Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Показване на 46 до 57 от 57
  1. #46

    Подразбиране

    Малко ми е тъжно и искам да споделя с вас и дано да не ви се случи подобно нещо, че много е гадно. Купих си същия маркер, който по- горе е показала Val4e и го използвах на няколко гоблена. Нямах проблем, но при последните 2 ми останаха жълти следи, които доста ясно се виждат, а на последния гоблен 29 черти от координатната система, която си бях разчертала се изпраха, но едно- 30- тата остана. Прах го няколко пъти и нищо. Даже предишния гоблен, колкото повечи го прах като че ли все повече се виждаха тизи жълти черти. Гоблена беше за подарък и го подарих така, защото нямах време да правя нов. Адски ми стана неприятно. Маркера е вече в коша за боклук и отново се върнах към тропосвонето с обикновен конец за ориентир. Доста по- бавничко е, но поне няма да хвърлям готови гоблени. Не знам дали с времето нещо стана с този маркер, но пожелавам на никой от вас това да не случва.
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  2. #47

    Подразбиране

    Много съжалявам за случилото се, а може ли да те попитам с каква вода го пра, по-топла или по-студена, аз не съм имала никакъв проблем, но винаги първо пера гоблена с по-студена вода и не търкам, просто го слагам под течащата вода и маркера сам изчезва.

  3. #48

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Val4e Виж мнение
    Много съжалявам за случилото се, а може ли да те попитам с каква вода го пра, по-топла или по-студена, аз не съм имала никакъв проблем, но винаги първо пера гоблена с по-студена вода и не търкам, просто го слагам под течащата вода и маркера сам изчезва.
    Аз си купих май същият маркер,като твоят от Испания за 6 евро и съм много доволна.Само при натъркване с напоено с вода памуче линииките изчезват Като цвят пише синьо,а е произведен в Германия.Mисля,че фирмата която го произвежда има такъв сайт-www.prym-consumer.com

  4. #49

    Подразбиране

    Винаги пера гоблените с хладка вода. Колебая се дали не натисках повече при тези гоблени при разчертаване Не разбрах защо така се получи, след като 4-5 малки гобленчета с него уших и само при потапянето във вода / без сапун/ изчезваше и бях много доволна. Моят беше точно такъв - син на фирмата "Прим".
    Пожелавам ви да не ви се случи подобно нещо!
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  5. #50

    Подразбиране

    Същия проблем...направо съм бясна...днес си завърших гоблена "Количката" на Вервако и като го изпрах....о ужас.Маркера си остави следите по панамата и не мога да го изпера.Снимките които ви показвам са на още мокрия гоблен и маркера е на него за да видите за кой вид говоря.Странното е че като купих маркера го пробвах веднага в единия край на гоблена и наистина се изпра и аз смело разграфих панамата...а сега като го уших и.....Прах го в хладка вода както Валчето писа ама ...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #51

    Подразбиране

    А ето моята Кармен, току що я снимах отново, няма и следа от маркера, а в етапите можете да видите как цялата я бях разчертала, честно не знам на какво се това, че при други остават следи и много съжалявам. Но аз съм много доволна от маркера.



    Мокрото петно горе е вода, понеже току що пак я гладих, че бях прибрала гоблена и се беше понамачкал.

  7. #52

    Подразбиране

    Момичета, натопете го в хладка (даже студена ) вода с Вениш и всичко излиза без проблем без промяна на цветовете
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  8. #53

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tsvety Виж мнение
    На снимката с упътването на маркера е подчертано да се премахва маркерът ПРЕДИ използването на всякакви перилни препарати и ПРЕДИ гладене. Да не би да тези, които имат проблеми да са изпрали гоблена с препарат и да е станала някаква химическа реакция?
    Много е възможно и така да се е получило защото когато писах първия път за проба го намокрих само с вода без сапунче...а снощи направо го натопих в сапунена вода....

  9. #54

    Подразбиране

    Когато се ползва този маркер в никакъв случай не гладете гоблена предварително и не перете с нищо друго освен с почти или направо студена вода, докато падне. Всъщност аз само държа гоблена под течащата вода и маркера постепенно и бързо изчезва. Но сестра ми уши едно сватбено гобленче и тя така сложила сапун, хем и казах и на нея само студена вода, и останали следи. Сега ще се мъча да оправям и нейните щети. Ако се ползва правилно маркерът си е много хубав и полезен, аз вече три гоблена чертах с него, а сега и за чантата, която шия го ползвам.

  10. #55

    Подразбиране

    Да споделя и аз своя опит. Когато за първи път опитах да го изпера върху пробно парче панама започнах както обикновено си пера гоблените - със сапун и хладка вода. Останаха много видими следи и се наложи доста търкане докато се премахнат. След това опитах втория вариант - просто го накиснах в съд със студена вода и го оставих така за десетина минути. Маркерът беше изчезнал напълно, а водата в която беше накиснато беше с леко променен цвят. Такива писмени указания съпътстваха всички маркери подарени на приятелки.Не ми се искаше да направя мечешка услуга на някого.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  11. #56

    Smile

    Цитат Първоначално написано от schatsi Виж мнение
    Същия проблем...направо съм бясна...днес си завърших гоблена "Количката" на Вервако и като го изпрах....о ужас.Маркера си остави следите по панамата и не мога да го изпера.Снимките които ви показвам са на още мокрия гоблен и маркера е на него за да видите за кой вид говоря.Странното е че като купих маркера го пробвах веднага в единия край на гоблена и наистина се изпра и аз смело разграфих панамата...а сега като го уших и.....Прах го в хладка вода както Валчето писа ама ...
    накисни го за по- дълго във вода, както е казала Ниа и вярвам, че ще се изпере

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  12. #57

    Подразбиране

    Реклама:
    накиснах го първо в студена вода и после в хладка вода с гел за пране и....изпра се.Сега съм доволна но за напред ще ми е обица на ухото и ще пера само с хладка водичка

Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •