Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 149
  1. #16

    Подразбиране

    Благодаря nadejdabr, аз затова такъв го избрах, че да съм сигурна , че ще й хареса, понеже имаме различни вкусове с нея.

    Иначе аз избродирах това, което ми е осмомартенски подарък от Ducky, то си има и другарче, но за съжаление не ми стигна времето. Довърших и едно несесерче, което чакаше повече да го ушия, бродерията му поне стана бързо.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от smeshko : 25.05.2009 в 18:15.

  2. #17

    Подразбиране

    Аз съм калпава шивачка и несесерчето си има кусури, но ми е гордост, та затова го показвам отпред, отзад и отвътре /заредено по предназначение/
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #18

    Подразбиране

    Направих това за рожденния ден на майка ми. Малко и скромно, но от сърце.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #19

    Подразбиране

    Айде аз пак с един дребосък - на Тралала "Пролетно джудже". Много ми беше симпатично и нямах търпение да го направя, но ... Нямах подходяща панама и го ших на бг неразграфена за гоблени, ших го с полукръстче, към което имам резерви. Модела е много сладък, ама го прецаках, определено трябва да се шие с кръстче, няма да го слагам в рамка, нещо друго ми се върти в главата, по-нататък ще видя какво ще го правя. Засега само го показвам, пък дано ви хареса.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #20

    Подразбиране

    Намерих място на джуджето, вкъщи никой не го харесва освен мен, затова го сложих да ми краси кутията с мулинета. Облепих я с плат, а на капака - джуджето.

  6. #21

    Подразбиране

    А пък тези охлюви ги замислих да ги правя на торбичка за един от конструкторите на децата, че му се развали опаковката. Като търсих подходящ модел, малкия ги видя и два дена повтаряше "льольови, икам льольови", та избора си е негов.

  7. #22

    Подразбиране

    чудесно е джуджето и имаш моите поздравление за практичното му място. Можеш ли да покажеш още снимки на кутията? Каква е и какво лепило и плат използва? А за охлювчетата нямам думи! Много са красиви!

  8. #23

    Подразбиране

    Много Ви благодаря за похвалите , ако знаете само колко ми е приятно ...
    Marieta_, ето снимки как действах http://picasaweb.google.com/slavinaj...eat=directlink Това е само за капака. Основно се водих от този блог http://leblogdecathy.canalblog.com/a.../11570033.html
    Използвах вата от една стара бебешка завивка, остатъци от лен за страниците на кутията , около 1 м декоративна зелена лента /широка 0,5 см/ и лепило за плат, метал, дърво и кожа Pelikan /купих го от м-н Джъмбо, 3,50 лв - 3 бр./. Възможно е да има по-добър вариант за лепилото, ама аз това намерих. Придържах се 1:1 към този блог, който посочих.
    1. Залепих ватата към капака, центрирах и закрепих с карфици бродерията. 2. Намазах с лепило ватата и капака отстрани, и залепих бродерията, като си помагах с щипки. 3. Изрязох остатъка от плата с резец. 4. Залепих лентата накрая отстрани, пак си помагах с щипки. 5. Изрязох ивица плат /лен/ с ширината на кутията + около 1 см резерв от двете страни. Подгънах с ютия и залепих директно върху кутията. После "изгладих" на ниска степен с ютията плата. Става бързо и даже малкия ми син гледаше без много да пипа, явно му беше доста интересно.

  9. #24

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rodich Виж мнение
    .... от казаното, показано и направеното по-горе ми идва наум, че името ти трябва е Сръчко, а не Смешко
    И аз съм съгласна Много благодаря за подробната информация. Според мен е изключително полезна и много точно си обяснила всичко. Ако искаш можеш да я поместиш в темата за Нестандартни гоблени/,http://www.goblenite.org/showthread....0%F0%F2%ED%E8/ където има обяснени техники и примери. Според мен твоята работа има достойно място там.

  10. #25

    Подразбиране

    Снощи най-сетне приключих с една моя мечта - органайзер за бродиране, формат А4 /даже малко по-голям/. Идеята ми е от френските блогове, а изработката се променяше с времето. Бродирах върху български лен, който е за шиене по принцип, много ситен и затова ших с 1 нишка кръстче върху 2 нишки от плата. Докато го направя, резултата коренно се различава от първоначалния замисъл, но основното му предназначение беше да побира схемата, мулинетата, бродерията и всички джунджурийки свързани с нея. Със шиенето съм на Вие и затова органайзера е доста крив, ама си го харесвам, а пък като го заредих .... Остана да измисля как да го закопчавам или връзвам, ама с времето и идеята ще се появи.
    отпред ;отзад ;и отвътре

  11. #26

    Подразбиране

    Манка си получи коледния подарък, та го слагам тук
    Редактирано от smeshko : 08.12.2009 в 10:39.

  12. #27

    Подразбиране

    Наде благодаря, мнението ти ми е много ценно
    Манка радвам се, че ти харесва банера, че по едно време ме налегнаха съмнения ... .
    Gunnys благодаря ти.
    Днес като си влязох в темата я нямаше снимката с банера, та пак ще го покажа
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от manka : 03.01.2010 в 14:11.

  13. #28

    Подразбиране

    Между двата празника да освежа страничката ми Приложението на охлювите
    Малки подаръчета за Коледа

  14. #29

    Подразбиране

    Едно птиче, дето много ми хареса, но още не съм измислила какво ще го правя
    и един изтърсак, който бях забравила

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Това го направих за капака на една кутия за чай, ще бъде за подарък. Модела е сборен, по мотиви на "Тралала", оригинала не го намерих и действах по снимка + елементи от други схеми.

Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •