Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследенПоследен
Показване на 91 до 105 от 147
  1. #91

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dany71 Виж мнение
    здравейте, тук по-долу показвам на какво попаднах преди малко, мисля че е добър стимул да се науча да си правя сама схемите добре че не е на някой от форума, изчетох темичката и на разработките ви само мога да се радвам.
    по въпроса за хейгл, има много картини които ми се струва че ще станат красиви, някой би ли искал да сподели опит с коя програма, колко време евентуално, изобщо как върви разработката с тоя автор, и после само за мене ли мога да си използам схемите или мога да ги предложа на пазара, чудя се много защото хем искам да ги имам за себе си хем виждам че не е много лесно да се произведе една схема даже и по най-простия модел

    първо картината на хейгл, второ гоблена по нея
    Доколкото съм запозната относно картините на художниците,авторското им право се зачита и заплаща не само на тях,но и на наследниците им до 100 години след смъртта им.Поне така ме осведоми една приятелка от Англия.Има фирми-производителки,например HAED,които работят с определени художници и само те имат право да преработват картините им в схеми за гоблени.
    В България естествено е пълна каша и всеки прави кавото си поиска.
    Създаването на гоблен по картина е трудна работа,изисква много време и най-вече усет.Трябва да се прецени как да се изпипат отделните детайли,да не влагаш прекалено много цветове,да опростиш самата картина,да прецениш какъв размер да зададеш,да направиш сполучлив подбор на цветовете и да изпипаш схемата така,че да не затруднява при шиене,а да доставя удоволствие.А бе сложна работа е.Моята приятелка създава схеми по ренесансови картини,но е безработна и така си запълва времето,за да не полудее в къщи.Но държа да подчертая,рисува много добре.Аз наблягам на пейзажи и цветя,но не съ майстор като нея.Не мога да рисувам.Някои мои схеми й ги давам за редакция.
    Иначе за да свикнеш да правиш схеми по картини или снимки можеш да използваш картина на гоблен с добра резолюция и да набираш върху нея.Тук тънкостта е сама да зададеш размера и сама да си направиш подбора на цветовете..Влагаш картината по д мрежата и започваш да "рисуваш"върху нея.
    Не си мисли,че като прекараш някаква картина през програмата и схемата е готова.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  2. #92

    Подразбиране

    Това, което казваш tdm13 много ме заитригува, че се заплаща и на наследниците - не бях го чувала. А за правенето на схеми през програми - наистина и тук си права - не е за всеки.

  3. #93

  4. #94

    Подразбиране

    skype:?chat&blob=q1YZoAUm-1guFa9Pxh4g20eMc5dV2CiSesIjV-XpSZGSx6dezgADrt_FFecDv4BWDms момичета вижте на каква красота попаднахще ви помоля ако някоя от вас може да я направи на схема за гоблен ще съм и много ,много благодарна-
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #95

    Post


    И аз да се присъединя към тези,които не могат да работят с програми за правене на гоблени а много искам да ушия гоблен от снимка на моето любимо куче Тайбо.Може ли някой да ми направи такава схема?Незнаех към кого да се обърна.Ще съм ви благодарна безкрайно а аз ще продължавам да опитвам и сама....
    моля за помощ!!!
    Може да ми я изпратите на адрес
    pojar1958@abv.bg-Светла
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #96

    Post

    Цитат Първоначално написано от iliana67 Виж мнение

    без да сте казали какви размери и с колко цвята да са не може да се конструира гоблен . Всеки шие различни типове гоблени .
    ами до 30 цвята а за големина каквото стане

  7. #97

  8. #98

    Подразбиране

    Закачка по Коледа



    "На Коледа ще е горещо"

    техника: кръстат бод, бекстич, френски възел
    размер: 9 x 12 см.
    цветове: 2

    Схема тук: http://depositfiles.com/files/rvcar3nee

    Ако някой го ушие, моля да ми изпрати снимка за галерията.Благодаря.

  9. #99

    Подразбиране

    Честита нова година на всички майсторки!
    От скоро и аз се занимавам със собствени проекти. Като направя нещо прилично за показване, ще го покажа Ще следя темата

  10. #100

    Подразбиране

    Ето нещо малко и от мен, във връзка с наближаващия празник:



    Е, не е съвсем лична разработка, защото пилето горе е от готовите в PM, но... може на някой да му хареса.
    Схемата - тук.

  11. #101

    Подразбиране

    Ако може да ми направите една снимка на Глория на схема. Да ми пише някои аз ще я пратя на пощата му!
    cecka_1983@abv.bg
    Редактирано от bebcho : 16.03.2011 в 10:41.

  12. #102

    Подразбиране

    първо искам да ви поздравя за всички красоти,които създавате.имам и аз една молба.моля ако някой може да ми направи схема по снимка на моята племенничка ще бъда много,много,много благодарна може да се свържете с мен тук във форума или на пощата ми.

  13. #103

    Подразбиране

    за предстоящата Баба Марта разработих две мартенички -не бих казала че са 100 % лични защото съм ползвала и други идеи но схемите са моя разработка - как изглеждат ушите може да видите в моята страничка
    п.п чух мнение че ПИЖО трябвало да е във бяло а Пенда в червено не знаех това и затова съм ги направила така
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #104

  15. #105

    Подразбиране

    Реклама:
    това е гоблен на ЦСКА,не е моя разработка,но имам схемата,даже в момента го шия за подарък.Съжалявам ако не му е тук мястото. http://ifotki.info/10/5897943d812649...86774.jpg.html

Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •