Показване на 1 до 5 от 5
  1. #1

    Подразбиране Шоколадов сладкиш

    Шоколадов сладкиш
    Рецепта от The mermaid

    С разрешението на The mermaid,пускам оригиналната рецепта

    Първо пиша рецепта за шоколадовата глазура:
    В малка тенджерка разбъркваш 1 пълна чаена чаша захар, 3 пълни супени лъжици какао и 1 чаена лъжичка брашно. Нарязваш 125 грама краве масло на кубчета и слагаш на котлона, докато се разстопи маслото и се смеси добре със захарта и какаото. Добавяш около 200 мл прясно мляко и оставяш да се вари на тих огън, докато се сгъсти малко и добие плътност. Отделяш една чаша от глазурата и оставяш настрана всичко да се охлади.

    4 жълтъка се разбиват до побеляване. По малко започваш да добавяш от глазурата, която ти е останала в тенджерката. Добавяш 1 чаена чаша нарязани орехчета и около 1 чаена чаша брашно + 1 бакпулвер. (може и малко повечко брашно, зависи от яйцата). Отделно разбиваш белтъците насняг и внимателно ги разбъркваш с останалата смес. Накрая- 2 ванилийки

    Пече се на 180 градуса. Още докато е топъл го заливаш с глазурата, която си отделила в чашата. Нарязваш на малки квадратчета или ромбчета.

    Пропуснах а кажа, че за по-различен и нетрадиционен вкус в глазурата можеш да сложиш каквато ти душа иска подправка- канела, карамфил, индийско орехче, малко червен пипер, кора от портокал..

    Снимка на сладкиша в оригинал и моя сладкиш
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Скарлет - благодаря!
    Това се получи вчера и до вечерта беше ометено! Страхотна вкусотия - само дето глазурата ми се получи малко редичка, но и така свърши ...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране Сладкиш шоколадов

    Страхотно! Благодаря за рецептата...Само че твоят Скарлет е по -надут...
    И гостите го харесаха....

  4. #4

    Подразбиране

    ох момичета как ме изкушавате а съм на диетаох,ох какви вкусотии

  5. #5

    Подразбиране

    Реклама:
    май ще го опитам,звучи ми ,а и изглежда ужасно вкусно

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •