Цитат Първоначално написано от Мари Виж мнение
iv4omad, напиши ми повече за този препарат L-carnitine.
Продават го във всяка аптека -под формата на таблетки или течен.Във фитнес залите също го има ,както и в комбинираните хапове-Fat Burner,които имат добавка на желязо,витамини и минерали.
Основното ,което трябва да се знае ,е че нямат ефект без физическа активност.
За да ви успокоя съм се консултирал с лекар,защото съм боязлив в това и не исках да пия някакви химии-ползвали това в токсикологията при силно отравяне с гъби и се инжектирало в чист вариант директно за да спре интоксикацията и отравянето на кръвта.(не твърдя ,че е вярно-така ми обясни лекарката)
Обяснението ,което пък ми даде фитнес инструктора беше горе-долу такова:
"Започваш да не ядеш въглехидрати или просто драстично намаляваш храната.Организма започва да търси запаси или материал за енергия и работа в стомаха...не открива..минава през червата и там същото..накрая се обръща към "Държавният резерв" (мастните ни натрупвания) и почуква на вратата им.Там клетките пазителки на резерва им казват ,че няма запаси,а L-carnitine излъгва тези клетки и им казва ,че има."..много съм се смял на това обяснение.
Така или иначе L-carnitine го има във всеки традиционен препарат за отслабване-дори и в кафе Вита Голд