Показване на 1 до 13 от 13
  1. #1

    Подразбиране Питане за преместен магазин - Варна

    Здравейте, от Варна съм и почти винаги си купувам конци на метър от магазинчето до Историческия Музей (ул. Антим I, ако не се лъжа). От септември миналата година се смениха собствениците, интересува ме къде си е преместила магазина предишната жена? Моля, ако някоя от вас знае да даде инфо!

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetlina Виж мнение
    Здравейте, от Варна съм и почти винаги си купувам конци на метър от магазинчето до Историческия Музей (ул. Антим I, ако не се лъжа). От септември миналата година се смениха собствениците, интересува ме къде си е преместила магазина предишната жена? Моля, ако някоя от вас знае да даде инфо!

    Никъде не е преместен магазина.Просто го закриха. Конци на метър може да се купят в магазинче на бившия пазар зад катедралата.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  3. #3

    Подразбиране

    Ами благодаря за информацията, а за магазина зад Катедралата, ако имаш предвид, този до Клас пиле, там есента магазинчето беше закрито. Скоро не съм минавала, може отново да работи, а видях и едно ново в подлеза пред бившите Рибни хали.
    Просто ме интересуваше дали точно тази жена от Антим І продължава някъде другаде да продава.

  4. #4

    Подразбиране

    Магазина зад катедралата от бараката се премести в магазина за прежди точно до пиците и "Клас пиле", работи си, преди една седмица си купих оттам конци.

  5. #5

  6. #6

    Question

    Zdraveite na vsichki. Vchera s dyshterq mi vyrvqhme po Kolohozniq pazar vyv Varna, vlqzohme v magazin za gobleni i tq mnogo si haresa edin ot ''The Gold Collection'' ( Zlatnata kolekciq) . Goblena naistina e mnogo hubav kazva se V Gradinata i predstavlqva jena dyrjashta buket cvetq i mnogo okolo neq. Za syjalenie nqmahme mnogo vreme da ni obqsnqt kak se shie, tyi kato nito az nito dyshterq mi sme shili takyf. Kazaha ni che Amerikanskite gobleni se shiqt po-trudno a pri toq trqbva da se kombinirat cvetove i se shie v 4 razlichni boda. Nqkoi moje li da mi dade nqkakvi nasoki poneje ne sme ot Varna i nz dali shte moje skoro da otidem

  7. #7

    Подразбиране

    Лично аз отидох да попитам също за един такъв гоблен на американската фирам дименшън и жената ми обясни че се шият напълно нормално като само на места може да се шие с един конец (оказано е в схемата ) .правят се с обикновен гобленов бод.Сега дали е ставало въпрос само за този моя гоблен не съм сигурен, но аз почти се бях отказал от него поради опасения за тези бодове и какво ли още не ,но вече събирам парички и до месец два го почвам
    "Не си мисли, че това което неразбираш е невъзможно"
    Сервантес-Дон Кихот
    parcheka@abv.bg

  8. #8

    Подразбиране

    Здравейте, тъй като шия вече втори на тази фирма, искам да споделя мнение по въпроса, могат изцяло да се изработят с гобленов бод, но по принцип в легендата има и кръстат бод, има с 1,2,3 и дори с 4 нишки бодове, но ви уверявам че ако ги ушиете както е указано ще се получи мн по добре. Има и така наречения контурен бод, както и има комбинация между два цвята, както с по една нишка от двата цвята така и с 1:2 нишки от цвят. така че ако дъщеряти има някакъв опит с гоблените ще се справи, но трябва да има здрави нерви. аз лично след като почнах първия на тая фирма определено бях решила че колкото и да ми харесват няма да се хваня втори път, но след като видях резултата.........а и за един праник ми подариха следващия и нямаше как да не го започна. като ушиеш един се "зарибяваш" и не можеш да спреш. така че успех на всички ако имате др въпроси питайте


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Loria Виж мнение
    Здравейте, тъй като шия вече втори на тази фирма, искам да споделя мнение по въпроса, могат изцяло да се изработят с гобленов бод, но по принцип в легендата има и кръстат бод, има с 1,2,3 и дори с 4 нишки бодове, но ви уверявам че ако ги ушиете както е указано ще се получи мн по добре. Има и така наречения контурен бод, както и има комбинация между два цвята, както с по една нишка от двата цвята така и с 1:2 нишки от цвят. така че ако дъщеряти има някакъв опит с гоблените ще се справи, но трябва да има здрави нерви. аз лично след като почнах първия на тая фирма определено бях решила че колкото и да ми харесват няма да се хваня втори път, но след като видях резултата.........а и за един праник ми подариха следващия и нямаше как да не го започна. като ушиеш един се "зарибяваш" и не можеш да спреш. така че успех на всички ако имате др въпроси питайте
    Моля те, виждам, че си напред с материала, я ми кажи гобленовият бод 1:1 ли е или 1:2? И още нещо, този бод с колко нишки се шие? Благодаря ти предварително!

  10. #10

    Подразбиране

    Магазина на Юлия е отново преместен.Някой от варненки знае ли къде се намира сега?Трябват ми конци на метър.

  11. #11

    Подразбиране

    Намира се в гаражите на Колхозния пазар. Последния блок към пазара.

  12. #12

    Подразбиране

    Изобщо не знаех, че на колхозния има магазин за конци, а пък често минавам оттам... нали нямате предвид магазина на представителите на Дименшънс или магазина за прежди пред него, в който има и щампи?

  13. #13

    Подразбиране

    Реклама:
    Много благодаря за светкавичния отговор!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •