Страница 1 от 10 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 147
  1. #1

    Подразбиране Лични разработки

    Здравейте приятели,
    като гледам какви схеми пускат китайците в последно време, направени с програми без да са пипнати както трябва, смятам че много от нас могат да направят или са направили вече собствени схени. Знам, че има и художници между нас, които могат да предложат съвсем уникални разработки. Ако искат разбира се.

  2. #2

    Подразбиране

    Добра идея, ето нещо от мен, не е завършено и иска още обработка по схемата, но и в този си вид става
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    Де да можех да ушия всичко, което съм проектирала, нямам никакво време напоследък нито за шиене, нито за проектиране за жалост. Това съм го правила само за себе си, с над 100 цвята е, а ме мързи да го оправям.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    Но тези, уви, са още на етап проект, и едва ли ще бъдат осъществени
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Това го проектирах и уших за подарък
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    Това е моето творение- заедно със оригинала :wink:
    Имам го благодарение на Araxna която го разработи за което съм и безкрайно благодарна - аз само го уших :wink:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    http://gobleni.info.bg/heritage.htm
    от тук може да свалите и Паттерн Макер и PCStitch 7.0.14.Архивирани са заедно с крачето.Първата я има и като ехе .Навремето някой се бече оплакал ,че не може да разархивира zip i rar.

  8. #8

    Подразбиране

    Araxna jflа което правиш наистина е страхотна .
    Смятам че за правенето на гоблен не стига само да притежаваш програма но и да имаш усет и талант , А ТИ ГО ИМАШ!!!
    ПОЗДРАВЛЕНИЯ И ОТ МЕН

  9. #9

    Подразбиране

    Аз използвам Paint Shop Pro 7, по-лесен е за използване и има същите възможности, работя с него от много години, освен това съм завършила живопис и графика, така че имам известни познания в областта, и наистина един модел се прави много дълго и преминава през много етапи.

  10. #10

    Подразбиране

    Ще ви помоля да дадете малко повече информация за това как се прави разработка на гоблен .Споделете това ,което знаете за да може тези ,които имат желание да пробват и възможностите си и таланта си.Лично аз ще съм ви много благодарна ,защото ще ни спестите много време и усилие ,за да не откриваме наново топлата вода .Тук искам да споделя ,че първите стъпки ,които направих в тази насока са благодарение на Paky.

  11. #11

    Подразбиране

    На този адрес има линкове към 3 програми за създаване на схеми за гоблени и към кракове за тях : http://www.blackklava.narod.ru/soft.htm
    Тук има упътване как се обработва с Photoshop за да стане картинката на схема: http://www.nevestushka.ru/stitchart.htm
    А работите, които видях по-горе са превъзходни, просто професионална работа. Някои наши "изявени дизайнери" биха могли да се учат. Чувствам се добре като си представя как ти завиждат за умението, макар че в повечето случаи качеството не е сред приоритетите им

  12. #12

    Подразбиране

    Да уточня, съществуват много методи на работа, от това се получават и разликите в стиловете. Аз процедирам по следния начин: Избирам картинка с по-висока разделителна способност и опитвам да я прекарам през програмата, като и задавам поне 100 цвята, ако резултата е много зърнест и има единични бодове от различни цветове, значи има нужда от заглаждане, използвам основно edge preserving smooth, след това използвам филтрите за фотографии и я правя по-контрастна, като за всяка картинка е различно, пак я прекарвам през програмата, ако пак е зърниста, продължавам като селектирам детайли и заглаждам само тях, след това правя още опити и наблюдавам гамите, които избира компютъра, ако те не ми харесват, селектирам участъци като лице, коса, дреха, ръце, фон и т. н., (като използвам принципите на въздушната перспектива, по-близките детайли са по-наситени като цвят, а по-отдалечените по-пастелни и приглушени) и им придавам други нюанси и наситеност, (хубаво е очите и устите да им се придаде допълнителен контраст и яркост и наситеност, като ги селектирам допълнително), докато компютъра ми даде нужните гами, но не напълно, допуска се да има и паразитни зветове, които се премахват впоследствие. Когато резулатата ме задоволи горе-долу, започвам да правя опити с големината, докато намеря такава, която да ми хареса, трябва да е достатъчно малък, че да е лесен за изпълнение и достатъчно голям че важните места да са детайлни, най-важното е да се помни че модела за гоблен трябва да е максимално лесен за изпълнение, но не и за сметка на красотата му или достоверността спрямо съответната картина.(който е шил мой модел може да каже дали е лесен или не, аз не мога да преценя), освен това трябва да се оцени кое придава ефекта на една картина и това да се пресъздаде в модела. След като създадем прототип на модела със малко по-голяма от нужната големина и поне 100 цвята, се сортират цветовете по използваемост и по-възходящ път започват да се премахват най-малко използваните цветове, като се смесват или с най-близкия по-цвят или местонахождение, но ако този цвят е важен за композицията, може да се направи дори обратното, друг цвят с повече бодове да се смеси с него ако композицията позволява, след като се посъкратят цветовете започва премахването на дефекти на ръка, на места които не ми харесват. След това уточнявам кои участъци са в една гама и си правя едни примерни гами, например за лице и ръце, като гледам цветовете в тях да възможно най-малко, но без да се губи ефекта, и започвам да подменям цветове, които не ми харесват със съответните по наситеност от съоветната гама, може и да се остави или прибави цвят от друга гама, за оживяване на композицията, но е рисковано, когато съм доволна от цветовете, изрязвам модела за да се получи кръгло число бодове отстрани и вече седя и гледам и правя корекции и все нещо намирам и няма сигурно един модел да кажа че е напълно готов, след 2-3 дни пак го поглеждам и все нещо ми се набива в очите и го оправям. Много е важно да има каталог на ДМЦ в случая за да сверявам цветовете, защото има разлики и ако не се контролират, стават разминавания. Всичко това не трябва да се следва абсолютно точно, това е най-удобно за работа за мен и няма да е удобно за друг и още, не всяка картина и снимка става за гоблен, както и не всяко качество става също, важно е да се опитва и да се опитва и веднага няма да стане.
    И освен това трябва да си ушил поне 2-3 гоблена, за да си наясно за какво става въпрос. Моите първи големи гоблени са на Солария, значи съм се учила предимно от там.

  13. #13

    Подразбиране

    Горе-долу позавършени
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #14

    Подразбиране

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #15

    Подразбиране пейзаж

    Реклама:
    ето и мои разработки на пейзажи
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 1 от 10 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •