Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 32
  1. #16

    Подразбиране

    Ето го отчета ми :
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #17

    Подразбиране

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #18

    Подразбиране

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #19

    Подразбиране

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #20

    Подразбиране

    Дано се виждат "конците" на питката
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #21

    Подразбиране

    Джемма, свалям ти шапка! Страшна си! Всичко е направено майсторски и с вкус!

  7. #22

    Подразбиране

    уауууу всичко е страхотно - хахаха нека само си мислим за диети , че то става ли да си на диета при тези вкусотийки :wink:

  8. #23

    Подразбиране здравей

    БРАВО
    Всичко се случва само един път в живота
    http://snimka.bg/album.php?album_id=2903

  9. #24

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета, но май само аз показах снимки, никой друг не снима ястията си?

  10. #25

    Подразбиране

    Леле! Засрамих се... Ако ви кажа, че за Никулден направих само панирана скумрия... Ама все пак съм млада домакиня без много опит, с шаран ме е страх да се занимавам, че досега не съм правила, а пък имам и малко дете на главата... къде ти време за толкова вкуснотии...

    Djemma, може ли рецептата за тортата? Наскоро си копирах рецепта за Птиче мляко от един руски сайт, но не е същата.

  11. #26

    Подразбиране

    Торта "Птиче мляко"
    Блат :
    4 яйца се разбиват с 1 чаша захар, прибавя се 1 чаша брашно. Изпича се блат.
    Крем :
    40 гр желатин, 1 чаша прясно мляко,300 гр масло,10 яйца, 2 чаши захар,1 с.л брашно,ванилия.
    Желатинът се накисва в 150 гр вода, разтваря се без да завира. Жълтъците се разбиват с 1 чаша захар, долива се мляко и брашното се слага, предварително размито с няколко лъжици от млякото.Сварява се на крем на водна баня.Оставя се да изстине. Маслото се разбива с ванилията и се прибавя по малко от сварения крем, разбива се добре, Разбиват се белтъците на гъст сняг с другата чаша захар. Прибавя се бързо на тънка струйка горещия желатин ( именно горещ! ).Съединяват се внимателно двата крема до еднородна маса.
    Глазура :
    5 с.л какао,4 с л мляко,50 гр масло, 1/2 чаша захар. Всичко се кипва на котлона до хомогенна смес.
    Сглобяване на тортата:
    Блатът се реже на две.Едната част се поставя във формата, в която е печен, излива се крема, слага се другия блат. Оставя се да желира 4-5 часа в хладилника. След това се вади на табличка и се полива с глазурата. На снимката в крема е добавена червена боя и част от крема е изсипан в тава на тънък пласт. След като желира сместта в тавата с формичка за сладки или нож може да се изрежат фигури за украса на тортата.

  12. #27

    Подразбиране

    Мерси много! Онази рецепта пък, която бях копирала, беше с крем от грис, поне така си го преведох. Абе беше съвсем различна.

  13. #28

    Подразбиране

    Da, znam q, s gris e. Manka e gris. :wink: Tq e po-ikonomichna , no na men ne mi hareswa.

  14. #29

    Подразбиране Питка

    Джема,браво на теб,страшна кулинарка си.Питката е изключителна-като имаш време от кухнята,напиши и рецептата,моля те.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Питка
    3 яйца, 500 гр. пр. мляко,30 гр. мая, 1 кг. брашно, 3 с.л олио, 1 с.л захар, 1 с.л сол
    Замесва се тесто, като втаса се разделя на 3 части. Всяка се разточва на кръг и се маже обилно с масло, събират се една върху друга. Реже се на 16 като торта, всяко парче се навива на кифличка. Като втаса в тавата , маже се с яйце, ръси се със сусам и се пече при 180 гр

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •