Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 30 от 30
  1. #16

    Подразбиране

    Dubliran posting, iztrih go.

  2. #17

    Подразбиране

    Нелка, нали знаеш, че се шегувам! То беше малко в преносен смисъл - като ме мързи да си направя, търся си помощник! И аз съм му мераклия на тутманика, но вече втори ден съм на ябълки+капучино+айрян.
    Ама да не си помислиш, че за цял ден, само до към осем вечерта. С тия тестенички и сладички неща само растем, ама нашироко .


    П.П. Не е за вярване, но сигурно ми предаваш желанието за цвят на текста (горния). След като избрах цвят, видях, че и ти си писала с него. Отбелязвам го, защото не се случва за първи път.

  3. #18

    Подразбиране

    Здравей, Дъки!

    Най-после се реших да направя и аз една баница, но денят- къс, няма време за всичко, така че се получи "мързелива".
    И дума да не става че може да се сравнява с твоята "истинска", но въпреки това ще поместя снимки. В случай че на някого му е интересно, е по-лесно с картинка отколкото със словесни обясднения.

    Тестото е малко по-различно:
    2 яйца, 2,5 дл вода, малко оцет и брашно
    Количеството масло, което ползвам за намазване е минимално: повече е от 50г, но няма 100.
    Не слагам никаква плънка, само поръсвам с малко сол.

    Това от снимката е половината от тестото. Pазделям го на две и точа две баници: по една за половинката ио за мен!








  4. #19

    Подразбиране

    Нелка, още днес ще пробвам да направя такава баница. Много апетитно изглежда опечена. "Малко оцет" сигурно е 1-2 суп. лъж. Интересното е, че не слагаш сол в тестото, а поръсваш - може би солта оказва влияние на тестото по някакъв начин - какъв анализ ти дръпнах на рецептата ... не е истина!

    П.П. Ще я направя с едно яйце :wink:

  5. #20

    Подразбиране панагюрски тутманик

    "Листа се завива на пакетче, като всеки следващ се увива около направеното до момента, като готовото се слага така че там където е събрано завитото да е надолу, това се прави за да не се събират дебелите крайща на листовете на едни място."
    Това не ми е ясно как става, и все се каня да те питам?

  6. #21

    Подразбиране

    Алис,

    Тъй като аз все си мисля че никoй няма да прояви интерес, в началото и не се впускам в обяснения(засрамвам се).
    Да, има малко сол в тестото, но наистина малко. Аз все съм на принципа че да се добави допълнително може, докато да се отнеме не става.

    Направи проба с едно яйце, защото ми се стори че стана като че ли по-жилаво от друг път, или кой знае дали не е било това, че бях прегладняла докато чаках да стане и практически когато баницата беше готова аз вече се бях нахранила с други неща?
    :?

  7. #22

    Подразбиране питане

    Нелка,

    колко вода? :wink:

  8. #23

    Подразбиране

    2,5 dl ili 250 ml...abe 1 чашa
    тук наистина не става дума за мерки до милиграм. Само не питай за брашното!!!:twisted:

    След като го завия така, на купчинка, го оставям за известно време в хладилника- да се стегне, след което го разточвам на доста тънко и пека.
    Междувременно се нахранвам с нещо друго.

  9. #24

    Подразбиране

    По принцип сол в тестото за баница се слага малко /щипка/.Когато се разтокват корите ако има повече сол ги накъсва .

  10. #25

    Подразбиране

    Това, че трябвало да стои в хладилника и после да се разточи на тънко, вече го пропуснах, защото вече опекох баницата , ама за втория опит вече ще знам какво трябва да правя.

  11. #26

    Подразбиране

    Нелка,въпрос за баницата???
    Слагаш да я печеш така,както си захлупила парчетата едно върху друго или след това отново разточваш ??? :?

  12. #27

    Подразбиране

    Нелка, пишман ще станеш от въпроси, ама и още един - мажеш ли отгоре баницата с мазнина, преди да я печеш?

  13. #28

    Подразбиране

    Скарлет и Алис,

    Така както тестото е захлупено на купче, го завивам и го поставям в хладилника докато се стегне. Тогава го точа на максимално тънко, чакам докато отново се отпусне от напрежението в него, намазвам с малко мазнина и пека.

    Ами... това е май.

    Следващия път ще направя такъв, истински бюрек и ще покажа него.

  14. #29

    Подразбиране re

    Нелка,баницата ти е страхотна за забързаното ни ежедневие...и с едно айранче съвсем добре ще ни дойде.Давай все такива вкусотии.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Ами аз тъкмо защото е по бързата процедура, затова я дадох. Знам че повечето хора нямат време.
    Сега ми се иска и едни гризини да пусна, не знам дали са достатъчно бързи, но може би за някой неделен ден?


    Ето снимка на гризините:


Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •