Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 147

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Ето това го правих с програма,но ми е за първи път
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от cveta : 18.02.2010 в 18:16.

  2. #2

    Подразбиране хейгл

    здравейте, тук по-долу показвам на какво попаднах преди малко, мисля че е добър стимул да се науча да си правя сама схемите добре че не е на някой от форума, изчетох темичката и на разработките ви само мога да се радвам.
    по въпроса за хейгл, има много картини които ми се струва че ще станат красиви, някой би ли искал да сподели опит с коя програма, колко време евентуално, изобщо как върви разработката с тоя автор, и после само за мене ли мога да си използам схемите или мога да ги предложа на пазара, чудя се много защото хем искам да ги имам за себе си хем виждам че не е много лесно да се произведе една схема даже и по най-простия модел

    първо картината на хейгл, второ гоблена по нея
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dany71 Виж мнение
    здравейте, тук по-долу показвам на какво попаднах преди малко, мисля че е добър стимул да се науча да си правя сама схемите добре че не е на някой от форума, изчетох темичката и на разработките ви само мога да се радвам.
    по въпроса за хейгл, има много картини които ми се струва че ще станат красиви, някой би ли искал да сподели опит с коя програма, колко време евентуално, изобщо как върви разработката с тоя автор, и после само за мене ли мога да си използам схемите или мога да ги предложа на пазара, чудя се много защото хем искам да ги имам за себе си хем виждам че не е много лесно да се произведе една схема даже и по най-простия модел

    първо картината на хейгл, второ гоблена по нея
    Доколкото съм запозната относно картините на художниците,авторското им право се зачита и заплаща не само на тях,но и на наследниците им до 100 години след смъртта им.Поне така ме осведоми една приятелка от Англия.Има фирми-производителки,например HAED,които работят с определени художници и само те имат право да преработват картините им в схеми за гоблени.
    В България естествено е пълна каша и всеки прави кавото си поиска.
    Създаването на гоблен по картина е трудна работа,изисква много време и най-вече усет.Трябва да се прецени как да се изпипат отделните детайли,да не влагаш прекалено много цветове,да опростиш самата картина,да прецениш какъв размер да зададеш,да направиш сполучлив подбор на цветовете и да изпипаш схемата така,че да не затруднява при шиене,а да доставя удоволствие.А бе сложна работа е.Моята приятелка създава схеми по ренесансови картини,но е безработна и така си запълва времето,за да не полудее в къщи.Но държа да подчертая,рисува много добре.Аз наблягам на пейзажи и цветя,но не съ майстор като нея.Не мога да рисувам.Някои мои схеми й ги давам за редакция.
    Иначе за да свикнеш да правиш схеми по картини или снимки можеш да използваш картина на гоблен с добра резолюция и да набираш върху нея.Тук тънкостта е сама да зададеш размера и сама да си направиш подбора на цветовете..Влагаш картината по д мрежата и започваш да "рисуваш"върху нея.
    Не си мисли,че като прекараш някаква картина през програмата и схемата е готова.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  4. #4

    Подразбиране

    Това, което казваш tdm13 много ме заитригува, че се заплаща и на наследниците - не бях го чувала. А за правенето на схеми през програми - наистина и тук си права - не е за всеки.

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tsvety Виж мнение
    Мисля, че гоблена, който показваш е на фирма Фервако.

    Всеки може да пусне картинка да се направи на гоблен. Но какво ще излезе накрая - зависи от личните умения на автора - в смисъл художествени умения. И да, можеш да пуснеш на пазара всичко, като май авторските права изобщо никой не ги гледа тук, имам предвид че картинките също си имат автор.
    само ще добавя че и в сп.Галерия Бродерия го има този гоблен

  6. #6

    Подразбиране

    skype:?chat&blob=q1YZoAUm-1guFa9Pxh4g20eMc5dV2CiSesIjV-XpSZGSx6dezgADrt_FFecDv4BWDms момичета вижте на каква красота попаднахще ви помоля ако някоя от вас може да я направи на схема за гоблен ще съм и много ,много благодарна-
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Post


    И аз да се присъединя към тези,които не могат да работят с програми за правене на гоблени а много искам да ушия гоблен от снимка на моето любимо куче Тайбо.Може ли някой да ми направи такава схема?Незнаех към кого да се обърна.Ще съм ви благодарна безкрайно а аз ще продължавам да опитвам и сама....
    моля за помощ!!!
    Може да ми я изпратите на адрес
    pojar1958@abv.bg-Светла
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pojar1958 Виж мнение

    И аз да се присъединя към тези,които не могат да работят с програми за правене на гоблени а много искам да ушия гоблен от снимка на моето любимо куче Тайбо.Може ли някой да ми направи такава схема?Незнаех към кого да се обърна.Ще съм ви благодарна безкрайно а аз ще продължавам да опитвам и сама....
    моля за помощ!!!
    Може да ми я изпратите на адрес
    pojar1958@abv.bg-Светла
    Тази снимка в коментара ти, е... недостатъчна, и по-скоро емоционална отколкото "работна". Започни с една фотосесия на кучето при професионален фотограф — страничен поглед и качествена (технически) снимка. Първо си поговорете, за какво ще са снимките, че да се постарае и да приложи правилните похвати. После огледай снимките в рамки (на компютъра става), накрая избери две-три и ги "пусни" през програма за гоблени да добиеш съвсем обща представа какво да очакваш накрая. Не се учудвай ако в първият момент не познаеш кучето — първото "пускане през програмата" е далече от окончателният гоблен. Инат и успех. Дори да не ти се получи с гоблена, поне ще ти остане фотосесията.
    ако даваш, ще получаваш

  9. #9

    Post

    Цитат Първоначално написано от iliana67 Виж мнение

    без да сте казали какви размери и с колко цвята да са не може да се конструира гоблен . Всеки шие различни типове гоблени .
    ами до 30 цвята а за големина каквото стане

  10. #10

  11. #11

    Подразбиране

    Закачка по Коледа



    "На Коледа ще е горещо"

    техника: кръстат бод, бекстич, френски възел
    размер: 9 x 12 см.
    цветове: 2

    Схема тук: http://depositfiles.com/files/rvcar3nee

    Ако някой го ушие, моля да ми изпрати снимка за галерията.Благодаря.

  12. #12

    Подразбиране

    Честита нова година на всички майсторки!
    От скоро и аз се занимавам със собствени проекти. Като направя нещо прилично за показване, ще го покажа Ще следя темата

  13. #13

    Подразбиране

    Ето нещо малко и от мен, във връзка с наближаващия празник:



    Е, не е съвсем лична разработка, защото пилето горе е от готовите в PM, но... може на някой да му хареса.
    Схемата - тук.

  14. #14

    Подразбиране

    Ако може да ми направите една снимка на Глория на схема. Да ми пише някои аз ще я пратя на пощата му!
    cecka_1983@abv.bg
    Редактирано от bebcho : 16.03.2011 в 10:41.

  15. #15

    Подразбиране

    първо искам да ви поздравя за всички красоти,които създавате.имам и аз една молба.моля ако някой може да ми направи схема по снимка на моята племенничка ще бъда много,много,много благодарна може да се свържете с мен тук във форума или на пощата ми.

Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •