ducky,

    Много дни минаха откак помести рецептата си, а тя все не ми излиза от главата.
    Възхитително! И продуктът изглежда страхотно, и трудът , който си вложила не ми дава мира.
    Имам нужда да ти кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ!

    Все чакам да дойде подходящ момент за да направя един опит.

  11. #11

    Подразбиране

    И на мене ми хареса рецептата и онагледяването. Ще го пробвам.
    Нелка, това момиче гладно ли е или така ми се струва :?

  12. #12

    Подразбиране

    Ама не бе! Момичето само пробва баницата! :wink:

  13. #13

    Подразбиране

    Благодяря ви за отзивите. Вие само пробвайте, и ще видите що за вкусотия е Само едно забравих, мисля, да напиша преди:
    ЛИСТОВЕТЕ ТРЯБВА ДА СА МАКСИМАЛНО ТЪНКИ, КОЛКОТО ПОЗВОЛЯВА БЕЗ ДА СЕ НАКЪСАТ, КАТО ЦИГАРЕНА ХАРТИЯ ДА СТАНЕ!

    Хм! Казала съм го
    Ама това яркото нека стои да си знаете, че е важно

  14. #14

    Подразбиране

    Не съм сигурна, че ще успея да разтегля толкова тънки кори, без да се разкъсат. То това си е майсторлък , Ducky.

    Нелка, да намериш едно момиче, което прави баници, а не само ги пробва (за всеки случай да поясня, че иде реч за момичето от гифчето )...
    А като намериш, ми го дай на заем

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Драга ми Алис! :twisted:

    Кажи ми къде да ти нбамеря ЯПОНКА, която да хапва БАНИЦА!!!!
    Ей затова момичето си яде ориз, ама ние в нашия случай го минаваме за тутманика на Ducky.


    Влязох тук за да надникна още веднъж в рецептата.
    Така ми се иска да направя утре един опит, а как знам че не става само с един... И все се опивам да отложа.
    Много ми допада че тук няма мляко и заливки; подобнен вариант си правя и аз по една "мързелива" схема.


Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •