Показване на 1 до 10 от 10
  1. #1

    Post бродиране на покривки

    Имате ли избродирана покривка? На каква панама?
    До скоро си мислех "Как може майка ми да бродира салфетки за кафе например? ами това е толкова труд и после някой да ти го накапе"
    Но с времето започвам да харесвам и тези модели ...... скоро ми се ще да се захвана с някой. Имате ли ваши изработки? Предпочитам нещо изпитано

    Промених си мнението покрай мандала.
    Мандала е окръжност, понякога квадрaт, понякога тръгълник или друга геометрична фигура, която в себе си има плетеница от други фигури. Използва се за медитация. Това нещо се оцветява както му харесва на човек. Рисунката отразява вътрешното аз (центъра на мандалата) и околния свят. Във всеки момент човек е различен и две мандали рисувани по различно време не си приличат ..... По същата логика могат да се редят мандали с мозайки и после се развалят, защото всичко е преходно.

    Та и бродирането е вид медитиране и рисуване на мандала с конец .....


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    A! и още нещо

    Ако може някой, който е правил покривка да сподели как се поръбва


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  3. #3

    Подразбиране

    Виж в тази тема съм качила някои неща.
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2636&page=7
    А пък поръбването обикновено правя на машина, но ми се ще следващия път да сложа отдолу някаква дантелка. Има и други варианти с ажурен бод.

  4. #4

    Подразбиране

    Мили гобленарки, много ми се иска и аз да избродирам покривчица.
    Обаче се чудя, какви конци (като марка) да използвам. Спрях се на мулине, макар че ми харесват и по-дебели, но засега знанията и уменията ми стигат само за кръстче...
    Бих искала да я пера в пералнята, прането на ръка ми е кошмар.

    А, и още нещо: може ли да се глади покривка с метализиран конец? Имам едни ламета от Анкор, които са като тел, няма ли да повредя ютията или покривката?

  5. #5

    Подразбиране

    biskvitka_,

    Съвсем скоро уших едно новогодишно гобленче с сребърни и златни ламета на Anchor. Доста време и доста усърдно го гладих - нищо няма и на ютията и на ламето!

    Действай смело!

  6. #6

    Подразбиране

    Здравей biskvitka Преди няколко години ми се наложи да работя в една фирма за ръчна бродерия. Там се научих,че покривки могат да се бродират на всякакъв плат и с всякакъв бод т.е. всякаква техника. За жалост при преинсталацията на домашния компютър затрих всички схеми и скици които си бях "откраднала" от там . Имам няколко бродирани покривки в къщи на които се храним всеки ден. Препоръчвам ти да бродираш с ДМС защото е устойчиво дори на белина. Както казва rostso на ламето и на ютията им няма нищо ако шиеш с ламе. Ако шиеш кръстчета обаче,тогава задължително трябва да е на панама или да пришиваш отгоре канава,която после се изнищва.Дано съм ти помогнала по някакъв начин. Ако имаш още въпроси пиши ми на ЛС

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rodich Виж мнение
    A! и още нещо

    Ако може някой, който е правил покривка да сподели как се поръбва
    Поръбва се с "Ажур" - така наречен...т.е изнищват се нишки от панамата или плата,но не до края на покривката а до там до където искаш да ти е подгъва. Дано успея да намеря едно списание в което е описано със снимки как се прави ажура,че нещо не се справям с обясненията

  8. #8

    Подразбиране

    Това с ажура ми са го показвали гъркините че нали те много зестра правят...Имах го някъде започнато на панама и не мога да го намеря. Изваждат се нишки на поне 2 см от ивицата на плата / панамата/ . Броя на нишките е по желание . После се шие рибена кост като захващаш няколко нишки и същевременно отзад подгъваш.
    Дано съм била полезна

  9. #9

  10. #10

    Подразбиране

    Реклама:
    За да не откривам нова тема реших да питам тук. Имам голямо парче ленена панама, която е за покривка. Но ме се иска покривката да е бяла. Как мислите, дали може равномерно да се избели ленената панама? И каква белина да ползвам?

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •