Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 32
  1. #1

    Подразбиране Никулденска трапеза

    какво ще имате утре на трапезата? Аз от днес направих някои подготовки. Ето до сега какво съм приготвила :
    Напълних си шарана и го завих във фолио до утре да чака в хладилника да го завия в тесто и да го изпека
    направих си тортата-"Птиче мляко" и сега желира в хладилника.Утре ще я довършвам
    и направих топки"Рафаело" с рулца от раци
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    И за утре ме чакат едни калканчета
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    Тортата трябва да изглежда така,само украсата отгоре ще е друга.
    Смятам още да разбия тарама хайвер от попчета, да направя салата с риба тон и царевица и да омеся питка. Крайния резултат очаквайте утре.
    Хяйде сега вие показвайте вашите гозби.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Недовършената все още торта и набързо направих няколко бонбона "Фиеро роше"
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    УАУУУУУУУУУУУУУУ,Джема,страхотна трапеза си подготвила!Браво на теб!
    Ако аз сложа толкова рибни ястия на масата,може и да ме изгонят от вкъщи,защото освен мен,у нас никой друг не яде риба,затова пък мъжът ми и големия син са големи рибари,но улова винаги се раздава или на родителите ни,или на приятели.

    Моят мъж обича рибата,дето има ушички и вика "ГРУХ-ГРУХ".

  7. #7

    Подразбиране

    А,може ли да пуснеш рецептата за бонбонките???

  8. #8

    Подразбиране

    Djemma , невероятна си
    Прави, това което можеш, с това, което имаш,там където си.

  9. #9

  10. #10

    Подразбиране

    Джемма,
    Поздрави! Толкова многo хубави неща и толкова помощ за всички ни с "филмовия материал"!

    Скарлет,
    Каква добра/лоша случайност това, че спомена за рибата! Мислех да ти предложа един вид скумрия...нещо като маринована...сега разбирам че не би си струвало.


  11. #11

    Подразбиране

    А знаете ли някоя рецепта за хек? Защото ние довечера с тази рибка ще се гощаваме!

    Джема, поздравления! Ти си направо кулинарен корифей!

  12. #12

    Подразбиране

    Миналата година приготвях бяла риба в сладко кисел сос.Ето рецептата/ за 4 порции/:
    600 гр.филе от бяла риба
    перата на стрък пресен лук
    1 к.ч. олио за пържене
    за панировката:
    100 - 200 гр царевично нишесте
    2 яйца
    300 гр брашно
    за сладко киселия сос:
    1 кис. краставичка
    1 морков
    1 к.ч. ябълков оцет
    3 с.л. захар
    3 с.л. кетчуп
    1 с. л соев сос
    Рибата се нарязва на парчета, посолява се и се овалва в нишестето.Оставя се да престои 10 мин.След това се потапя в предварително разбитите яйца и после в брашното
    Кис. краставичка и морковът се нарязват на фин жулиен.Разбъркват се с останалит продукти за соса и се добавя 1 к.ч. вода.Сместа се кипва и се вапи 3 мин.
    Изпържената риба се подрежда в подходяща чиния, а върху нея се изсипва сладко- киселия сос.Сервира се със ситно нарязания лук.
    ЖИВОТЪТ НЕ СЕ МЕРИ С БРОЯ ВДИШВАНИЯ, А С МОМЕНТИТЕ, КОИТО СПИРАТ ДЪХА НИ!!!

  13. #13

    Подразбиране

    Нелка,казвай рецептата за скумрията.Ще си я направя с удоволствие,защото аз много" уважавам" тази рибка.

  14. #14

    Подразбиране

    Ау, момичета, много хубави работи сте стъкмили
    Аз направих шаран във фурната с лук и орехи, а за десерт - една бърза тортичка. Всичко си ометохме за отрицателно време

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Скарлет,
    Поколебах се къде да сложа рецептата, но реших че може да е излишна нова тема, затова продължавам тук.
    Не знам дали "маринована" е правилният термин, но и е не знам как по друг начин да го преведа.

    Маринована скумрия
    _____________________
    4 филета (филетата от две големи риби)
    3-4 с.л. захар
    2-3 с.л. сол
    1 ч.л. смлян черен пипер
    голяма връзка копър
    евт. 3-4 счукани зърна хвойна

    Смеси солта, захарта и пипера.
    Филетата са с кожата, тя не се отстранява.
    Откъм страната на месото втриваш част от сместа сол-захар-piper.
    Поставяш двете филета в подходящ съд с кожата надолу.
    Поръсваш обилно с нарязан копър, +евт. хвойна
    Другите две филета обработваш по същия начин и ги полагаш върху първите, тях- с кожата нагоре.
    Изсипваш отгоре малката част , която е останала от солената смес и оставяш в хладилника за 2-3 дни, под лек натиск.
    Филетата трябва да се обръщат 2 пъти дневно, всички заедно, така че горните и долните да си сменят местата.
    Много е удобно вместо директно в съд, да поставиш рибата първо в подxодяща найлонова торбичка : така се улеснява обръщането.
    След като рибата е готова, може да отстраниш стария копър и да наръсиш с nov.

    По този начин тук се приготвя сйомга и пъстърва, но във Варна съм правила по този начин скумрия и намирам резултатa за чудесен.

    Рибата се реже на тънки резенчета, като ножът се държи в остър ъгъл спрямо дъската за рязане.

    ....................

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •