Страница 1 от 14 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 205

Тема: Авантюра

  1. #1

    Подразбиране Авантюра

    Може би сте срещали на други форуми се играе една игра Авантюра, интересна и лесна и не отнема време.

    За целта се взема малко моделче , да речем 60 х 80 бодчета, и цветовете да са 10-12.

    водещия на играта представа схема на всеки цвят като отделен етап - например първо се подава схема и там е отбелязан само синия цвят, на втори етап - може да се даде само червения цвят и така докато се изредат всички цветове .

    Интересното е че участниците не знаят какво шият ниакъде до средата на етапите където вече започват да се досещат .

    по принцип в началото се написват имената на цветовете, но всеки сам си избира точно цвета, например казва се син - вие си избирате какъв нюанс на син, А можете и да го сложите зелен, по интересно ще буде какво ще излеза най накрая.

    Ако има желаещи можем да организираме една такава игра, разбира се модела не се знае предварително , само водещия го знае , защото тои преставя етапите , може по един етап в седмица или по два.

    играта напомня лично на мен - курс за начинаещи когато човек се учи от лесен модел как да добавя един по един всички цветове, но е интересно.

    има ли желаещи , пишете

    допълнителна информация

    Нека да обявим начало - понеделник 04.02. 2008

    участниците да се запишат и ще сложим имената в първото съобщение

    размер 60х70
    панама - бяла или кремава , желателно едра като Аида 14 , или ако е бълг. неразграфена ще се шие 1:4 , иначе ще е много малка фигурката

    цветове - 8 , като от всеки се използва тъмен и светъл , например - син - ще има 2 - св син и т син и по такъв начин общо стават 16

    обявявам цвета с всеки етап и казвам дави е светъл или тъмен , ако някой реши да ползва други цветове още по интересно

    етапите ще са по 3-4 дни защото са малки и няма да затруднят никого

    уточнение за панамата - самия модел е 60х70 бодчета, значи трябва да се остави по 3-4 см отстрани, тези 60х70 няма да са изцяло изпълнени, значи да се използва неразграфена е по-добре

    бод - по желание на участника - или кръстчета или гобленов

    конци - всеки използва каквото има, целта е не да се купуват нови конци а да се оползотворяват остатъците ако има такива

    като свършим един етап участниците си показват ушитото за да пристъпим към следващия

    Участници:

    Sanita
    keikal
    Дида
    NIA
    jumper
    mmagi.nik
    el_i
    did_tag
    vivi
    mladenka
    BIBETO
    lili
    Jully
    mimik
    Jana_jj
    zdrmail
    st_dobri
    alunagalia
    Pepa555
    adi-viki
    emmouna
    Loria
    barbie
    viking

    етапи

    ето тук е действащ линк за схемата на слончето, за съжаление админите са ни изтрили всички етапи

    http://3r4t.multiply.com/video/item/77/slonik.xsd
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  2. #2

    Подразбиране

    цветове за 7 и 8

    ако всичко върви така добре ще мога да ги сложа в сряда в нова тема

    схеми http://www.goblenite.org/showthread.php?t=3971

    знак за 7 етап , по-тъмния цвят


    знак за 8 етап , по-светлия цвят


    цветове




    надявам се че мога в петък да сложа 9 и 10, всичко зависи колко сме експедитивни, за сега всичко е много добре,
    цветовете ще са :
    лилаво
    св. лилаво

    схеми и готови
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=3978[/
    лилаво

    Св. Лилаво



    11 и 12 – синьо
    и св. Синьо
    ако вече сте използвали подберете такива каквито не сте
    в неделя 17 феб
    схеми и готови http://www.goblenite.org/showthread.php?t=3990


  3. #3

    Подразбиране




    сложих тук знаците на синия и св. синия защото не мога да добавям повече картинки в пост 2, надявам се Манка да изтрие другите постове за да се съберат моите един след друг

    етапи 13 и 14 ще са в жълто
    схеми и готови
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=3994


    последните два етапа 15 и 16 ще са в прасковени цветове - съответно по-тъмно и по-светло, с тях се запълва фигурката, и естествено който вече ги е исползвал да си подбре два цвята по свой вкус
    ще има и контур, който може да се направи например с тъмно червения цвят или с който и да е тъмен, както ви харесва
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  4. #4

    Подразбиране

    Идеята е много интересна! И аз съм за!

  5. #5

    Подразбиране

    Идеята е хубава,поздравления,но не бързайте да почвате,нека още два три дни да я видят и други момичета.Нали знаете колкото повече,толкова по-весело

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  6. #6

    Подразбиране

    ок ще почакаме да се съберат повече хора
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  7. #7

    Подразбиране

    viking ако искаш си избери дата на започване за да преценят кои имат възможност да започнат играта,например-01.02 или 05.02
    Обявяваш размера на гоблена,цветове и тези които са записани започвате


    А аз сега ще ти направя темата като съобщение..

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  8. #8

    Подразбиране

    На мен също ми допадна това предложение.Може би ще се включа и аз

  9. #9

    Подразбиране

    С удоволствие ще се включа! Ще въде весело...

  10. #10

    Подразбиране

    Допада ми като идея. Ще се опитам да се включа , но да не е кръстат боб , че отзад ги правя на петмез.

  11. #11

    Подразбиране

    Нека да обявим начало - поведелник 04.02. 2008

    участниците да се запишат и ще сложим имената в първото съобщение

    размер 60х70
    панама - бяла или кремава , желателно едра като Аида 14 , или ако е бълг. неразграфена ще се шие 1:4 , иначе ще е много малка фигурката

    цветове - 8 , като от всеки се използва тъмен и светъл , например - син - ще има 2 - св син и т син и по такъв начин общо стават 16

    обявявам цвета с всеки етап и казвам дави е светъл или тъмен , ако някой реши да ползва други цветове още по интересно

    етапите ще са по 3-4 дни защото са малки и няма да затруднят никого

    като свършим един етап участниците си показват ушитото за да пристъпим към следващия
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  12. #12

    Подразбиране

    ЕЙ ,хайде де къде да се записваме,че нямам търпение.

  13. #13

    Подразбиране

    sanita записана си, останалите всеки подтвърдете участието си за да ви включа в списъка
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  14. #14

    Подразбиране

    Уточняващ въпрос - на колко етапа ще е играта?
    Искам да зная ,за да преценя дали да се включа,макар че вече ми е късно за "авантюри"
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Включете ме и мен. Макар, че има вероятност да не смогна, защото от 01.02. започвам и друга авантюра - нова работа. Желание не ми липсва, дано се оправя (и с двете) .
    NIA, мисля че отговора на въпроса ти е- 16 етапа, след като са 16 цвята. Поне аз така го разбирам.

Страница 1 от 14 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •